Çocuk koltuğu isofix top tether

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alpero
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Plastik ile bağlantı olduktan sonra ne anlamı kaldı güvenliğin...
pardon yanlış ifade olmuş.isofix bağlantısı plasitk değil metal kollar şeklinde.
ben şu an 15-36 kg modellerden birini kullanıyorum.kemer önce koltuktan bir bölümden giriyor.sonra çocuğu sarıyor.daha sonra koltuktan başka bir bölümden çıkıyor ve aracın tokasına sabitleniyor.yani normalde koltuk hareket edebiliyor.

pardon yanlış ifade olmuş.isofix bağlantısı plasitk değil metal kollar şeklinde.
ben şu an 15-36 kg modellerden birini kullanıyorum.kemer önce koltuktan bir bölümden giriyor.sonra çocuğu sarıyor.daha sonra koltuktan başka bir bölümden çıkıyor ve aracın tokasına sabitleniyor.yani normalde koltuk hareket edebiliyor.

Siz kemerli mi kullanıyorsunuz isofix mi onu tam anlayamadım ben. Tarif kemerliye benziyor, ben de kemerli kullanıyorum ...

kemerli benimki.hem koltuk hem de yolcusu aracın kemerini kullanıyor.

Merhaba tekrar,

Öncelikle yanıt veren herkese çok teşekkür ederim. Şimdi yakınımdaki Chicco bayine gidip aşağıdaki koltuk için tekrar fiyat alacağım. Yalnız isofix'te hep alttaki 2 bağlantıdan söz ediliyor. Üst tutucu standart değil mi? Üst tutucu olmazsa fren veya kazada koltuk alttaki bağlantıları eksen kabul edip dönmeye çalışmaz mı?

http://www.hepsiburada.com/Liste/ch...x?productId=oyunvo7903397&categoryId=23021016

Bu modelde kendi emniyet kemeri yoktu. 15-36 kg.larda olmuyor dedi. Arabanın kemeri ile çocuğu çocuk koltuğuna sabitleyecekmişiz. E bir de üst tutucu yoksa koltuğu da aynı kemerle sabitlemek gerekecek. Anlamadım doğrusu. :confused: Olmazsa bayiden arabaya monte eder denerim.

Merhaba tekrar,

Öncelikle yanıt veren herkese çok teşekkür ederim. Şimdi yakınımdaki Chicco bayine gidip aşağıdaki koltuk için tekrar fiyat alacağım. Yalnız isofix'te hep alttaki 2 bağlantıdan söz ediliyor. Üst tutucu standart değil mi? Üst tutucu olmazsa fren veya kazada koltuk alttaki bağlantıları eksen kabul edip dönmeye çalışmaz mı?
Hayır çalışmaz. İçiniz rahat olsun çocuğun ağırlığı + koltuğun oturulan kısmının bağlantı noktasına olan moment değeri o dönmeyi mümkün kılmaz. Tabii bir yere kadar. Açıkçası 300-400 TL ve üzerinde ödeyerek alacağınız tüm koltuklar hem aynı derecede güvenlidir hem de kaza anında aynı tepkileri verir. Tabii ki ne kadar ekmek o kadar köfte. Daha fazla öderseniz alacağınız konfor da o kadar çok olur (terletmeyen kumaşlar, yatabilen mekanizmalar, kafa destekleri, sırt destekleri vb.)

Merhaba tekrar,

Hafta sonu Chicco, Cybex ve Storchenmühle markalarının koltuklarını karşılaştırınca Storchenmühle'de karar kıldım. Chicco'nun ürünü çok kalitesizdi, isofix bağlantılarını da sonradan yanlara kayışla eklemişler, Chybex ve Storchenmühle'de ise isofix bağlantıları koltuktan metal raylar halinde çıkıyor. Bilmiyorum bana daha sağlam göründü. Ayrıca Chicco'da baş seviyesi yükseltildiğinde bel bölgesi incecik kalıyordu. Bunlara rağmen Chicco 465 TL idi.

Cybex ve Storchenmühle ise özellik olarak birbirine yakındı, sadece kumaşları ve yan destek fazlalığı nedeniyle Storchenmühle'de karar verdik. İkisi de 400 TL idi.

Ürün şurada: http://www.e-bebek.com/15_36_kg/storchenmuhle/storchenmuhle_ipai_seatfix /REC-61411

E-bebek iki adet alınca %10 indirim yapıyor. Ancak en azından Bayrampaşa Forum mağazasındaki müşteri hizmetleri çok kötü. İki tane koltuğu çok uzaktaki otoparka taşıdıktan sonra arabaya monte ederken birinin parçalarının eksik olduğunu fark ettim. Telefon ettim, getireceklerdi ama çoluk çocuk otoparkta 25 dk bekledikten sonra hala kimse gelmeyince mağazaya gittim. Elime bir çift eksik parça olan kılavuz tutturdular ama birbirinden farklıydı. Tam giderken geri döndüm koltuk reyonundakilere gittim. Oradaki görevli güldü "bunu size yanlış vermişler uymaz ki" dedi. Yeni bir çift verdi...

yanıtlarıyla bilgi veren, yorumlayan herkese teşekkürler

Corsa C kasa aracta ISO FIX baglanti uclari bulunmaktadir. Arka koltugun sag ve sol taraflarinda dosemenin arasini ayirdiginizda kare seklinde metal halkalari gorebilirsiniz. Devamli sokup takilacaksa ISO FIX urun almakta fayda var.

Alana hayırlı olsun diyelim. Ben 6-7 ay önce çok araştırarak sonunda 100 tl ye 9-36 kg normal kemer bağlantılı sunnybaby aldım. İnanın hepsi birbirine benzer ve fazlaca para vererek marka almak iş değil. Çocuk kaç defa ıslattı çıkardı hesabı yok. Kılıfını çıkar yıka gitsin. Birde kesinlikle 9-36 kg olmalı ki büyüyene kadar gitsin. Dediğim gibi markaya çok para vermeye gerek yok çünkü çocuk hepsinin içine edecek zaten.
:) Bence izofixede gerek yoktu çünkü 4 nokta kemer bağlantısı ile zımba gibi oluyor ve zaten koltuk devamlı takılı duruyor. Dediğim gibi para tuzağından başka birşey değil.

S4 Mini'den Tapatalk ile Gönderildi.

Son düzenleme:
Koala 9-36 isofixli 375!tl aldık çok memnunz

Getçi siz almışsınz ama fdiğer arkadaşlar için yazdım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri