çok çok çok acil iyi anlayan arkadaşlar yazsın...

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu hakkında iki tane güvendiğim arkadaşa msj yazdım fakat burdada konu açmak değişik fikirleri görmekte fayda var diye düşündüm...birincisi aracın egzozu neden simsiyah olur,ve neden su atar egzozdan araba,buji ve kabloları yeni 15 günlük falan..ikincisi yaklaşık 1 ay önce buzda aracı kaydırdım ön tekerler bir duvar boşluğunda aşağı doğru sallandı,araç ön tekerler sallandıktan sonra beton zemine oturdu asılı kaldı...aracı zor çıkarttık,çekici çıkartırken sağ ön lastik yarıldı..lastiği değiştirdim..araca bindim araç acayip sola çekiyo,iki yeni lastik takıp tamirciye gönderdim..tablalar falan derken ön takımda hasarlı olan bütün parçaları değiştirmiş,tablaları çıkma taktık,fakat şimdide araçta hafif bir gezme var dönüşlerde sürtünme sesi gibi bir ses var ama sürtünme yok...hafif çukurlardada böyle lok,lok ediyor...bu sesle dönüşlerdeki ses çok farklı..ayrıca bu kazadan önceki direksiyonla şimdiki arasında anlatamadığım bir fark var.zaten direksiyon kutusundanda hafiften yağ atmış..araçla giderken 70 km yi geçmeye korkuyorum,çünkü tanıdığım bütün şöförler aracın ön kısmı tehlikeli diyor kazaya sebebiyet vermemek için ön kısımda nelere baktırayım?birde arka lastikleri kenardan yemeye başlamış...yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür eder...iyi günler dilerim....

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi anlayan biri yazsın harbiden ama olay nasıl gerçekleşmişse, arka tekerlerde kenardan yemeye başlamış dediğine göre , hani derlerya şakülden kaymış öle bi dengesizlik durumu var gibi bişe anladığım kadarıyla iyi bi ön düzeneci halleder gibi arkadaşım. kolay gelsin halledersin inş

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç boşluga düştü diyosunda çarpma olmuş ki öyle yapıyor
muhtemelen rotlardadır ama baktır şase felan konturol ettir iyi bi rotbalanscı anlar bu işten

bu beyaz duman ve sus bu olaydan sonramı oldu acaba

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol kutluhan kardeşim...

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aga78 yok bu egzozun siyahlığı ve su olayı daha öncede vardı...bu olayla ilgili değil.çarpma derken ön tekerler askıda kalınca altı çarptı tabiki zemine...ilgin için teşekkürler...

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ne şimdi aynı konuyu ikikezmi açtın

umarım soruna cavap bulursun

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı iyi bir şaseciye sok, büyük ihtimalle aldığın tabla eğik veya .çekici aracı kaldığı yerden çekerken senin aracın kaster açısı bozuldu, kaster açısının bozukluğu tekerlekte titremeye neden olur. yapacağın şey bilgisayarla 4 tekerlek ölçümü yaptırman. aracın şasisinde ne gibi problemler var ona baktırman, verdiğin tariflere bakılırsa kaster açısı hatalı, sağ-sol tekerlerin de kaster açıları birbirinden farklı.

geçmiş olsun

muratcan066' Alıntı:
bu konu hakkında iki tane güvendiğim arkadaşa msj yazdım fakat burdada konu açmak değişik fikirleri görmekte fayda var diye düşündüm...birincisi aracın egzozu neden simsiyah olur,ve neden su atar egzozdan araba,buji ve kabloları yeni 15 günlük falan..ikincisi yaklaşık 1 ay önce buzda aracı kaydırdım ön tekerler bir duvar boşluğunda aşağı doğru sallandı,araç ön tekerler sallandıktan sonra beton zemine oturdu asılı kaldı...aracı zor çıkarttık,çekici çıkartırken sağ ön lastik yarıldı..lastiği değiştirdim..araca bindim araç acayip sola çekiyo,iki yeni lastik takıp tamirciye gönderdim..tablalar falan derken ön takımda hasarlı olan bütün parçaları değiştirmiş,tablaları çıkma taktık,fakat şimdide araçta hafif bir gezme var dönüşlerde sürtünme sesi gibi bir ses var ama sürtünme yok...hafif çukurlardada böyle lok,lok ediyor...bu sesle dönüşlerdeki ses çok farklı..ayrıca bu kazadan önceki direksiyonla şimdiki arasında anlatamadığım bir fark var.zaten direksiyon kutusundanda hafiften yağ atmış..araçla giderken 70 km yi geçmeye korkuyorum,çünkü tanıdığım bütün şöförler aracın ön kısmı tehlikeli diyor kazaya sebebiyet vermemek için ön kısımda nelere baktırayım?birde arka lastikleri kenardan yemeye başlamış...yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür eder...iyi günler dilerim....

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egsozdan su atma olayı üst kapak contasının hararet nedeniyle kavrulmasından olabilir.kerdeşim bizim vec a nın motoruna hararet yaptırmış ((haberi olmadan kalorifger hortumu patlayınca arabada su kalmamış)) ve yaklaşık 2 aydır egsoz dan hafif hafif su atıyo.:mad:

Askerin Emaneti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
celaleddin007' Alıntı:
egsozdan su atma olayı üst kapak contasının hararet nedeniyle kavrulmasından olabilir.kerdeşim bizim vec a nın motoruna hararet yaptırmış ((haberi olmadan kalorifger hortumu patlayınca arabada su kalmamış)) ve yaklaşık 2 aydır egsoz dan hafif hafif su atıyo.:mad:
Celaladdin kardeş, egzostan ilk çalıştığımda siyah ve mavimsi duman gelirse nedendir.Benim arabada öyle oluyor.