combo, corsa c kronik volant çözümü

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabit volantlı arabamla izlenimlerim... 100 km den sonraki hızlanmadaki yavaşlık devam ediyor :( eski halini pek sevdiğimden tek sorun bu şimdilik. 1 depoyu doldurdum ve izmitten amasraya tatil içn gittim. 4 kişi biraz da valizle. 80-90 değil ortalama 100 km ye sabitledim hızımı ..dönerken de biraz sıkıntıdan olsa gerek 140-150 km hız ile ortalama 100 km yol katettim. ve 950 km. yalnız bu sabit volant veya baskı balata farkı mı yoksa hızlanmalardaki yavaşlamanın tüketime katkısı mı anlayamadım. işin özü eskiye göre arabam daha ekonomik şimdilik.

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu volmerk dayanıklımı üretiyor volanı? dayanıklıdan kastım balans yada dişli sorunu çıkartırmı? birde 1.6turbo benzili araçlarada yapıyorlarmı?

uyarılar haklı çıktı . volmerk güvenilmez sağlam olmayan bir volant mış. marşa bstığımda lık lık lık diye birşey vuruyordu. servise gidip gösterdim. ya marş motoru ya da volant dediler. korkulduğu gibi tabiki volant çıktı. tekrar motor indi ..ustamın tavsiyesi ile kendi aracında kullandığı meha marka 175 tl ye bir volant aldım ve takıldı. başkta tüm söylediklerim yani arabanın çekişten düştüğü ağır hızlanmalar gitti .. şu an 2. gün bir sorun yok. ustanın arabası 50.000 km küsür ...bakalım ne olacak bizde..

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun. volmerk agirmiydi yada ne bileyim ne fark varmis? sese ne sebep oluyormus?

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun. volmerk agirmiydi yada ne bileyim ne fark varmis? sese ne sebep oluyormus?

bölüm sorumlusunun da dediği gbi ağırlık olabilir zaten o beni uyarmıştı bu konuda volmerk ile alakalı. sorun dişleri kırılmış. satın aldığım yeri aradı onlar da marş motorundan dediler ve garanti kapsamı dışıymış ne alakaysa. benim marş moturu da güçlendirilmiş olandan değil halbuki. sanırm döküm adi. bir marş motoryla kırılacaksa allahtan hemen kırılmışta kurtulmuşum hayra yordum anlıyacağın uğraşmak istemedim adamlarla. usta da zaten hemen yeni volantı taktı işçilik de almadı. oda acıdı halime :) kara duman atması da enjektörlerden miş onu da 450 ye değiştirince araba gerçekten sorunsuz oldu.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ii bari bukadarla kalsin... mallarinin arkasinda degillermis demekki!!! kendileri kaybeder...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volmerk merdiven altı üretime benziyordu bu mehayı daha önce duymamıştım ama daha profesyonel duruyorlar umarım bu volan hayırlı olurda sorun yaşamazsınız.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen takip ediyorum. :D Sanırım yan yan oynar volana doğru kayıyor fikirlerim

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oynak volanın tamiri konusunda ne düşünüyorsunuz yaptıran varmı? ankarada bir firma gönder sıfırlayalım diyor. yenisinden bile iyi olabileceğii yani daha dayanıklı olacağını söylüyor... fikri olan varmı?

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oynak volanın tamiri konusunda ne düşünüyorsunuz yaptıran varmı? ankarada bir firma gönder sıfırlayalım diyor. yenisinden bile iyi olabileceğii yani daha dayanıklı olacağını söylüyor... fikri olan varmı?

yeni volan la 300 km küsür yoldayım sorun yok :) ...tamir konusuna gelince bir fikrim yok .ama bize bu konu hakkında bilgi verecek varsa güzel olur. ben de benim volanı tamir ettirir yedek te ne olur ne olmaz diye bekletirim. bu arada fiyat konusunda birşey söylediler mi ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni volan la 300 km küsür yoldayım sorun yok :) ...tamir konusuna gelince bir fikrim yok .ama bize bu konu hakkında bilgi verecek varsa güzel olur. ben de benim volanı tamir ettirir yedek te ne olur ne olmaz diye bekletirim. bu arada fiyat konusunda birşey söylediler mi ?

ankaradaki performans baskı balata yapımındaki ünlü bir usta 500 civarı bir tamir masrafından bahsetti volan için.orjinalinden daha dayanıklı olur dedi. bana daha dayanıklı olması lazım zaten. ama sıfırının fiyatıda 850 civarıymış :confused:
kararsız kaldım.sıfıra meyilliyim baskı balatayıda bronz yaptırayım kurtulayım bu baskı balatanın ne zaman sıyırcak ne zaman kaydırmaya başlıcak korkusundan diyorum...
1.3 dizelin volan tamirine ne para isterler bilmiyorum ama sıfırları hayli ucuzlamışken bence değmez tamir ettirmeye. hatta şimdi düşündümde bende tamir ettirmeyeyim alayım sıfırını taksitle...
amann sabah sabah yine kafam karıştı :)