Corsa 1.6 OPC mi (192 hp) yoksa Astra 1.6 GTC Turbo mu (180 hp)

Corsa 1.6 OPC mi (192 hp) yoksa Astra 1.6 GTC Turbo mu (180 hp)

• Corsa 1.6 OPC mi (192 hp)

Oy: 87 47.3%
  • Astra 1.6 GTC Turbo mu (180 hp)

Oy: 97 52.7%

• Kullanılan toplam oy
    184
hız güven ve karizma = astra gtc (kırmızı opc tamponlu olsun yeter bana :D)

valla bende ayni durumda kalmistim ama gtc 180 aldim opc kullandim sonra bi arkadasimin gtc yi kullandim kesinlikle gtc hem segment farkli hemde astra sonucta birde ikiside ayni motora sahip aradaki fark turbo basinc ayarindan kaynaklaniyo tamamen yazilimsal isteyene aciklarim.iki aracta z16let motora sahip hava filtrelerine kadar tamamiyle ayni motora sahipler

valla bende ayni durumda kalmistim ama gtc 180 aldim opc kullandim sonra bi arkadasimin gtc yi kullandim kesinlikle gtc hem segment farkli hemde astra sonucta birde ikiside ayni motora sahip aradaki fark turbo basinc ayarindan kaynaklaniyo tamamen yazilimsal isteyene aciklarim.iki aracta z16let motora sahip hava filtrelerine kadar tamamiyle ayni motora sahipler
corsa ile aynı ancak corsadaki o 12hplik farkı egzoz sistemi getiriyor yazılımsal değil

her ne kadar aynı motor olsada astra daha ağır ayrıca corsada açılabilir bir cam tavan mevcut astranın cam tavanı açılmıyor sabit... konfor için astra ama ben gece çıkarım rolling yaparım milletle derseniz corsa opc...

clio rs te güzel ama fiyat yüksek vergide yüksek ama corsa opc karşısında birazcık daha iyiymiş diye okudum tabi bizler pistte kullanmıyacağımız için o kadar farkı anlamak zor...

Son düzenleme:
Corsa D yi Corsa C ile karistirmamak lazim.. D kasa C kasa ya gore cok farkli..

Astra H / Corsa C / Corsa D (1.4) sahibi olmus bir olarak Corsa D OPC cok farkli.

Euro NCAP test sonuclarina gore Corsanin Astradan eksigi yok FAZLASI var.

Test Sonuclari http://www.euroncap.com adresinde yayinlaniyor.

corsatestxw1.jpg

Corsa D kasasi buyuk oldugu icin Astra ile boyut olarakda oyle cok farkli degil.

Corsa OPC 1203 Kg... Benim ruhsatda 1278 Kg yaziyor.
Astra GTC 1.6 115 hp 1175 kg OPC den hafif.
Astra GTC 1.6 180 hp 1260 kg ...OPC den cok az agir...

corsaastraro7.jpg

Astranin 2009 da yeni kasasi geldiginde olay farkli olacaktir...

corsa çok küçük değil tabi ama dışarıdan bakıldığında astra bariz olarak daha büyük görünüyor...

astra gtc 1.6 turboyla corsa opc nin şanzımanları aynı mı yoksa corsa da daha kısa bir şanzıman mevcut mu ??

spor ve tek kapı arabaların boyutları büyük oldugu zaman çarpıcılığı ve dikkat çekiciliği o kadar çok artıyo bence.Ben yine GTC diyorum:)

Geri