Corsa 1.6 OPC mi (192 hp) yoksa Astra 1.6 GTC Turbo mu (180 hp)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan safak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Corsa 1.6 OPC mi (192 hp) yoksa Astra 1.6 GTC Turbo mu (180 hp)

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .
Opel bu konuyu çok iyi dengeliyor her kasayı çok büyük faklılıklar ile yaptığı için eskisinin papucu dama atılmıyor. Astra da ne F kasa Ne G kasa nede H kasa bir birine benzemez her modelin halen beyenen kitlesi var. Astara GSI - Astara BERTONE - Astra GTC yeni kasada bu düzen devam eder gibime geliyor.

Bence yeni kasa çıksada çok sıkıntı olmaz hatta bu konuyu kendimin daha önce yaptığı yorumu alıntı yaptım.

opc sahinbi olduğum için değil,mantıken karşılaştırılması bile hata bence..Biri opc , biri GTC.
M3 ile 5.45 karşılaştırmak gibi birşey.

Corsa opc tamamen performansa yönelik üretilmiş,aksamı olsun,dizaynı olsun...Astra GTC biraz daha elit bir spor araç. Astranın da Corsa nın da malzeme kalitesi aynı. Bence hiçbirinin diğerine göre bir fazlası yok.Astra'nın iç dizaynı eskide kaldı artık.Vectra,Zafira,Meriva'da görmeye alışık oldugumuz bir dizaynı var. Corsa'nın ise (opc olması fark etmez) daha yenilikçi ve günümüz trendlerine uygun bir tasarımı var..Bunun dışında Astra'da spor sayılabilecek bir detay yok...Dış görünümü ile sade bir GTC.

Corsa'nın içi Astra kadar ferah olmasa da,çok daha sportif..

Motor aynı da olsa,Astra hem 12 hp daha düşük,hem overboost yok,hem daha ağır.

Sonuç olarak,tabiki Corsa opc diyorum.

emrecim gtc de overboost olmadıgını kımden duyduysan yanlıs bilgilendirmis senı gtc de overboost var:):)hemde en alasından:D

overboost nedir.

Evet varmış :D

Overboost , gaza tam yüklendiğinde 230nm olan tork anlık olarak 260nm ye yükseltiliyor,ve böylece daha güvenli sollamalar,daha hızlı kalkışlar vs. yapabiliyorsun.

Tork değerleri farklı olabilir ama sport özelliği aktifken bu özeelik gtc lerdede var diye biliyorum.

GTC kemikleri yeter :D

1.6 motor 192 hp fazla o motor 2.0 olmalıydı ben ikisini de kullandım ama ikisininde performansını beğenmedim uzun yolda insignia içinde aynı durum sözkonusu gücü hissedemiyorsunuz ben olsam ikisini de almazdım

192 hp, opc, hafiflik, performans için üretilmiş bir otomobil. Performansı nasıl hissedemezsin. az daha yukarısı süper otomobiller sınıfına girer.

Geri