corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
arkadaslar tamam guvenmıyosunnuz bazı esnaflara,ama guvenmeden de olmaz,bıraz emınsenız bı esnafın durustlugunden,bırakmayın onu,ınanın goreceksınız faydasını,zeka nıcklı arkadasımız yanı zeki,hep bana gelır,ben sankı kendı aracımmıs gıbı onun aracı ıle ılgılenıyorum,daha gecen hafta baska bı 1.7 dtı den saglam gaz pedal sensöru ayarladım ,taktım,sorun gecmedı tamam,ama o ayrı,sımdı hava debımetre ayarlııcam ,yanı demek ıstedıgım,guvendıgınız esnafı tutarsanız,ınanınkı oda sızı tutar,ne kadar guvenılır esnaf kalmadı densede,guvenılır musterıde kalmadı dıyoruz,cunkı 3 kurus 5 kurus eksık dıye baska yere gıden musterılerımız oluyo,bızde bu durumdan sıkayetcıyız...

abi arabanın şu an performansından gayet memnunum bu şekilde olsun ışık yanmasını sorun etmeyeceğim (tabi çözmek için uğraşacağım) arabayı sevmeye başladım. turbonun işlem görmesinden ve gaz pedalı sensörü değişmesinden sonra araba müthiş hafifledi, hızlanması seriliği şaşırtıyor beni ve ışık yakma şu an farklı bende 100 km/h den sonra gazdan ayağımı kestiğim anda 1125 için ışık yanıyor. müsait bir günde gaz pedalından ayağımı ani çekmeden gidecek bir yer bulup deneyeceğim sanki ayağımı gaz pedalından çekmesem yanmayacak ışık yada ağır ağır çeksem tabi bu kanaatim.

alican karrrrdeşim opcom u almış...kısmetse bugün yarın bir yola çıkıp parametre ölçmeyi düşünüyoruz..
zekicim dediğin doğru gazı bırakırkende yapıyor o problemi...
senin turbo sökülmüş,wastegate i kontrol ettinizmi ???diyaframında veya milde bir takılma olasılığıda çok geldi aklıma...
bu arada sana sormadım senin arabada üst beyine mazot çekme varmıydı..
ben geçen beynin içini açtım içler acısı bir haldeydi..
sıvı temizlenip tekrar soğutucu sürüldü...ama hiç yolda denemedim...

caner sen zaten temizlememişmiydin üst beynin soketini? yinemi oldu? allaha şükür bu sorunu yapmayan ender 1.7 lerden benim araba. o gün sende gördün kupkuruydu soket. yarın bende dreksiyon kutusunu değiştiricem. sertleşme vardı. çok rahatsız etmiyordu ama artık iyice illallah ettirdi. ilk defa kutu değişecek. hayırlısı bakalım :)

alican karrrrdeşim opcom u almış...kısmetse bugün yarın bir yola çıkıp parametre ölçmeyi düşünüyoruz..
zekicim dediğin doğru gazı bırakırkende yapıyor o problemi...
senin turbo sökülmüş,wastegate i kontrol ettinizmi ???diyaframında veya milde bir takılma olasılığıda çok geldi aklıma...
bu arada sana sormadım senin arabada üst beyine mazot çekme varmıydı..
ben geçen beynin içini açtım içler acısı bir haldeydi..
sıvı temizlenip tekrar soğutucu sürüldü...ama hiç yolda denemedim...

benim beyinde ve turboda problem yoktu çok şükür. 110 ile 120 km arasında gaz pedalından ani ayak çektiğimde isterse yol iniş olsun hemen yakıyor.

caner sen zaten temizlememişmiydin üst beynin soketini? yinemi oldu? allaha şükür bu sorunu yapmayan ender 1.7 lerden benim araba. o gün sende gördün kupkuruydu soket. yarın bende dreksiyon kutusunu değiştiricem. sertleşme vardı. çok rahatsız etmiyordu ama artık iyice illallah ettirdi. ilk defa kutu değişecek. hayırlısı bakalım :)

arkadaşım değiştirdiğin parçaları atma sana zahmet ihtiyaç olabilir :)

lazımsa çıkanı hemen otobüse vereyim al sen ordan. draksiyon kutum sağlam sorun yok ama beni rahatsız eden bir sertli yapıyor süratde.

lazımsa çıkanı hemen otobüse vereyim al sen ordan. draksiyon kutum sağlam sorun yok ama beni rahatsız eden bir sertli yapıyor süratde.

direksiyonda boşluk var benim belki ön düzendir yada mafsal, ocak 5'ten sonra(a ö f sınavı var) ön düzeni yaptıracağım.

o konuda benim kutu 10 numara. dediğim gibi istersen göndereyim. belki benim kutunun tamir takımı değiştirirsen iş görür. 70TL filandı tamir takımı. ben neden yeni alıyorum diye soracak olursan beleş olduğundan :) servisimin sözü vardı tuttu diyebilirim :) almak istersen göndereyim. lazım değil dersen çıkanı servise bırakıcam.

o konuda benim kutu 10 numara. dediğim gibi istersen göndereyim. belki benim kutunun tamir takımı değiştirirsen iş görür. 70TL filandı tamir takımı. ben neden yeni alıyorum diye soracak olursan beleş olduğundan :) servisimin sözü vardı tuttu diyebilirim :) almak istersen göndereyim. lazım değil dersen çıkanı servise bırakıcam.

yarın kontrol ettiricem inşallah direksyondaki boşluk sebebi nedir. zaten yaptırıcam öndüzeni yarından başlıyım.

umarım önemli birşey değildir.

Geri