corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
selenoid valfi nedir ? ne işe yarar üst beynin arkasındaki egr valfinin hemen yanındaysa sanırım bahsi geçen valf o.

bu sorunu cözecegiz insallah :) hani aklima geldi ariza vermez ama yüksek devirde tam okuyamaz ve atesleme püskürtme zamanlamasi uymaz vs...en azindan cikarip soketleri olsun kendisi olsun temizlemek ve tech ile bakma

bu sorunu cözecegiz insallah :) hani aklima geldi ariza vermez ama yüksek devirde tam okuyamaz ve atesleme püskürtme zamanlamasi uymaz vs...en azindan cikarip soketleri olsun kendisi olsun temizlemek ve tech ile bakma
enjektörlere de baktırmadım daha bilmiyorum abi ona git buna git derken arızadan çok arıza tespitine para döktüm valla :) kurudum. şu arızayı çözsekte araca blof falan taktırcam aracı alalı 6 ay oldu hevesimi hala alamadım aldıktan hemen sonra böyel bi sorunla karşılaştım. ufak maliyetten yüksek maliyete doğru gidicem. maddi durumum suan biraz sıkışık. (selenoid valfi nedir ? ne işe yarar nette bilgi bulamadım.)

parca bu almanca magnet ventil ingilizce selenoid valfe
mc40IFxUhq_TnvSvBMvrrDw.jpg

yeride manifolt üstü iste bundan cikan tüm hortumlara bakman lazim yirtik kacak cikan varmi

parca bu almanca magnet ventil ingilizce selenoid valfe
mc40IFxUhq_TnvSvBMvrrDw.jpg

yeride manifolt üstü iste bundan cikan tüm hortumlara bakman lazim yirtik kacak cikan varmi
sanırım ustanın arızalı dediği parça bu abi motor blogunun arkasında sol tarafa doğru kalıyor. bunu değiştirticem adını hatırlamıyordum. ne işe yarar abi bu ? fonksiyonu nedir ?

ha gayret Gökay olcak bu iş bence :) canerin sorunuda çözülmedi ona üzüldüm.

ha gayret Gökay olcak bu iş bence :) canerin sorunuda çözülmedi ona üzüldüm.

:) motoru da öğreniyoruz yavaş yavaş olcakk be acelemiz yok teker teker gerekirse herşeyi değiştrcem bulcamm :D sonra da blof u takıp şehirde çaf çuff gezcem :rakir:

Geri