corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
şimdi araç güç kaybı ekseri debimetre kaynaklı, buna bağlı olarak rolantide dengesizliği, gaza basınca geç tepki verme 3500 devir üstü güç kaybı 2000 devir altı isteksiz gaza tepki gösterme,hızlanmada belli devierlerde isteksizlik ,son hıza çıkamama debimetre belirtileridir, tabii buna bağlı aynı arızaya sebep bağzen vakum hortumları kaçağı ve egr hatta hava filitreside sebep olabilir,boğaz kirliliği potensiometre,birde manifolt basıncı...buda bozuk veya kirli ise debimetre verilerini aşağı çeker çekiş kaybına sebep olur.
enjektör bağlantıları en son lambda sensoru

aynen böyle abi. rölanti dengesizliği yok henüz benim araçta egr iptali de var. egr sorunu oldugunu sanmıyorum. 2000 devire kadar turbo acılana kadar araç 1. de bile kalkarken bayır yukarı olsun düz yolda olsun tepkiyi geç gösteriyor bu konuda haklısınız. debimetre soketini cıkarıp deneyebilir miyim ?

bir miktar soru soracağım....
araban sıcak soğuk fark ediyormu ?hem çekişte hem çalıştırmada..
son periyodiği ne zaman oldu...
bahsettiğin sorun birden mi gerçekleşti ne kadar zaman içinde oldu...
hiç manifold temizliği yapılmışmıdır haberin varmı ?
türbin in açıldığı net belli oluyormu sadece alt devir aralığındamı problem var..

umarım bukadar soruya arızayı unutmadın :) uzaktan tahmin de bulunmaya çalışınca böyle oluyor..

caner hemen hemen sendeki sorunla aynı. sadece arıza ışığı yakmıyor. sende sanırım arıza ışığı yakıyordu.

bir miktar soru soracağım....
araban sıcak soğuk fark ediyormu ?hem çekişte hem çalıştırmada..
son periyodiği ne zaman oldu...
bahsettiğin sorun birden mi gerçekleşti ne kadar zaman içinde oldu...
hiç manifold temizliği yapılmışmıdır haberin varmı ?
türbin in açıldığı net belli oluyormu sadece alt devir aralığındamı problem var..

umarım bukadar soruya arızayı unutmadın :) uzaktan tahmin de bulunmaya çalışınca böyle oluyor..

sıcak soğuk fark etmiyor. araç gaz tepkisini çok geç alıyor. gaza yüklendiğimde turbonun türbin sesini duyabiliyorum. son bakım olalı 7000 km oldu. ben daha yeni aldım aracı, birden olup olmadığını anlayamıyorum. ilk aracım ve tecrübesizdim. aracı 3-4 ay hiç sıkıştırmadan kullandım. yazılım falan da var arabayı ben almadan önce inanılmaz hızlıydı. alışana kadar sıkıştırmadım alıştıktan sonra hız denemesi yapınca 3 ve 4. viteste hiç hızlandırmadığını çok ağır hızlandığını hissetmeye başladım. selim beyin bahsettiği debimetre sorunu olabilir diye düşünüyorum. manfold temizliği yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. aracı bilgisayara bağlayınca arıza görünmüyor. turboda sorun yok. 1. ve 2. viteste 2000 devirden sonra hızlanıyor. ama turbo acılana kadar araba sanki üzerinde 10 ton yük var gibi yerinden kıpırdamak istemiyor. yaşadığım şehirde kullanan yok. büyük bir sanayide yok. bilgimde olmadığı için buradan yardım almaya çalışıyorum. servise götürünce sorun yok devam et diyorlar. pompacıya göstermemi söylüyorlar. işin içinden çıkamıyorum. :rulet:

ınterccool hortumlarını kontrol edin..

servise gittiğimde intercooler hortumlarına bakılmasını da not aldım. bilgi için çok teşekkürler.

gökay servise nezaman gideceksin? ben cumartesi gidicem. kim önce giderse hemen haber versin durumu. diğerlrimizde ona göre hareket eder.

bizim burda servis yok. mesai saaatlerimde uymuyor. işyerinden izin aldıgımda gideceğim. korkuyorum daha büyük bir arızaya yol açmasın diye arabayı bile çıkarmıyorum kaç gündür. ama önce debimetre soketini söküp denemeyi düşünüyorum. birde intercooler hortumlarını kontrol ettiricem sanayide. sen o şekilde denedin mi ?

ben debimatreyi söküp denedim. değişiklik olmadı. ama intercooler borularına baktırmadım. belki intercoolerda bir ezik yada tıkanıklık vardır. onu haftasonu baktırıcam.

ok. dostum buradan tekrar haberleşiriz. senin araçta yazılım falan var mı ? egr iptali falan ? benim araç siyah duman da atıyor. ama yağ falan eksiltmiyor.

Geri