corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
allahın izniyle cumartesi sorunların sebebini bulucaz arkadaşlar. cumartesi günü ben arabanın komple motorunu dağıtana kadar söke söke soruna inicem sanayide. sonuçları yazarım

merakla bekliyorum merthan çok istedim bu arabayı almayı çokta seviyorum ama sakınan göze çöp batar misali oldu bizimki. ilk fırsatta bende gideceğim.

güzel hayallerim vardı...
banliyo da bir evim olacaktı..çitleri olan çift katlı...içinde kurt köpeeeği...güzel bir maaşla çalışıyor olacaktım...işime piskiletle gidicek.....

hayaller karıştı..

bir golf 2 alacaktım...köküne kadar soyacaktım onu..güzeelcene kaporta boya yapacaktım...kazalı bir golf 3-4bulup göğüsü takacaktım ona...hep hayalim olan roll bar döşeyecektim içine...bmw nin recaro larını çakacaktım...defi nin paraya kıyıp tüm saatlerini alıp güzel güzel takacaktım içine...
motoru sökülecekti bambaştan yapılacak forget leri döşeyip motorun bloğu nu bile boyatacaktım...büyük bir cooler peşine güzel babayiğit bir turbo...pompası enjektörü hepsi revize edilip enjektörleri jet kit leyecektim...60 lık düz boru...komple yalıtım... dışına gerçek güzelliğini gösterecek bir renk...porsche jantlarını da çaktımı...havalı coilover la...

peki şimdi naptı caner ? he naptı...nelerle uğraşıyor...elektronik ya..lamba yaktı yaaa..yürümüyor yaaa..map sensörü diyor...marifetmiş gibi 3 tane beyin koymuş adam..nelerle uğraşıyorumm...

belki klima olmayacaktı...olmasın...camları çevirerek açacaktı olsuuun...hep hayali olan oldtimer a binecekti... kısmet...şimdi tek tük çıkan beyaz ları yoluyor..
belki yine binebilir..?!?

güzel hayallerim vardı...
Banliyo da bir evim olacaktı..çitleri olan çift katlı...içinde kurt köpeeeği...güzel bir maaşla çalışıyor olacaktım...işime piskiletle gidicek.....

Hayaller karıştı..

Bir golf 2 alacaktım...köküne kadar soyacaktım onu..güzeelcene kaporta boya yapacaktım...kazalı bir golf 3-4bulup göğüsü takacaktım ona...hep hayalim olan roll bar döşeyecektim içine...bmw nin recaro larını çakacaktım...defi nin paraya kıyıp tüm saatlerini alıp güzel güzel takacaktım içine...
Motoru sökülecekti bambaştan yapılacak forget leri döşeyip motorun bloğu nu bile boyatacaktım...büyük bir cooler peşine güzel babayiğit bir turbo...pompası enjektörü hepsi revize edilip enjektörleri jet kit leyecektim...60 lık düz boru...komple yalıtım... Dışına gerçek güzelliğini gösterecek bir renk...porsche jantlarını da çaktımı...havalı coilover la...

Peki şimdi naptı caner ? He naptı...nelerle uğraşıyor...elektronik ya..lamba yaktı yaaa..yürümüyor yaaa..map sensörü diyor...marifetmiş gibi 3 tane beyin koymuş adam..nelerle uğraşıyorumm...

Belki klima olmayacaktı...olmasın...camları çevirerek açacaktı olsuuun...hep hayali olan oldtimer a binecekti... Kısmet...şimdi tek tük çıkan beyaz ları yoluyor..
Belki yine binebilir..?!?
offf dostummm sen benden de yaralısın :) allah sonumuzu hayır etsin. Ama dti be :) blof falan da vardı benim araçta bu arızayı ararken söktürdümm öyle kaldı çuflayamadan sökmek zorunda kaldım. şimdi arızayı yaptırıp. Bi an önce cuflamak istiyorum

boşverin dostlarım ne olursa olsun herkez bütçesine göre arabaya binmesi gerek. bana şuanda sıfır km 1.6 benzinli araba verseler istemem. neden benzin yetiştiremedikten sonra ne anladım ben sıfır arabadan. 1.7DTI bas gaza diple en fazla 22krş yakar. ben arabamla mutluyum. allah korusun büyük bir sorun çıkarmadıkça 5 sene daha rahat binerim. hem busene vergi indirimide olacak sanırım 10 yaş gurubuna giricez. :) ne olursa olsun corsa iyidir. caner sende fazla sıkma kendini. göreceksin bak ufak bir sorun çıkacak seninkide.

boşverin dostlarım ne olursa olsun herkez bütçesine göre arabaya binmesi gerek. bana şuanda sıfır km 1.6 benzinli araba verseler istemem. neden benzin yetiştiremedikten sonra ne anladım ben sıfır arabadan. 1.7DTI bas gaza diple en fazla 22krş yakar. ben arabamla mutluyum. allah korusun büyük bir sorun çıkarmadıkça 5 sene daha rahat binerim. hem busene vergi indirimide olacak sanırım 10 yaş gurubuna giricez. :) ne olursa olsun corsa iyidir. caner sende fazla sıkma kendini. göreceksin bak ufak bir sorun çıkacak seninkide.
merthan bende mutluyum. herşeyini seviyorum. arabamın dediğinde haklısın herkes bütçesine göre arabaya binecek dostum. yaşımız genç sigortası, vergisi, ıvırı zıvırı bir sürü derdi var. ekonomik araç zaten tek biniyorum. bende evlenene kadar rahat binerim bu araca da böyle sorunlar çıkınca çok üzülüyorum. millet doğana şahine 7-8000 tl para veriyor. daha fazla para verip sanayiye gitmeyelim dedik. başımıza gelene bak arabayı suan şahinler tokatlar valla :( buda benim canımı sıkıyor.

haklısın. ama dert etme bence ufak bir sorundur. tedavisi illaki vardır. sadece işi bilen birini bulamadık :) ama sabredelim bulucaz

inş. küçük bi arızadır. yoksa hem bütçeyi sarısacak hem bünyeyi :D

ya hala yerinizde mi sayıyorsunuz? :)
ben olsam ki(birinizin egr ibtal ona birşey demiyorum) debimtreyi sökerim bakarım değişmedi manifolt basınıcı sökerim temizlerim denerim olmadı egr...ve devam ederdim...
ben burda elimden geldiğince yardım ederim ama sizden tık yok ancak birbirinize yazışma :) ben catladım yahu sonuca:sopa:
ben size parası şu işi bitirmek için yol gösteriyorum. en son enjektör yakıt sensoruna kadar gider...temennim ucuz yollu işi halletmek..
burda forumda yazızlarıma bakarsanız hep koladan başar en son çareye giderim...çünkü ekseri boşuna para harçanan parçalar değişiyor...
ben hep deneyerek yardım en son bozuk olanı bulur değişirm..
size bakıyorum çatlıyacağım yahu

Bakın arkadaşlar da fikirlerini vermiş turbo hortumu kaçırması veya vakum hortumlar

Geri