corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
power box vardı söktüm. egr iptali filan yok. motor tamamen orjinal. duman atma olayı bende çok yok. ilk marşta biraz atıyor. birde dip gaz yapınca hafif atıyor.

ben aracı almadan önce 3. vitese kadar kafamı koltuga yapıştırıyordu. :( şimdi çok moralim bozuluyor. bakalım ne olacak bu durumun sonu

kardeşim belki kötü bir filtre vardır arabanın üzerinde...
sen sadece denemek adına 1-2 km filtresiz kullanmayı bir dene filtre şişmiş veya dolmuş olabilir..bir iki km de değil hatta bir gaz çek düzlükte hemen geri tak...bunu bir dene...tekrar haber ver..periyodik zamanın gelmiş...her nekadar 10.000 km olsada 7000de bir sen periyodik yap..

gökçe abi zannedersem turbo cu...abi soru sana
bu arabaların kurum problemi belli...egsoz manifoldunun ve turbo nun içindeki aşırı kurumlar wastegate in açılıp kapanmasını vede aynı zamanda turbonun egsoz tahliye tapasını tam açıp kapamasını engellermi ??
ben sorunu birazda ona yoruyorum...(bendeki problem için)

kardeşim belki kötü bir filtre vardır arabanın üzerinde...
sen sadece denemek adına 1-2 km filtresiz kullanmayı bir dene filtre şişmiş veya dolmuş olabilir..bir iki km de değil hatta bir gaz çek düzlükte hemen geri tak...bunu bir dene...tekrar haber ver..periyodik zamanın gelmiş...her nekadar 10.000 km olsada 7000de bir sen periyodik yap..

gökçe abi zannedersem turbo cu...abi soru sana
bu arabaların kurum problemi belli...egsoz manifoldunun ve turbo nun içindeki aşırı kurumlar wastegate in açılıp kapanmasını vede aynı zamanda turbonun egsoz tahliye tapasını tam açıp kapamasını engellermi ??
ben sorunu birazda ona yoruyorum...(bendeki problem için)

ilk fırsatta bu söylediğini de göz önünde bulunduracağım. tüm arkadaşlara ilgi ve alakaları için teşekkür ederim. değişik fikirler sorunu çözecek mi acaba :) sessiz bi ortama gidip devir saatinin videosunu ve düzlükte kalkış videosunu foruma yükleyebilir miyim ?

başlatma,boşta çalışma normalmi ??

yav o bendede var biraz...ama benimki ısınınca yapıyor...bir sensör uyarı vermeyecek şekilde ısıdan direnci düşüyor...ya devir sensörü yada ısı olabilir...

arabanda üst beyne mazot çekme gibi bir problem varmı...üst beyinin alt taraftaki soketini bir çıkar bakalım içinde mazot varmı ?

yav o bendede var biraz...ama benimki ısınınca yapıyor...bir sensör uyarı vermeyecek şekilde ısıdan direnci düşüyor...ya devir sensörü yada ısı olabilir...

arabanda üst beyne mazot çekme gibi bir problem varmı...üst beyinin alt taraftaki soketini bir çıkar bakalım içinde mazot varmı ?
üst beyinin nerde olduğunu bile bilmiyorum ki forumdaki herkesin söylediğini not alıyorum. hepsini tek tek deneyeceğim. bir usta yardımıyla :)

kaputu açınca makinanın tam üzerinde 2 tane scart gibi soket girer açınca kaputu kabak gibi görürsün zaten..oan bi bak..

Geri