corsa c arka koltuğun üzerindeki aydınlatma

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende dun corsa van c 2003 icteki okuma lambası patlaktı yerine led taktım. guzel oldu fakat sürekli sönük miktrada ışık veriyor. kapıyı acınca normal yanıyor. fakat sonra yine sönük yanmaya devam ediyor. karşılasan oldumu acaba. ne yapmamı önerirsiniz. acaba kaçak mı var.

eğer zararı olacaksa camın köşesini keserek ufak bi anahtar koyarım. cevap bekliyorum.

Son düzenleme:

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fikir güzel arkada ışık eksikliği var ledler güzel ışık veriyor ama kabloyu öndeki iç aydınlatmadan doğru alıp yanlardanmı çektiniz nasıl yaptın?

Birde alttaki konudaki arkadaşın dediği doğru bu ledler kendi kendine yani düğme kapalı konumda olsada çokaz ışık veriyor sanırım az enerji ile çalıştığından yada bu arabalarda elektrik aksamı eksi tetikle çalıştığından olsa gerek ama aküyü bitirceğini hiç sanmıyorum çünki benimkide 5 aydır aynı. :)

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
led ler tam sönmez onlara bir adet küçük 12 voltluk ampul bağlayın (gösterge için olnalardan) ama ampul sarı yanacağı için aracın içine bakmayacak şekilde yerleştirin ...

kabloyu fitilin oradan değilde arka ortadaki plastiği sökün...öndeki tavan lambasınıda sökün sonra orta sert bir tel alın ve arkadaki plastiği söktüğünüz yerden öne kadar uzatın (ama biraz yorucu oluyor ve bagajı açıp dışarıdan çalışın) ledin kablosunu telin ucuna bağlayıp önce çekin ve tavan lambasına bağlayın ...
tamamdır...

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emeğine sağlık cok güzel olmuş aynı şekilde bende arka tavan tutacaklarına yaptım ve cok memnunum hiç bir sıkıntı yaşamadım 1 seneyi geçgin süredirde kullanıyorum... sana tavsiyem ledlerin arkasına tavan sacı ile ledler arasına yani bi yalıtkan koymanı tavsiye ederim şase almasın...