corsa c cd okuma sorunu

Burak2658

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model corsa 1.4 twinport aracım var.
kendi teyp de cd okuma sorunu yaşıyorum.mp3 cd si yapıyorum ancak error cd si hatası verip teyp cd'yi geri bırakıyor.
çok cd markası denedim ama bir türlü sağlıklı bir çözüm bulamadım.aynı cd yi bazen 4-5 kere bazen 15-20 kere denedikten sonra okuyor çalışıyor.
cd yi hiç çıkarmazsam sorunsuz çalışıyor.Bu arıza nereden kaynaklanıyor bilen varmıdır.
Dün akşam yeni bir mp3 cd si yaptım.sabah 15 20 kez uğraştım ancak çalışmadı.bu sorundan kalıcı olarak nasıl kurtulabilirim

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz...Sanırım Teybinizin okuma gözü( lensi) kirlenmiş veya bozulmuş..Daha önceden Cd temizleme kitleri satılıyordu..Hala varmı bilmiyorum..Söküp temizleme işlemini yapamayacağınızı düşünerek bu Cd lerden takın ve temizleyin..Bu arada Mp3 leri hangi hızda yazdırıyorsunuz..?Max ise,birde 10x ,16x,24 veya 32x te yazdırmayı deneyin..Bazı eski model Cd playerlar yüksek hızda okuma güçlüğü çekiyor..Sizinde aracınız 2005 model olduğundan bir ihtimal bundanda olabilir...Adsız.jpg

Burak2658

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nero programını nereden indirebilirim acaba.çok uğraştım ama neroyu indiremedim.
cd burner diye bir program ile yazıyorum.track cd sini tek seferde çalıştırıyor.mp3 cd si yaptığımda problem artıyor.
ilk başlarda 3-4 kez denediğimde okuyordu,şimdi 15-20 lere çıktı bu sayı. cd markasıyla da bir ilgisi olabilirmi.
temizleme cd si ile deneyeceğim birde hava tutmak işe yararmı acaba

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
''track cd sini tek seferde çalıştırıyor.mp3 cd si yaptığımda problem artıyor''Bu yazdığına göre yazdırma hızından olduğu büyük bir ihtimal..Nero nun sitesinde sanıyorum Trial ücretsiz sürümünü indirmeye izin veriyorlardı olmadı google dan yazıp çıkanlardan birtanesini indirebilirsin..

Burak2658

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim cemil bey.
akşam öncelikle neroyu yüklemeye çalışacağım.Sonrasında 2 yeni boş cd ye bir tanesi track bir tanesi mp3 olacak şekilde 2 farklı müzik cd si yaratacağım.Yine aynı şekilde track cd'sini okuyup mp3 cd'sini okumazsa sonucunu tekrardan paylaşacağım.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Rica ederim..Nero yu kurduktan sonra Mp3 leri 16x de yazdırın ama...!

Burak2658

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neroyu kurup dediğiniz gibi 16x de deneyeceğim.
Az önce eski cdleri tekrar denedim.2 tane cd yi takınca hemen okuyor ama başka 2 cd yi hiç okumuyor.
çok gıcık eden bir sorun.cd markasından kaynaklı diyeceğim ama aynı markaya ait bir cd yi okuyor ama diğerini okumuyor.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Marka ile ilgili değil...Genelde bu tip sorunlar eğer lens ten değilse Yazdırma hızındandır...