::.Corsa Exclusive Garage.::.Just Corsa Get Inside.::

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan maxwell
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Arkadaşlar Corsa D için omp 4.0 cm yay ve angel far var elimde satacağım, isteyen olursa diye yazayım dedim... bilginize..

arkadaşlar sizin tavsiyelerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var, aracınmın lastik ebadları 195/55/R16 dır. siz corsacı arkadaşlarım lastik hava basınçlarını kaç vuruyorsunuz. sormam daki sebep herkesin görüşünü alıp bilgisinden yararlanarak en uygun hava basıncından faydalanmak.

Önler ve arkalar 2.1 bar (32)

arkadaşlar sizin tavsiyelerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var, aracınmın lastik ebadları 195/55/R16 dır. siz corsacı arkadaşlarım lastik hava basınçlarını kaç vuruyorsunuz. sormam daki sebep herkesin görüşünü alıp bilgisinden yararlanarak en uygun hava basıncından faydalanmak.

benzin depo kapağını aç orada yazıyor...

benzin depo kapağını aç orada yazıyor...
emre benzin depo kapağında yazan aynen şöyle:
3 yolcuya kadar olan ECO lastik basıncı: Ön-2,7 Arka-2,5
(Eco: Mümkün olan en düşük yakıt tüketimine ulaşmak için)

1 Bar=14,5038 psi olduğuna göre; ÖN: 2,7(bar) x 14,5038 = 39,1 psi
..............................................ARKA: 2,5(bar) x 14,5038 = 36,25 psi

Türkiye koşullarında, helede görev yaptığım doğu illeri ve ilçelerinde bu havayı basarsam lastiklere, her 6 ayda bir lastikleri yenilemem gerekir. Bilmiyorum acaba ben mi hatalıyım diye sizlerinde fikrini alma gereği duydum?? yanlışsam düzeltin..!

ben önlere 30 arkalara 30 bastım.. Yinede önlerdeki hava fazla geliyor yolun bütün sesi içerde.

evet yunus beklıyoruz ama kışlık lastiklerim takılı demişsin.. onlar beni kesmez. ben bu jantlarla ıstıyorum. ben taktım çalacam bunları senden :)

Cuma günü güneşin rehavetine kapılıp arabamı yıkatmıştım.. Fotoğrafları paylaşayım dedimm :)

grnt004k.jpg

grnt002xfh.jpg

grnt005a.jpg

grnt007.jpg

Efe kardeşim büyük ağızlı bi eksoz ucu arabana çok ama çok hava katacak.. Ayrıca araban kırmızı 1 numara açık cam filmide şahane olur.

Geri