CoRsA TEAM

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan falcon_78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
uygulama sonrası birkaç foto paylaşıyorum.
Yanlız konsolu piano black yapmak görsel açıdan çok şık olsa da her taraf parmak izi şeklinde :D

Öncelikle ana ünite çerçevesini söktüm.Zor ve pis bir iş.Çok dikkat istiyor.Parçalar hassas.

Direksiyon kumandalarına boya uygulaması.Kontrolleri çıkarmak zor değil ama takmak çok zor.Alttaki soketler çok kısa.Mecburen airbagi söktük:(

Konsolun uygulama sonrası görünüşü:

Geri görüş kamerası uygulaması:

okicandan alıntıdır

parlak siyah mı yaptıracaksın ege

forumda okican da bu konsol boyama yatı hgayet güel oldu

Aynen öyle yalnız benimki okican'ınki gibi ekranlı değil standart radyolu. Parlak siyah daha çok yakışıyor. Yarın 1-2 fotoğraf çekerim. Gerçi radyo krem rengi durcağı için komik durucak ama en azından insanları güldürmüş oluruz :)

Valla söküm takıma 40 - boyaya 50 lira verdim. Boyada silikon boya kullandı usta. Forumda JoeClown arkadşımız sanırım spray boyayla yapmıştı(yanlış hatırlıyor olabilirim) öncelikli olarak onu sordum maliyeti daha düşük olacağından. Ancak pek sağlıklı olmayacağı hem boyacı ustamızın, hem Hakan abinin ve bizim ortak kanımız olunca silikon boyayla yaptırmaya karar verdik. Boya atıldı üzerine vernik çekildi. Biraz kurudu ancak tam olarak kuruması ve iz kalmaması için bu geceliğine beklemede bıraktık ve monte etmedik. Ancak bir arkadaşım habersiz olarak alt kısmın bir kısmını tutunca küçük bir iz çıktı o da nazarlık diyelim :)

benim aklım bunda da bu da az masraflı bir iş değil gibi

post-87-1208546058.jpg

sprey boyayla olmazz
tabancayla kapalı ortamda boyamak şart.
ayrıca en son vernik işlemi de gerekli.
çizilmeyen özel vernikler de var fakat o kadar pahalı bişr malzeme ki birkaç litrelik bidonu 250 tl.araç boyamada kullanılan çizilmez vernik.uygun miktarda bulursanız uygulatın derim.
ana üniteyi söküp dağıtmaya korkan varsa alıp gelsin,gerekeni yaparız:D

Geri