CoRsA TEAM

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan falcon_78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ben bizim araçta yanan EPS ışığını savrulmayı önleyen ESP sanıyordum. Fakat bizdekiler direksiyonla ilgiliymiş. Yüksek hızda direksiyon sertleşiyormuş falan doğru mu ?

Ben bizim araçta yanan EPS ışığını savrulmayı önleyen ESP sanıyordum. Fakat bizdekiler direksiyonla ilgiliymiş. Yüksek hızda direksiyon sertleşiyormuş falan doğru mu ?

EPS (Electric Power Steering) dediğiniz gibi tamamen direksiyonla ilgili. Bildiğim kadarıyla Corsa C lerdeki bu sistemde direksiyon hidrolik değil. Elektrik, hidrolik görevi görüyor ve direksiyonu rahatlatıyor. Ve dediğiniz gibi, sadece yüksek hız olmayadabilir çeşitli sebepleri oluyormuş, eps ışığı yandığında direksiyon hidroliksiz direksiyondan farksız oluyormuş. Benim bilgim bu yönde

aWzdy.jpg

EJ corsa jantlandı hahaha:D:D Favori fotoğrafım bu :)

güle güle kullan kanka..

bu arada spoiler işi neden yalan oldu?

eps olsa ne olacak. arabamın tek nefret ettiğim yeri direksyonu. o tıkırtı sesleri.

jantlar hayırlı olsun.
darısı başıma :)

EPS de elektronik, mıknatıslarla çalışan bir sistem var. Benim aracımda EPS ışığı yandı ve direksiyon ancak iki elle dönecek kadar ağırlaştı. Bizim ustaya sordum, eğer sorun direksiyondansa 2.000 tl masraf çıkarır dedi. Tamirciye gittik önce sigortaları kontrol etti ve ondan olduğunu buldu. Ama sigortayı zorlayanda Alternatörün arızalı olmasıymış. Alternatör tamiri 70 tl tuttu. Bu sistem kolay arızalanmazmış pompalı direksiyonlar gibi, ama arızasıda tamir olmaz yenisiyle değişimle giderilirmiş...

spoyler işini hhaledecek olan celil kardeşimizden uzun bir süredir haber yok onedenden dolayı soyler işi yatmış gibi duruyorrr

Bu saatten sonra ben spoiler sipariş vermem haberiniz olsun alırsanızda ben o listede yokum.

Yani sonuç olarak bizim direksiyon hidrolik değil EPS mi oluyor :) çok yumuşak ama gercekten rahat.

Geri