Çözemediğim sorun

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar...

arac 2000 model 1.6 vectra yaklasık 2 ay önce lpg ye gecis yaptım..ilk 2-3 hafta cok iyi kullandım sonrasında ardı arkası kesilmeyen garip sorunlar karsıma cıktı

1.si arac cok yakıyor 1,5 ay içerisinde yaklasık 10 kere ayarlattım 1-2 gün yakıt düsüyor sonra gene cok yakmaya başlıyor
2.si arac 2000-3000 devir arasında ivmelenirken anlık bi sanki frene basıp çekmisim gibi saliselik gidip gelme oluor aracın sesindende anlasılıyo
3.sü ara sıra arac sogukken veya sıcakken itekleme yapıyor
4.sü sabahları ilk çalıştırmada aynı şahin doganlar gibi teklemeli çalışıyo lpg ve benzinde aynı ısınınca düzeliyo
5.si devir sürekli bi oynama mevcut dijital devir saatine bağladım (810-870 rpm)araında sürekli değişrek calısıo bazende stop edecekmis gibi aşırı düşme oluyor
6.sı bu gün 11 kez ayarlatmaya götürdüm eksoz a bi sey takıp denediler evet sorun var dediler sonra bilgisayarın yorum butonuna basıp bilgisayarın yorumuna baktılar bilgisayarda cıkan tez söyleydi
-rölenti memesi büyük
-zengin karısım
-hava filitresi tıkalı ( 1 tane daha vardı ama aklıma gelmedi)
usta bana git motor bakımı yaptır gel dedi ondan sonra tekrar ayarlıyalım dedi (filtre buji vs vs )

ben bunları yaptırırsam düzelecekmi.en son carbon clear yaptır dediler kurum dan dolayı yapabilir dediler yaptırdım hic bi değişiklik yok sunu bunu yaptır dediler yaptırdım bi ilerleme yok halen aynı:( artık arabayı yakma durumuna geldim arkadaslar ustalar yardım lütfen...

gsiserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladıgım kadarıyal senin aracının memesini büyük takmıslar.
teklemesi hava filtresinve bujiden olabilir.
bunları bi yaptır bu arada ayarlamak için bilgisayara baglıyorlar o programın da son versyonu nu yüklenmesi gerekir ki araban düzgun calısırı insallah.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun enjektörlerden yapabilir havayla tam karışamıyor ya çiğ yakıt atıyor egsozdan yada tekletip motoru çalışamsına devam ediyor olabilir sorunu iyice araştırmak lazım...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendin sormuş kendin cevaplamışsın zaten. Aracın bakımını yaptır ondan sora lpg ayarı yaptır.

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakım yaptıralı 5000km oldu daha.lpg ustasına dedim aynen 5000km oldu diye olsun yaptır diyo..bende diyorum deseler ki sorunun %100 şundan şundan yaptırayım.şundan bundan diyolar yaptırıyorum ama bi değişen yok boşa kürek sallıyorum gibi birşey....kçük bi örnek vermek gerekirse 3 ay önce motorum çalıştırırken ve stop ederken sarsıntılı çalışıyorsdun dediler katalizör tıkalı gittim katalözörü iptal ettirip yerine susturucu taktırdım hic bisey değişmedi sonra motor kulagı bozulmus dediler gittim aldım değiştirdim gene bi değişen yok o kadr harcadığım para yanıma kar kaldı:( ama sonuc hic bi değişen yok halen aynı sekilde kullanıyorum..kusura bakmayın uzun oldu ama okuyup yardım eden arkadaş ve ustalarıma tesekku ederim..

Babu_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HAVA AKIŞMETRESİ !!!

Bunu değiştir sorun kalmayacak aracın çekişide artacaktır.
300 ytl fiyatı
Ancek skodaların hava akışmetresinin içi opeller için uygun oluyor..Onuda sor öyle yaptır 100 ytl skodanınki ikiside bosch ikisinin seri numaraları bile aynı..