------cruze için kullanıcı yorumları------

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan siryea
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
astra h yerine cruze tercih edilebilir bence, sonuçta cruze şasesi astra J... donanım da çoğu H dan fazla,

Merhaba arkadaşlar bende cruze ile ilgilenen arkadşalara bir nebze yardımcı olmka istiyorum.
20 gün kadar önce 2011 model cruze ls at aldım. Araçta öncelikle göze çarpanlar kaliteli malzemelerle dizayn edilmis ön konsol ve gösterge paneli. Dış görünüşte ise saldırgan ön taraf ve honda civic kopyası bir arka taraf. Araç konfor konusunda beklentilerimi karşılamış durumda,süspansiyonlar biraz sert,direksiyon ufak ama tepkileri çok iyi, benim en çok gözüme çarpan araç içerisine en ufak tıkırtı sesi bile gelmemesi.
Motor konusuna gelirsek,2011 model olduğu için 124 bg motor gücü var, ama halen daha bu agırlıktaki bir araç için yeterli olmadıgını düsünmekteyim. Tiptronicte olmasından dolayı kalkışlarda araç agır kalmakta ancak kendini 3000 devirden sonra gösterebilmekte. Araç rodaj süresini daha doldurmadıgından yakıt tüketimi bayagı yüksek( kaldıki rodajdan sorada ben uygun bi yakıt tüketimine sahip olacagını düsünmüyorum). İlk aldıgımda yol bilgisayarı 18.2 lt gösteriyodu su an 11.6 ya dusmus olmakta.
Özetlicek olursak araç lüks,konforlu,gösterişli araba isteyenlerin bu fiyat aralığında ihtiyaclarını hayli hayli karsılıcaktır, ama yakıt konusunda lpg sart gibi gozukuyor

ben beğeniyorum bu aracı ama dizel olması şartıyla...yoksa yakıt masrafına yetişemem..

Samimiyetle söylüyorum,çok olumlu bir arac yani firma iki senede bir kac gomlek atladı,kimlik değiştirdi..Gm,Daevoo yu alt gelir tabakası kimliğinden orta sınıf kimliğine tasıdı...Tasarımı guzel..civice 10 basar bile..Opel vari sert şasesi ve yürüyeni var...Motor basarılı değil.alınsa da düz vitesi alınır....Detaylarda bas agrıtan eksıklıklerı cıkacak elbet..ama bu da fiyatının geregi

wtcc cruzda c20xe motor kullanılıyor bileniniz varmı? chevy bir sekılde avrupa normu vs yırtıp koreli kimliğiyle turkiyede bu motorla satış yaparsa ilk alanlardan olurum diyebilirim..

Ayrıca almanyada bu aracın 186 bg dizeli de satışta..

kimlik acısından problemli yanlız 5 10 sene sonrası muallak...bazı uzakdoğu unsurları hankook han glas vs aractan ınsanı soğutabılıyor.

Ama abd de satılıyorsa dandık olamaz bu kesın

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...RT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=16

Yanlız bi de su varki sıfırına para bayılınacak bir araba değil
Yıllaryılı baglanılacak bir araba da olamayacak parcası tanınırlıgı dayanıklılık

tüketim toplumunda ucuz malzemeyle hafif ruhani elementlerın kompozisyonuyla yapılmış bir araba. 2 elini alıp 4 5 sene kullanıp satmak mantıklı.popularitesi bitecek yani bir vectra astra gibi mutlak sıfır satış degerı tatmın etmeyecek.

Son düzenleme:
arka tasarım, iç malzeme kalitesinin yeterince iyi olmaması + işçilik de etken buna, yakıt tüketimi ve 0 km satış fiyatının yüksek olması...
bence bunlar eksi yönleri
artı yönleri için astra j platformunda geliştirilmiş olması, bi nevi benzer iç tasarım, zaten kadranlar aynı, direksiyon aynı... ön tarafta başarılı tasarım.. diyebilirim

Son düzenleme:
Geri