Debriyaj Boşa Düştü

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,yolda giderken ışıklarda durdum,yeşilyandı debriyaja bastım sanki halat çıkmış gibi,yayı çıkmış gibi debriyaj boşa düştü.Ortada kaldım. Stop edip vitese taktım marşa bastım çalıştı ve eve kadar zor bela geldim .Bu neden olabilir?Bir kaç ay önce debriyaj baskı ve balata değişti rulman iyi değişmesine gerek yok dendi.Neden olabilir?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,yolda giderken ışıklarda durdum,yeşilyandı debriyaja bastım sanki halat çıkmış gibi,yayı çıkmış gibi debriyaj boşa düştü.Ortada kaldım. Stop edip vitese taktım marşa bastım çalıştı ve eve kadar zor bela geldim .Bu neden olabilir?Bir kaç ay önce debriyaj baskı ve balata değişti rulman iyi değişmesine gerek yok dendi.Neden olabilir?
Debraj boş basıyorsa vectra hidroliği takarken dikkat etmezsen hidrolikin zamanla borusu kopuyor yağı dışarı akıyor ona bir baktir istersen tabi ihtimal bu tabi hiç bir vites geçmiyorsa debraj pedalı olduğu gibi boş ise aracın altınıza bakin yağ varmı

• Beğen
Tepkiler: a.culcu ve Murat

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Olan yer çarşıdaydı ama şimdi baktım yağ falan yok.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Hiç basmıyor, debriyaj ayırmıyor.vitese atmaya kalksan dişli sesi geliyor.Arabam vectra c makyajlı kasa. 1.6 twinport model

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Hiç basmıyor, debriyaj ayırmıyor.vitese atmaya kalksan dişli sesi geliyor.Arabam vectra c makyajlı kasa. 1.6 twinport model
Debraj boş basıyorsa vectra hidroliği takarken dikkat etmezsen hidrolikin zamanla borusu kopuyor yağı dışarı akıyor ona bir baktir istersen tabi ihtimal bu tabi hiç bir vites geçmiyorsa debraj pedalı olduğu gibi boş ise aracın altınıza bakin yağ varmı
Az önce baktım şanzımanın oralardan yağ damlıyor,az miktarda.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: a.culcu

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Bizim buralarda debriyaj rulmanı veya diğer parçaları bulamam.inşallah hidrolik borusundandır da takarlar düzelir.

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Bizim buralarda debriyaj rulmanı veya diğer parçaları bulamam.inşallah hidrolik borusundandır da takarlar düzelir.

Hidrolik borusundan da olsa baskı balata değişir gibi şanzımanı indirip değişecekler. O arada baskı balata yağlandıysa onu da değişirler tekrar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: a.culcu ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Boru sabit zaten kırılıyor komple değişiyor ali ustadinda dediği gibi komple değişir balata dahil

• Beğen
Tepkiler: a.culcu

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
baskı balata yeni değişti,2 ay ancak oldu,yağlanmışsa temizlenemez mi?