dik yokuşta vites kullanımı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan erberk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bence anlattığın olaylar övünülecek olaylar değil...

bugun vardı haberde kolsuz tek gözü kör şöför dehşet saçtı diye... yani bu kişiye de sorcaan o hali ile arabayı sürüyor...

senin de anlattığın zincirsiz çıkma olayı artı 15 yaşında yüklü tır sürmek buna benziyor...

bu kadar cahilliğin olduğu ülkede araba sürmek sanat.... Allah akıl fikir versin

haklısın dostum. senin gibi şoför doğmadım. ayrıca haberlerdeki kişiyle beni bir tutmanda çok güzel bir haraket, önünde saygıyla eğiliyorum.
bir daha konuyu bilmeden önyargılı yorum yazmazsan sevinirim, konu o arkadaşla benim aramda.

bıre attıgında cıkmıyor ıse vıtese tekme at arabayı yumrukla yıne gecmesse arkadakılerde cok stress yaparsa ( R ) tak allah ne verdıyse hep bırlıkte geldıgınız ıstıkamete gerı gıdın

bugune kadar hıc o derece yavaslayıp 1 e gecmekte zorlanan bı arac gormedım her ne marka olursa olsun he cok gecmekte zorluk cıkartıyosa bıraz zorla en fazla bı seferlıgıne sanzımanın tozunu alırsın olur bıter

valla arkadaşlar ben acımam eğer 2 ile yokuşu yiyemiyosam 1 takıp , devirede veririm coşkuyu 5500-6000 yapıp 2 ye ondan sonra takarım.. benim 1. vites takıntım yok.

:eek: bence çok mantıksız, araba zaten 2. vites de çıkmıyorsa 1. vitesin devrine düşmek üzeredir, ayrıca konuyu açan arkadaş 2. vitesen 1 yerine nasıl 3. vitese taktı bu da ayrı konu. bence bunlar çok basit konular

konuyu açan benim,sen doğuştan şöförsün he..aferin sana ..böyle basit konu diyerek küçümseyemezsin.çok basit konu olduğu için herkes yorum yapmış.:eek:acemi yeni şöfor ne yapsa yeridir diyerek geçmek lazım........

> uyari.

UYARI:

mustafa57 ve erberk
04- Kişiler hakkında küçük düşürücü yazılar yazmak, resimler yayımlamak kesinlikle yasaktır.

ve forum kuralları gereği profilinize ad soyad yazınız.

bazı araçlarda tam vites hızında değilse vites küçültmek problem oluyor bizim megane daha kötüydü bu konuda ama ara gazı ile cuk diye geçiyodu.. ara gazı vermeyenler baya zorlanıyodu o konuda şimdi astramda çok bi problem yok ama alışkanlık olduğundan ara gazı veriyorum daha kolay geçiyo... yarım debriyajla kullanırsanız belki 150000 km gidecek debriyaj balatasını, baskıyı 20000 de yersiniz kolay gele...

bıre attıgında cıkmıyor ıse vıtese tekme at arabayı yumrukla yıne gecmesse arkadakılerde cok stress yaparsa ( R ) tak allah ne verdıyse hep bırlıkte geldıgınız ıstıkamete gerı gıdın

bugune kadar hıc o derece yavaslayıp 1 e gecmekte zorlanan bı arac gormedım her ne marka olursa olsun he cok gecmekte zorluk cıkartıyosa bıraz zorla en fazla bı seferlıgıne sanzımanın tozunu alırsın olur bıter

..vitese tekme at,arabayı yumrukla nasıl tabirler bunlar ...erman 54

sayın bölüm sorumlusu bizi uyarmışın ama arkadaşı uyarmamışsın bu arkadaşın cevabı dalga geçer gibi.

sayın bölüm sorumlusu bizi uyarmışın ama arkadaşı uyarmamışsın bu arkadaşın cevabı dalga geçer gibi.

sende ammada alıngansın arkadaş. ben hala aynı fikirdeyim. araba 2. vitesde gitmiyorsa 1. vitese rahatlıkla geçer. bence bu konu fazla uzamış.

espri mayetinde bi kac cumle kurdum altına dıkkatlıce bakarsan acıklamayıda yaptım gıden arabayı 1 e atmayı beceremıyosan en fazla durursun tamamen oyle atar ve yoluna devam edersın bunu beceremeyecek kadar aciz isen o arabanın dıreksıyonuna zaten oturma arkadasım sen henuz araba surmeyı ogrenememıssın tecrube eksikliğin var bu konuyla ilgili tartışmak cok saçma bence bölüm yetkılılerı bu konuyu kılıtleyıp sılmelıler arabalarla veya sürüşle ilgili daha konuslabılecek faydalı mılyonlarca konu var !!!!!!!!!!!!

Geri