Domuz Gribi Aşısı...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Burak K.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Aşı olalım mı ?

• Kullanılan toplam oy
    89

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Arkadaşlar,aşı olalım mı ? Olmayalım mı ?

Bilgili olanlar vardır elbet,bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim... :)

Son düzenleme:
faydalı olsa [Say]-ın başbakanımız olurdu :D

Feci şekilde kararsızım. Sıradan bir grip olsa hastalığı çeker, aşısını olmazdım ama küt diye götürüveriyor.

Herşeyden önce korunmak gerekiyor. Ben okulum gereği günde 4 saatimi yolda geçiriyorum ve metrobüs'le otobüs'le Metro'yla haşır neşirim. Heryeri tutup elliyorum ama elimi kesinlikle yüzüme falan sürmemeye çalışıyorum önemli olan noktada buymuş dediklerine göre. Kimseyle kolay kolay yanak yanağa selamlaşmıyorum hatta bazen ellerini bile sıkmıyorum abi herşey ortada karşımdakinin alınmasına gerek yok zira onada hastalık geçebilir. Herkes hoşgörüyle karşılar. Ellerimide sık sık okulda-Restaurant'larda yıkıyorum yemek falan yemeden önce, Ee daha ne yapayım :D Eve geldiğim zamanda özel sabunla 3-4 kere yıkıyorum paklanıyorum. Allah'a şükür birşeyim yok inşallahta kimsenin başına gelmez.

bugun katıldıgım domuz grıbıyle ılgılı konferansta asının guvenlı olmadıgı ve vurulmamamız gerektıgı soylenıyor... bugun ası olan bır hemsıre komalık olmus... ayrıca ınsanın kronık bır rahatsızlığı yoksa oldurme rıskı de yok denecek kadar azmıs... normal mevsımsel grıp 7 gun surerken domuz grıbı 3 gun suruyormus... ama daha da sıddetlı sekılde gosterıyomus kendını... en onemlı ve kolay korunma yontemı de sıksık ELLERİMİZİ YIKAMAMIZ....

Aynen. Düzgün korunulursa hiçte birşey olmaz. Bildiğim kadarıyla ölenler rahatsızlı olan kişiler oluyor yani zatüre oalnlar yada hastalığı olanlar. Yani X2 yaşıyorlar hastalığı vede bünyeleri yeniliyor. Onun için dikkatli olalım her ne kadar hastalık olsada Bence Rant sağlanmak için yapılan tezgahlar bunlar ama siyasi olaylara girmeyelim şimdi :D

eğer kronik olarak bir solunum yolları rahatsızlığınız varsa aşı olmanızı tavsiye ederim. ama astım bronşit vb solunum yolları rahatsızlığınız yoksa veya daha önce böyle bir hastalık başınızdan geçmedi ise aşı olmaya gerek olduğunu sanmıyorum ki uzmanlar böyle söylüyorlar. eğer solunum yollarında bir hasar söz konusu ise aşı olunması gerektiğini tavsiye ediyorlar.

BENCE DİKKATE ALIN ARKADAŞLARRR...
valla arkadaşlar,geçen gün haberlerde izledim,Amerikada yaşayan bir bayana yapılmış bu domuz gribi aşısı..aşı yapıldıktan sonra kadın yürümeye kalktığı zaman tüm vücudu kasılıyor ve konuşma güçlüğü çekiyordu.kadın ancak geriye doğru yürüdüğü zaman ve koştuğu zaman normal görünüyor ve geriye doğru yürüyüp ve koştuğu zaman konuşabiliyor.yavaşladığı zaman yine kasılıyor vücudu...ve kadının beynine pil takılacakmış,vücudundaki kasılmaları engellemesi için...

E peki,devletimiz bunları bildiği hâlde neden hâlâ ısrarla aşıyı getiriyor? :S

bir aşının maliyeti 250-300 TL de ondan ;) para para para ;) candan tatlı :mad:

Geri