eBay'den aldığım parça sahte çıktı!

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet şöyle bir cevap geldi: (altta kısa çevirim)

If the problem is the coils don't you worry. We are trusted sellers as you can see in our feedback. We will send you 4 new genuine ignition coils. Give us your shipping address and we will send you them as soon as possible and we will send you a new tracking number with your order.

Sorun bobinler ise endişe etmeyin, geribildirim kısmında görebileceğiniz gibi biz güvenilir satıcıyız. Size 4 yeni orjinal ateşleme bobini göndereceğiz. Bize kargo adresinizi iletin ve en kısa sürede size
onları göndereceğiz, ve size kargo takip kodu göndereceğiz.

Buradan anlaşıldığı kadarıyla satıcı, benden elimdeki bobinleri ona göndermemi dahi istemeden bana 4 tane daha yeni orjinal bobin, ücretsiz şekilde göndermek istiyor ki oradan da elindeki bobinlerin maliyetinin $52/adet 'in de aşağısında olduğu sonucu çıkar. Tipik bir orjinal olmayan şey satışı. Müşteri şikayet edip para iadesi talebinde bulunduğu zaman aynı şeyin tekrar gönderilmesi durumu...

Bunu daha önce başka birşey de yaşamıştım
. Amazon.com'dan bir kitap almıştım fakat resmen fotokopi baskı çıkmıştı iade talebimde "size bir tane daha gönderelim" demişlerdi, kabul ettim gönderdiler ancak o da aynı fotokopi kitaptı... Yıllar sonra aynı durumu araba parçasında yaşamak varmış.

Teklifi kabul etmedim tabi ki. Para iadesi talebimi yeniledim. Bakalım bu uyanık sahtekar daha neler yumurtlayacak, yine 24-48 saat süresi var.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence yolladığı ürünleri al derim... bozuldukça kullanırsın :)

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yolladığı ürünleri al derim... bozuldukça kullanırsın :)

Mantığa uygun görünüyor da... yine de kabul etmem zor cunku sözkonusu parça çok önemli.

Mazda'nın orjinal parçasına 2 kat daha fazla para veririm yine de sahteden kaynaklı sorunlarla uğraşmak istemem.

Ancak asıl sebep, sahte olması. Hiç sorun yaşamayacak olsam dahi kutusunda taklit logo ile duran bu parçalar çalışma masamda dururken beni ciddi anlamda rahatsız etti.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ahmet ben olsam şahsen alırım tabi karar senin. Bana göre sana o parçayı yollayan adamlar mallarına sahip çıkıyor ülkemizde orijinal malzemeye dahi garanti veremeyenler var yaw... helal olsun derim o adama... adam malının arkasında.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada konuyla ilgili olarak, satıcının eBay'deki profilini tekrar incelediğimde çarpıcı birşey daha fark ettim.

Ateşleme bobinlerini ilk sipariş verirken, satıcının Rating'ine baktığımda 100% OLUMLU görünüyordu, o yüzden siparişi verirken fazla düşünmeksizin gönül rahatlığıyla vermiştim... ancak bu sefer o 100%'ün nasıl verildiğini incelediğimde şunu gördüm: Satıcı o olumlu rating'lerin büyük çoğunluğunu satıcı olarak değil "ALICI" olarak almış! Yani bana bu sahteyi satan kişi aslında birçok kişiye çok şey satıp da 100% güvenilir satıcı olmamış. Bu noktada eBay'de ciddi bir sorun var.

Benim iade işlemimi tamamlayıp satıcıdan $206 mı aldıktan sonra eBay'e öneri olarak Rating'leri satıcı ve alıcı olarak 2'ye ayırmalarını isteyeceğim, yaşadığım olayı da örnek vaka olarak göstereceğim...

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet ben olsam şahsen alırım tabi karar senin. Bana göre sana o parçayı yollayan adamlar mallarına sahip çıkıyor ülkemizde orijinal malzemeye dahi garanti veremeyenler var yaw... helal olsun derim o adama... adam malının arkasında.

Olumlu düşünmene sevindim. Ancak ortadaki yanlışlık biraz daha temel biraz daha derin... Hem de çok derin.

Parça üstünde Made in Japan yazmış. Ancak parça sahte old göre büyük ihtimalle Çin üretimi. Sırf bu yanlışlık dahi işi bitiriyor. Satıcı etiket üstünde oynamış bir kere. Aslında yanlışlık ta değil, aldatma bunun adı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Olumlu düşünmene sevindim. Ancak ortadaki yanlışlık biraz daha temel biraz daha derin... Hem de çok derin.

Parça üstünde Made in Japan yazmış. Ancak parça sahte old göre büyük ihtimalle Çin üretimi. Sırf bu yanlışlık dahi işi bitiriyor. Satıcı etiket üstünde oynamış bir kere. Aslında yanlışlık ta değil, aldatma bunun adı.

Ya adamlar ülkemizde üzerinde GM yazan ve aracında tüp varsa garanti vermeyiz dedikleri ürünleri satıyorlar :) düşün GM ve garanti nanay sizin aldığınız adam en azından ver adresini bir daha yollayalım demiş... :) bizimkiler de oda yok...

Demek istediğimi anlata bildim mi? bilemiyorum ki?... yine yollarız diyen adam parayı da zaten iade eder bence...

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya adamlar ülkemizde üzerinde GM yazan ve aracında tüp varsa garanti vermeyiz dedikleri ürünleri satıyorlar :) düşün GM ve garanti nanay sizin aldığınız adam en azından ver adresini bir daha yollayalım demiş... :) bizimkiler de oda yok...

Demek istediğimi anlata bildim mi? bilemiyorum ki?... yine yollarız diyen adam parayı da zaten iade eder bence...

Hm işte tüm satıcılar satarken biraz "geçiriyorlar" işte.

Benim $52 ye aldığım parça türkiye'de tam 320TL!!! Yani gerçek orjinal satıyorlar ama fiyattan öyle bir geçiriyorlar ki.

Benim bu satıcının ilk tepkisi güzel ve hakkaten bana da ürünü geri iade alacak gibi geliyor. Ve alsın, eski bobinleri takacağım, şu an için yeni bobin almaktan vaz geçtim. Eh arabayı çok yüksek devire çıkarmadan kullanırım bir süre daha. Üstündeki orjinaller tam 7 sene 4 aydır dayanmış birkaç ay daha dayanır artık.

volkan16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben devamlı ebay, amazon vb sitelerden alışveriş yaparım. şimdiye kadar bir sorun yaşamadım temel sebebi ise PAYPAL gibi ödeme kanalları kullanıyorum. Daha bu hafta gelmeyen bir ürün için (fiyatı 98$) paypal a itirazda bulundum ve aynı gün satıcı paramı geri ödedi. Aynı şekilde sitedeki ürünle gelen ürün farklıydı ve yine itirazım neticesinde ödediğim miktarı aldım.