eBay'den aldığım parça sahte çıktı!

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Bana sahte parçayı gerçek orjinal diye satan sahtekar satıcı davasında son güne girdik, ancak durum hala karışık.

Sahtekar satıcıya bobinlerini iade ettiğim ve teslim aldığı halde eBay'de teslim doğrulaması yapmadı! O yüzden eBay "teslim doğrulaması yapılmadığı için size iade ödemesi yapamayacağız" diye bana uyarı mesajı çekti!

Sahtekar satıcı teslim aldığı paketi teslim almamış gibi göstererek paramın üstüne yatmaya çalışıyor gibi. Fakat öyle kolay yedirmezler. Az önce eBay'e biraz sert bir mesaj geçtim. Satıcının teslim aldığı halde güncelleme yapmadığından bahsettim ayrıca bu satıcının direkt bir üç kağıtçı kalpazan olduğundan da belgeleri ile bahsettim. Yedirmezler. Yatsınlar bakalım paramın üstüne yatabiliyorlar mı. Yarın eBay'de karar günü

eBay'e çektiğim mesaj (ingilizce)

Hello, Thank you for the response. But I'd like to add two things: 1- In your response you have stated: "Please keep in mind, we do need delivery confirmation prior to taking funds back from your seller, so if delivery confirmation doesn't updated, we won't be able to issue a refund." That is you need delivery confirmation. But what if the seller has got the package back but he didn't update the delivery confirmation? In the message on August 8th, he wrote that he got the package, you'd better check that message of his. Here is the simplified link of his message of August 8th: http://mesgmy.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewMyMessageDetails&messageId=XXXXXX There he says: "Sorry for the delay response. Don't you worry, we are trusted sellers. We received your package yesterday. ..." Just check it out. 2- I claim that this seller sells outright counterfeit goods advetised as genuine parts. And here is a hint: http://www.rx8club.com/rx-8-discussion-3/beware-genuine-coilpacks-ebay-247265/ There, a buyer in America shows with every evidence that he bought counterfeit parts from eBay. The counterfeit parts in question are exactly the same parts I bought from this seller. That is, I'm deceived by one of the other counterfeiters, too. I claim that the seller is a counterfeiter who is not known yet as a counterfeiter. Thanks.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolay gelsin ahmet bey, sabır işi valla yaptığınız. Zaten bu şerefsizler de kim uğraşır, vazgeçer bizde üstüne konarız mantığı ile satış yapıyorlar.

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım istediğiniz sonuca varırsınız. Yurt dışından yapılan alışverişlerden her zaman tırsmışımdır.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yabancı dil güzel şey vallaha...

Kolay gelsin!

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuc yok mu beklemedeyiz