Erkekler neden kıskanır?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ELM
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Erkekler Neden kıskanır?

• Çok sevdiğinden

Oy: 11 14.1%
  • Güven eksikliğinden

Oy: 5 6.4%
  • Kendine Güvenmediğinden

• Her Türk Erkeği kıskanır

Oy: 15 19.2%
  • Kıskanmıyorsa Sevmiyodur

Oy: 4 5.1%
  • Sevgilisi çok Güzelse

Oy: 1 1.3%
  • Ben hiç kıskanmamki

Oy: 2 2.6%
  • Diğer erkeklere güvenmediklerinden

Oy: 24 30.8%
  • kızlar daha çok kıskanır

• ne bilim ben erkek milleti işte:)

Oy: 6 7.7%

• Kullanılan toplam oy
    78
Ben çıkıyorum, arkamdan konuşmayın delüanlı gibi yüzüme söyleyin :D

Kardeşim bir kere kıskançlık; sevgilerinde hırslı, tutkulu insanların sevdiklerinin ilgisizligine ya da başka insanlara gosterdiği ilgiye dayanamama durumudur bana göre. Yada genel tabiriyle sevilen şeyin başka varlıklarla olan ilişkisinden rahatsız olma şeklinde ortaya çıkan duyguda denilebilir. Dolayısıyla nereden çıktığı ortadadır. Kıskanmanın nasıl hissettirdiğide kişiden kişiye değişir. Sana kim bilir neler hissettiriyorki kıskanmıyorsun :D Acı biberi kimisi avuç evuç yer kimisi diline dokunduramaz. Buna benziyor senin dediğin.. Ayrıca senin eleştirdiğin kıskançlık daha çok hırs kavramına kayıyor. Burda paradan işten çıkardan bahseden oldumu ? Olmadı. Biz duygusal anlamdaki kıskançlıktan ve tatlı denilecek derecede olanından bahsediyoruz. Tabi amacınız benim laflarımı alıp çorba edip yanında laf salatası ile tekrar bana sunmaksa eğer, kusura bakmayın niyetliyim şu an, niyetli olmasam bile ben bu laflara tokum :D O bahsettiğin insanlar kim, bunun üzerine çok düşünüyor, en ahlaki sohbetlerinin açılış cümlesi oluyor filan :S kim bunlar ben tanımıyorum böyle insanlar. Herkesi kendi arkadaş çevresiyle değerlendirmemek lazım, kendi benliğinden soyutlanmak ve objektif olmak gerekir eğer bir eleştiri yapılacaksa. Ayrıca kendi bilinç altında bastıramadığınız olguları idealar dünyanızda rektifiye edip EQ'nuz ile hallaç pamuğuna çevirerek üzerime bir çamur edasıyla sıçratmanız hiç hoş değil. Şunuda belirtmeliyimki ben tüm duyguları eşit derecede yoğunlukta düşünüyorum. Sadece kıskançlık değil tüm duyuların benim için özel bir yeri vardır. Kimi zaman karıncanın ayak sesini duymaya çalışırım, kimi zaman bir kelebeğin kanat çırpışındaki o ahengi görmeye... Biz burada düşünceleri, başarıyı, parayı, kariyeri vs. şeyleri kıskanmaktan bahsetmiyoruz Maden1907 bey :D Sevdiğimizi kıskanıyoruz biz, hemde safiyane duygularla. Beyaz bir güvercinin kanadından kopan bir tüy kadar hafiftir bizim kıskanmamız ... Kimsenin tavuğuna kış dediğimiz yok, mağara adamı değiliz evelallah tarihte o kadar eskilere gitmenin lüzumu yok.. Saygı bizden efendim :D

Buna benziyor senin dediğin.. Ayrıca senin eleştirdiğin kıskançlık daha çok hırs kavramına kayıyor. Burda paradan işten çıkardan bahseden oldumu ? Olmadı

burda anlatmak istediğim şeyi 3 lafından birinde IQ EQ diye bahseden birine en açık şekilde izhalamak isterim! Tabiki paradan puldan bahseden olmadı benim anlatmaya çalıştığım şeyi "kapitalist dünyada üretme ve yeniden yeniden üretmek ihtiyacı"nın anafikriyle ilintilendirmeye çalışınız bunu para pul olarak anlıyorsanız ben size biraz kitap kurcalamanızı tavsiye edicem..bahsettiğim gibi bu fikir nasıl insanın neden ve niçin yaptığını bilmediği birşeymiş gibi görünsede aslında kocaman bir bastırılmışlıktır. kıskançlıkta eş ile olan bastırılmışlıkların en ince olan noktalarındaki yıldırımlar şimşeklerdir! Ya bende bulamadığını onda bulursa? ya benden dahamı iyi görünüyor? ya bu yoksa benim yanımda bile bu mavi gözlü elemanamı baktı? :D saykoluk ya bu! ben size şunu söyleyim kıskanılmak tamamen bastırılmışlık, güven ve özgüven eksikliğidir! yukarda anlattığım azcık kıskançlıklar şakayla karışık iğnelemeleri biraz aşarsa dayanılmaz acılara yol almaya başlar!..

O bahsettiğin insanlar kim, bunun üzerine çok düşünüyor, en ahlaki sohbetlerinin açılış cümlesi oluyor filan :S kim bunlar ben tanımıyorum böyle insanlar.

bakınız çevrenizdeki tüm erkekler! Sizce aranızda şunu söyleyebilen varmı? Yahu üstadım nolucak benden önce ne yaşadıysa o öncede kaldı benim eşim saygın ve yüzde doksandokuz değil yüzde yüz güvenilir en azından ben güvenirim fakat ilk benim olmamış yok ya önemli değil diyebilirmi kimse? yada ya bunu zamanında gençken bende yaşadım diyen varmı? Peki türk filmlerindeki sen benim gözümün bebeğisin sözlerine iç geçiren gençler hiçmi olmadı? namus cinayetleri neden var peki? siz özgürlükler adasındanmısınız? serkan bey sadece yazdıklarıma cevap yazmak için saçma şeyler yazmayınız açıksözlü oldu biraz ama yanlış yere çekilmemesini şimdiden sölüyorum ( Bu Paragrafta Yazılanları Sadece Kıskançlık Çerçevesinde İrdeleyiniz)

Şunuda belirtmeliyimki ben tüm duyguları eşit derecede yoğunlukta düşünüyorum. Sadece kıskançlık değil tüm duyuların benim için özel bir yeri vardır.

Buyrun burdan yakın!! Yahu ben size ne deyim tabiki tüm duyguların eşit yeri olacak yazmak için yazmışsınız yine aslıda bu işi laf salatasına çevirmekte üstünüze yok sizi forumdada takip ediyorum salata konusunda iyisiniz gerçekten! Bakın arkadaşım kıskançlıkla mutluluk neden farklıdır? ikisininde özel bir yeri yokmudur? yahu basit sözler bunlar seyirciye oynamayınız biraz zihinsel biraz düşünce ürünü cümleler okumuyacaksam cevap yazmıcam bu konuya!..

:rolleyes: ASYA KITASI

Sonuna kadar katılıyorum İbrahim;) az çok aynısını bende anlatmak istedim fakat bana 'tavuğuna kış diyen mi oldu küçükkene' diye bir yorum yapıldı...halaa anlam veremiyorum...herkesin içinde eskiden kalmış birşeyler vardır önemli olan bunları ileriye taşımamaktır..kıskançık bastırılmış duyguların açığa çıkması herzaman söylüyorum söylerimde.sonuna kadar bunu savunurum..

Son düzenleme:
Bırakın kardeşim ya, laf olsun torba dolsunla yürümez bu işler. Hele hele benim yazdıklarımı kırmızı renge boyamakla hiç yürümez. İstersen 40 punto ile yaz farketmez...

Sevdiğini paylaşıma açmanın tam zıttı olan kıskançlıktan bahsediyoruz baştan beri, ama bazıları inatla ve ısrarla anlamamak için direniyor. Anlamış değilim bu paylaşımcılık ruhunu, halbuki canıma minnet, paylaşın :D. Emule kullananlar bilir, uploadımız 10 downloadımız 128 dir halbuki hep, o derece paylaşımcıyız yani :D Biz burada kişilik bozukluğu derecesindeki kıskançlıktan bahsetmiyoruz zaten, öyle olsaydı şimdiye kadar hiç sağlıklı bir ilişkim ve evliliğim olmazdı sanırım. Ayağınızı diremekten vazgeçin artık lütfen.. Sevgi ve kıskançlık kendi içinde bir paradokstur zaten, ama bunu başka yerlere çekmenin alemi yok...

Diyeceğim oki ben kıskanırım. Kıskanılmaktanda hoşlanırım. Siz kıskanmayın, ama kıskanmamak yolunu seçtiyseniz eğer sonuna kadar o kıskanmayan kişiliğinizi koruyun. Sonra "ama bu kıskanmak değilki koruma içgüdüsü" diye kıvırmayın... Ben kıskanmam diyenlerdir asıl o bahsettiğin töre cinayetlerini işleyenler. Tavrını koyup ne olduğunu belli edemeyenlerdir. Bastırılmış kişiliklerine söz geçiremez hale gelip maskeleri düşene kadar rol yapan insanlardır..Şunu unutmayınız sayın Maden1905; özgürlük, başkalarının özgürlüklerine dokunduğu yerde sonlanır. Yani sınırsız özgürlükten bahsedemeyiz. Herşeyin bir sınırı vardır, ama sizin idealar aleminizde sınır olmayabilir. Fakındalık derler eskiler bilmem bilirmisiniz ; diken battığında üstünde gülün kokusunu, gülü koklarken dikenin batacağını hatırlarsan yaşamı farkında olarak yaşarsın; incinmezsin, alınmazsın, kırılmazsın. Ama insansın, unutursun vurgun yersin...

Hatice hanım sen hiç konuşma, teyzen çağırıyo hadi bakim :D İçinde bastırılmış geçen her cümle seni desteklemiyor unutma :D

Neyse şu güzel dizelerle bu tartışmaya son noktayı koyuyorum, isteyen istediği şekilde anlasın herşey ortada...

Saçın yüzüne değse, tenini kıskanırım
Birine söz söylesen, dilini kıskanırım

Sakın takma göğsüne, gülünü kıskanırım
Seni saran kemerden belini kıskanırım

Kıskanırım seni ben, kıskanırım kalbimden
Bu nasıl aşk Allahım, öleceğim derdimden.....

PS : Avrasya+Amerika+Kuzey Buzulları ;)

Son düzenleme:
Tekrar edeyim, seven insan, sevdiği insanın ilgisini öyle veya böye kendi üzerinde ister, aksi durumlar hayal kırıklığı yaratırabilir, kıskanma duygusu da olayların bu noktaya varmaması için insanın önceden ortaya koyduğu bir savunma mekanizmasıdır. Tıpkı yüzümüze gelen bir cisim için farkında olmadan gözümüzü yummak gibi. Ancak bu savunma mekanizaması, toplumsal olgular, yetiştirilme tarzı, sosyal imkanlar gibi etkenlere göre şekillendiğinden kişiden kişiye ve toplumdan topluma değişir. Örneğin batı toplulukalrında cinsellik ve çiftlerarası ilişki konusu bir daha rahat olduğun kıskanma azdır ya da maddi sıkıntılar çekerek büyümüş ve yaşamış bir insanın bu durumun karakteri üzerine olumsuz etkileri neticesinde kendini eksik hissetmesine bağlı duyduğu özgüven eksikliği..... aşırı kıskançlığa neden olabilir.. bazısında az bazısında normalden aşırıdır(özellikle ülkemizde) sanırım kararını bulmak baya zor:)

Yurt dışında bulunmuş bayan arkadaşlarım vardı. Orda erkek arkadaşı olan ülkem kızları boyfriend'lerinin hiç kıskanmamalarından şikayet edip, ne varsa memeleketimin erkekelerinde var diyorlardı:) Ne yapalım alıştırmışız onları:):):)

(hatta itiraf.com'da aynı yorumu yapanları da okumuştum.)

Bırakın kardeşim ya, laf olsun torba dolsunla yürümez bu işler. Hele hele benim yazdıklarımı kırmızı renge boyamakla hiç yürümez. İstersen 40 punto ile yaz farketmez...

Sevdiğini paylaşıma açmanın tam zıttı olan kıskançlıktan bahsediyoruz baştan beri, ama bazıları inatla ve ısrarla anlamamak için direniyor. Anlamış değilim bu paylaşımcılık ruhunu, halbuki canıma minnet, paylaşın :D. Emule kullananlar bilir, uploadımız 10 downloadımız 128 dir halbuki hep, o derece paylaşımcıyız yani :D Biz burada kişilik bozukluğu derecesindeki kıskançlıktan bahsetmiyoruz zaten, öyle olsaydı şimdiye kadar hiç sağlıklı bir ilişkim ve evliliğim olmazdı sanırım. Ayağınızı diremekten vazgeçin artık lütfen.. Sevgi ve kıskançlık kendi içinde bir paradokstur zaten, ama bunu başka yerlere çekmenin alemi yok...

Diyeceğim oki ben kıskanırım. Kıskanılmaktanda hoşlanırım. Siz kıskanmayın, ama kıskanmamak yolunu seçtiyseniz eğer sonuna kadar o kıskanmayan kişiliğinizi koruyun. Sonra "ama bu kıskanmak değilki koruma içgüdüsü" diye kıvırmayın... Ben kıskanmam diyenlerdir asıl o bahsettiğin töre cinayetlerini işleyenler. Tavrını koyup ne olduğunu belli edemeyenlerdir. Bastırılmış kişiliklerine söz geçiremez hale gelip maskeleri düşene kadar rol yapan insanlardır..Şunu unutmayınız sayın Maden1905; özgürlük, başkalarının özgürlüklerine dokunduğu yerde sonlanır. Yani sınırsız özgürlükten bahsedemeyiz. Herşeyin bir sınırı vardır, ama sizin idealar aleminizde sınır olmayabilir. Fakındalık derler eskiler bilmem bilirmisiniz ; diken battığında üstünde gülün kokusunu, gülü koklarken dikenin batacağını hatırlarsan yaşamı farkında olarak yaşarsın; incinmezsin, alınmazsın, kırılmazsın. Ama insansın, unutursun vurgun yersin...

Hatice hanım sen hiç konuşma, teyzen çağırıyo hadi bakim :D İçinde bastırılmış geçen her cümle seni desteklemiyor unutma :D

Neyse şu güzel dizelerle bu tartışmaya son noktayı koyuyorum, isteyen istediği şekilde anlasın herşey ortada...

Saçın yüzüne değse, tenini kıskanırım
Birine söz söylesen, dilini kıskanırım

Sakın takma göğsüne, gülünü kıskanırım
Seni saran kemerden belini kıskanırım

Kıskanırım seni ben, kıskanırım kalbimden
Bu nasıl aşk Allahım, öleceğim derdimden.....

PS : Avrasya+Amerika+Kuzey Buzulları ;)

arkadaşım sen gerçekten çok güzel laf salatası yapıyorsun! Sevdiğini paylaşıma açmak ne demek sen burda ne söylemek istiyorsun? biraz kendine gel insanların okuduğu bir paylaşım platformundasın inan o insanlar sana depiği vurup platformdan aşşa atmayı bilirler ammma neyyyseee!! :kop:

şimdi sana bitek şey sölüyorum sen kıskan paranoyak ol kardeşim zaten yaşın 30 a dayanmış senin zamanında öylemiş bu işler şimdi kıskanan herşeyi soran adamı kızlar hayatlarında istemiyorlar artık devir değişti senin 1980lerde 1990 larda kalan düşüncelerin 3 kuruş etmiyor !! ( Ama sen dersin şimdi yine parayı pulu karıştırdın annamıyorsan karıştırmadığımı açıkca yazayım) Ben kıskanmam ama kızlar kıskanılmayınca daha çok bağlanıp daha çok kıskanırlar! Bugüne dön diyorum sana yaşlı adam geçmişin egomanyalarından kurtul dicem ama sen evlisin evdede kocaman bi merdane var sıkıyo kıskanma sıkıyosa!!! :kop:

Site başkanımız bile chatbox da merdane yazıyorsa burdaki arkadaşlarımız neden kıskanmayı bukadar delicesine savunduğunu anlayacaklardır! Hadi kıskanma bakalım hadi !! Yengenden zopiyi paparayı yidinmi görrüm ben seni! Sen daha yarım saat garajda takılamıyosun neymiş kıskanırmış bırak bu ayakları kaaaaaaaaardeşim!..

Ps: AFRİKA VE AVUSTURALYA ARTI BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ!!.. :kop:

Son düzenleme:
OoOoOoOOoOo :):)

Bu nedir yahu :D Maşallah bütün site burda sanırım herkezin bu konu ile ilgili bir yorumu varmış demekki . Herkez içinde birşeyler saklamış hıhh işte burdada yazmış anlatmış uzuuun uzuun ;)

Bence erkeğin kendisine ve karşısındakine olan güvensizliğindendir kıskançlık, fakat evet sevende kıskanır ama sevdiği kişiye yaklaşan kişiye güvenmediği içindir yine ...

Geri