Erkekler neden kıskanır?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ELM
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Erkekler Neden kıskanır?

• Çok sevdiğinden

Oy: 11 14.1%
  • Güven eksikliğinden

Oy: 5 6.4%
  • Kendine Güvenmediğinden

• Her Türk Erkeği kıskanır

Oy: 15 19.2%
  • Kıskanmıyorsa Sevmiyodur

Oy: 4 5.1%
  • Sevgilisi çok Güzelse

Oy: 1 1.3%
  • Ben hiç kıskanmamki

Oy: 2 2.6%
  • Diğer erkeklere güvenmediklerinden

Oy: 24 30.8%
  • kızlar daha çok kıskanır

• ne bilim ben erkek milleti işte:)

Oy: 6 7.7%

• Kullanılan toplam oy
    78
belkide kıskançlık büyürken karşı cinsle olan samimiyetle alakalıdır. Yani ben erkeklerle büyüdüm arkadaşlarım hep erkekti ve bu sayede kendimden bildiğim için kadın ve erkeğin arkadaş olabileceğine inanıyorum ve bundan rahatsızlık duymuyorum.
inanın benimde yalnızca 2 kız arkadaşım var ve diğer bütün arkadaşlarım erkek:)bende hep erkeklerle beraber büyüdüm....hala şu yaşım olmuş gidip basket maçlarımı onlarla beraber oynarım...yanii bunu söylememdeki amaç feminist felan değilim;)açtığım konular bunu gösteriyor diyorsunuz ama denk geliyor ben napıyım:)yine diyorum erkek kendine güvenmiyorsa KISKANIR...ben bunu yaşadım evet....

belkide kıskançlık büyürken karşı cinsle olan samimiyetle alakalıdır. Yani ben erkeklerle büyüdüm arkadaşlarım hep erkekti ve bu sayede kendimden bildiğim için kadın ve erkeğin arkadaş olabileceğine inanıyorum ve bundan rahatsızlık duymuyorum.
bende sizin gibi dusunuyorum ama malesef kız arkadasım boyle dusunmuyor. hayattan beni soyutlama çabasında :D
tabi cevap belli : arkadaşlığın cinsiyeti olmaz. hahahah :D

alakası yok ben cok güveniyorum kendime ama kıskanıyorum neden acaba tıp bu konuda caresiz :)

Serkanın dediği gibi hormonla alakalı bence:D

tamamen güvensizlik! ayrıca bir arkadaşa bir kızın arkadaş olabilmesi gayet normal ama arkadaştan sevgili olmakta normal! işte burda güvensizlik kıskançlık olur yani kıskançlık bastırılmışlıktır!..

vay bee hit e bak. 2 saatte 359 kez goruntulenmiş safya. opelim grubu olarak ne tür konulara ilgi duyduğumuz ortaya çıktı :D ehheueuhe

inanın benimde yalnızca 2 kız arkadaşım var ve diğer bütün arkadaşlarım erkek:)bende hep erkeklerle beraber büyüdüm....hala şu yaşım olmuş gidip basket maçlarımı onlarla beraber oynarım...yanii bunu söylememdeki amaç feminist felan değilim;)açtığım konular bunu gösteriyor diyorsunuz ama denk geliyor ben napıyım:)yine diyorum erkek kendine güvenmiyorsa KISKANIR...ben bunu yaşadım evet....

madem feminist keLimesini kendinize uygun görmüyorsunuz ve böyle konular denk geliyor actım diyosunuz açmayın cünkü böyle yorumların geleceğini biliyorsunuz..üyeliğinizin daha önceki zamanlarında örnekleri var buna benzer.Peki KISKANMAK kendine güvensizlikten oluyor siz neden kıskanıyorsunuz,kıskanç oldugunuza dair bir cok örnekte verebiLirim...

dikkat ettiyseniz konu erkekler için neden kıskanır.bayanlar için değil.eğer böyle bir konu açılmış olsaydı bende neden kıskandığımı belirtirdim sayın Tmac;)

şimdi aslında kıskanmanın bize ne olduğu neremizden doğduğu nasıl hissettirdiğini düşünmek lazım!..

kıskanmak : normal insan zekasına sahip herbirey için ( siz bunu IQ ile ilintilendirmişsiniz ) insan ilişkilerinin bir sonucu doğdunu bildiğini söyleyebiliriz.
kıskançlık günümüzdeki paraya ve yok ediciliğe dayalı üretimin insalardaki sahiplenme duygusunu güdümlemesi ve geliştirmesi, içten gelen duygusal çıkarların bilinç altında kendini gerçekleştirebilme düşüncesinin bir sonucu olarak bireyin kendini öne alma ön plana çıkarma egosunun dışa vurumudur! eğerki bu ego "sayın serkan bey" insanı boğacak derecede dışavurum isteğiyle tetiklenirse emin olun o insan sevdiğine tasma taksa dahi şaşırmam!. bu tamamen kişisel özgüven ve bilinç altındaki bazı bastırılmış duyguların dışavurumdur!.. Bu duygu ülkemizde namusun haysiyetin şerefin bir parçası durumuna getiriliyor. İnsanlar bunun üzerine o kadar çok düşüyorki! En ahlaki sohbetlerin açılış konuşması haline getiriyorlar.Bu egoyu o kadar yüceltenler varki "bilinç altlarında" insanlara güven vermek için sahte tavırlarda yüklenenleri görebilmek mevcut. Buda bence tamamen bastırlımışlıktır!

Düşünce yoğunluğundan bahsetmişsiniz siz hangi yoğunlukta düşünüyorsunuzki kıskançlık bu kadar özel bir yerde?

sonuç olarak herkes herşeyi eşit miktarda düşünemiyor dimi!.. diyorsunuzki o zaman kıskanırım! Yani eşiniz kız arkadaşınız sizden daha üstün düşünüyor olsa dahi kıskanacaksınız. yani bu sefer neden benden üstün düşünüyor diyemi kıskanacaksınız? kıskanmak tarihin en eski duygularındandır bence deşmek burda seyirciye oynamaktan biraz daha karmaşık bir hal alabilir!..

saygılarımla :D

Kardeşim bir kere kıskançlık; sevgilerinde hırslı, tutkulu insanların sevdiklerinin ilgisizligine ya da başka insanlara gosterdiği ilgiye dayanamama durumudur bana göre. Yada genel tabiriyle sevilen şeyin başka varlıklarla olan ilişkisinden rahatsız olma şeklinde ortaya çıkan duyguda denilebilir. Dolayısıyla nereden çıktığı ortadadır. Kıskanmanın nasıl hissettirdiğide kişiden kişiye değişir. Sana kim bilir neler hissettiriyorki kıskanmıyorsun :D Acı biberi kimisi avuç evuç yer kimisi diline dokunduramaz. Buna benziyor senin dediğin.. Ayrıca senin eleştirdiğin kıskançlık daha çok hırs kavramına kayıyor. Burda paradan işten çıkardan bahseden oldumu ? Olmadı. Biz duygusal anlamdaki kıskançlıktan ve tatlı denilecek derecede olanından bahsediyoruz. Tabi amacınız benim laflarımı alıp çorba edip yanında laf salatası ile tekrar bana sunmaksa eğer, kusura bakmayın niyetliyim şu an, niyetli olmasam bile ben bu laflara tokum :D O bahsettiğin insanlar kim, bunun üzerine çok düşünüyor, en ahlaki sohbetlerinin açılış cümlesi oluyor filan :S kim bunlar ben tanımıyorum böyle insanlar. Herkesi kendi arkadaş çevresiyle değerlendirmemek lazım, kendi benliğinden soyutlanmak ve objektif olmak gerekir eğer bir eleştiri yapılacaksa. Ayrıca kendi bilinç altında bastıramadığınız olguları idealar dünyanızda rektifiye edip EQ'nuz ile hallaç pamuğuna çevirerek üzerime bir çamur edasıyla sıçratmanız hiç hoş değil. Şunuda belirtmeliyimki ben tüm duyguları eşit derece yoğunlukta düşünüyorum. Sadece kıskançlık değil tüm duyuların benim için özel bir yeri vardır. Kimi zaman karıncanın ayak sesini duymaya çalışırım, kimi zaman bir kelebeğin kanat çırpışındaki o ahengi görmeye... Biz burada düşünceleri, başarıyı, parayı, kariyeri vs. şeyleri kıskanmaktan bahsetmiyoruz Maden1907 bey :D Sevdiğimizi kıskanıyoruz biz, hemde safiyane duygularla. Beyaz bir güvercinin kanadından kopan bir tüy kadar hafiftir bizim kıskanmamız ... Kimsenin tavuğuna kış dediğimiz yok, mağara adamı değiliz evelallah tarihte o kadar eskilere gitmenin lüzumu yok.. Saygı bizden efendim :D

Son düzenleme:
dikkat ettiyseniz konu erkekler için neden kıskanır.bayanlar için değil.eğer böyle bir konu açılmış olsaydı bende neden kıskandığımı belirtirdim sayın Tmac;)

heh bide onun için konu açalım da güzelim.net in ilk adımlarını atmış olalım :D ahahaha :D

Geri