Erkekler neden kıskanır?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ELM
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Erkekler Neden kıskanır?

• Çok sevdiğinden

Oy: 11 14.1%
  • Güven eksikliğinden

Oy: 5 6.4%
  • Kendine Güvenmediğinden

• Her Türk Erkeği kıskanır

Oy: 15 19.2%
  • Kıskanmıyorsa Sevmiyodur

Oy: 4 5.1%
  • Sevgilisi çok Güzelse

Oy: 1 1.3%
  • Ben hiç kıskanmamki

Oy: 2 2.6%
  • Diğer erkeklere güvenmediklerinden

Oy: 24 30.8%
  • kızlar daha çok kıskanır

• ne bilim ben erkek milleti işte:)

Oy: 6 7.7%

• Kullanılan toplam oy
    78
Evet lafım size sayın milletvekili :D Orda oturduğun yerden konuşması kolay :)

üzerinizealınmayın ama kötü sözler bakışlar olaylar kimin başına gelir doğal olarak dikkat çekenlerin dikkati üzerine toplayanların (GİYİM KONUŞMA BAKIŞ HAREKET vs......) kendini bilen eşini,erkek yada bayan arkadaşını seven sayan birisi zaten dikkatleri üzerine çekmemek için elinden geleni yapacaktır.Bunları yapanın da ya huyunda vardır ya suyunda !!!!! dolayısıyla böle saçma (KISKANMA)polemiklerine girilmeyecektir

işte bu aynı benim kafa yapımda olaya bakış açısı..

Hehe kimse kalmadı bizden başka :D

Ohooo hadi ama İbrahim, işi gücü bıraktık cevap bekliyoruz :D

iyiki açmışım bu anketi.Nekadar çok içini dökmek isteyen varmış..kendi kendimide tebrik ettim şimdi:)

E bizde zaten eşimizin kız arkadaşımızın boynuna bir tasma takıp kapıya bağlayalım demiyoruz ya canım. O tatlı olan kıskançlıktan bahsediyoruz sabahtan beri, kendi adıma en azından.. Ayrıca insan oğlu düşünen bir varlıktır ve düşüncelerinden değil yaptıklarından sorumlu tutulur. Hem dini hem ahlaki hemde sosyal açıdan. Düşünce yoğunluğu ise IQ ile ilgilidir. Herkes herşeyi eşit miktarda düşünmez, düşünemez.Yani özetle düşünce aşamasında kalmış eşini aldatma isteğinden kimse sorumlu tutulamaz :D Biraz abartı oldu ama lütfen gerçekçi konuşalım. Yoksa seyirciye oynamasınıda biliriz sayın Maden1907 :D

şimdi aslında kıskanmanın bize ne olduğu neremizden doğduğu nasıl hissettirdiğini düşünmek lazım!..

kıskanmak : normal insan zekasına sahip herbirey için ( siz bunu IQ ile ilintilendirmişsiniz ) insan ilişkilerinin bir sonucu doğdunu bildiğini söyleyebiliriz.
kıskançlık günümüzdeki paraya ve yok ediciliğe dayalı üretimin insalardaki sahiplenme duygusunu güdümlemesi ve geliştirmesi, içten gelen duygusal çıkarların bilinç altında kendini gerçekleştirebilme düşüncesinin bir sonucu olarak bireyin kendini öne alma ön plana çıkarma egosunun dışa vurumudur! eğerki bu ego "sayın serkan bey" insanı boğacak derecede dışavurum isteğiyle tetiklenirse emin olun o insan sevdiğine tasma taksa dahi şaşırmam!. bu tamamen kişisel özgüven ve bilinç altındaki bazı bastırılmış duyguların dışavurumdur!.. Bu duygu ülkemizde namusun haysiyetin şerefin bir parçası durumuna getiriliyor. İnsanlar bunun üzerine o kadar çok düşüyorki! En ahlaki sohbetlerin açılış konuşması haline getiriyorlar.Bu egoyu o kadar yüceltenler varki "bilinç altlarında" insanlara güven vermek için sahte tavırlarda yüklenenleri görebilmek mevcut. Buda bence tamamen bastırlımışlıktır!

Düşünce yoğunluğundan bahsetmişsiniz siz hangi yoğunlukta düşünüyorsunuzki kıskançlık bu kadar özel bir yerde?

sonuç olarak herkes herşeyi eşit miktarda düşünemiyor dimi!.. diyorsunuzki o zaman kıskanırım! Yani eşiniz kız arkadaşınız sizden daha üstün düşünüyor olsa dahi kıskanacaksınız. yani bu sefer neden benden üstün düşünüyor diyemi kıskanacaksınız? kıskanmak tarihin en eski duygularındandır bence deşmek burda seyirciye oynamaktan biraz daha karmaşık bir hal alabilir!..

saygılarımla :D

Son düzenleme:
ama siz kız erkek ilişkilerinde rahat bir universite hayatı sürmüşsünüz. dolayısıyla boyle dusunuyor olmanız normal. bende sizin gibi dusunuyorum ama, eşimi dört erkekle aynı evde bırakmazdım. inanın bu kıskançlıktan değil.

belkide kıskançlık büyürken karşı cinsle olan samimiyetle alakalıdır. Yani ben erkeklerle büyüdüm arkadaşlarım hep erkekti ve bu sayede kendimden bildiğim için kadın ve erkeğin arkadaş olabileceğine inanıyorum ve bundan rahatsızlık duymuyorum.

Seven insan, sevdiği insanın ilgisini öyle veya böye kendi üzerinde ister, aksi durumlar hayal kırıklığı yaratırabilir, kıskanma duygusu da olayların bu noktaya varmaması için insanın önceden ortaya koyduğu bir savunma mekanizmasıdır. Tıpkı yüzümüze
gelen bir cisim için farkında olmadan gözümüzü yummak gibi. Ancak bu savunma mekanizaması, toplumsal olgular, yetiştirilme tarzı, sosyal imkanlar gibi etkenlere göre şekillendiğinden kişiden kişiye ve toplumdan topluma değişir.

Sayg.

Geri