euro kullanması gerekirken kırsal dizel kullananların sonu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan emrastra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ben 2006 model 1.3 cdti ımda aldığım günden pert olana kadar kırsal motorin aldım eurodizel nedir araba bilmedi o kadar kilometrede. katalizörüde aldığım hafta iptal ettim 3 haftalıkken de chipledim 120bin km boyunca en ufak sorun çıkartmadı. süreklide şehirlerarası abuk subuk istasyonlardan yakıt aldım evet ve yinede bişey olmadı. mazot filtrenizi 50bin km de bir değişirseniz tabiiki eurodieselde de sorun çıkar. :) i love kırsal motorin

araçlarımıza hirbir zararı olmasaydı bile sırf havayı daha az kirlettiği için eurodiesel kullanmak vicdani bir sorumluluktur. aslında buradaki ikilem, kırsal mazotun birkaç kuruş daha ucuz olmasından kaynaklanıyor. devletin yapması gereken, eurodieseli kırsal mazotla aynı fiyata, hatta biraz daha ucuza sattırıp teşvik etmeliler. hatta bunu Tüpraş'ın ceo'su da söylüyor. ancak bu tür konularda bürokrasi yanlış işliyor... :(

araçlarımıza hirbir zararı olmasaydı bile sırf havayı daha az kirlettiği için eurodiesel kullanmak vicdani bir sorumluluktur. aslında buradaki ikilem, kırsal mazotun birkaç kuruş daha ucuz olmasından kaynaklanıyor. devletin yapması gereken, eurodieseli kırsal mazotla aynı fiyata, hatta biraz daha ucuza sattırıp teşvik etmeliler. hatta bunu Tüpraş'ın ceo'su da söylüyor. ancak bu tür konularda bürokrasi yanlış işliyor... :(
+:good:

Corsa C'ye sürekli eurodizel alıyorduk, birisine emanet verdik kırsal motorin koymuş, 2 sefer eurodizel ile depoyu doldur boşalt yapana kadar araba kendine gelemedi :) 1.3 Corsa resmen 1.0 oldu :D
simsiyah dumanı da unutmamak lazım

Arkadaşlar dün volvo servisinde bakım için aracı beklerken BP den bir arkadaş ustalara eğitim için gelmişti. Biraz lafladık aracı alana kadar sizde katılın dedi, iyiki katılmışım...
1.7 dti opelim için bende kırsal kullanıyordum baktım euro çıkınca fiyat farkı fazla değil çevreci bende kullanayım dedim. 2 depoda 1 depo euro alıyordum özellikle kışın... işin doğrusu şuymuş sıkı durun...

Aracınız yeni nesil değilse kırsal kullanılmalıymış. En büyük nedeni setan sayısıymış. euroda setan sayısı daha yüksek olduğundan yakıt erken tutuşup avans problemi çekişte önce artış sonrasında düşüş vs sonuçta daha fazla tüketim verimsiz yanma sağlıyormuşç En olumsuz yanı 1.5 tondaki 1000 gr kükürt... (euroda çok çok düşük)
Yani motora göre yakıt kullanın
Ekleme...
Bu arada euro lafı kalktı artık motorin ve kırsal motorin var... euro motorin oldu... alırken tereddüt etmeyin yani:)

Son düzenleme:
Arkadaşlar dün volvo servisinde bakım için aracı beklerken BP den bir arkadaş ustalara eğitim için gelmişti. Biraz lafladık aracı alana kadar sizde katılın dedi, iyiki katılmışım...
1.7 dti opelim için bende kırsal kullanıyordum baktım euro çıkınca fiyat farkı fazla değil çevreci bende kullanayım dedim. 2 depoda 1 depo euro alıyordum özellikle kışın... işin doğrusu şuymuş sıkı durun...

Aracınız yeni nesil değilse kırsal kullanılmalıymış. En büyük nedeni setan sayısıymış. euroda setan sayısı daha yüksek olduğundan yakıt erken tutuşup avans problemi çekişte önce artış sonrasında düşüş vs sonuçta daha fazla tüketim verimsiz yanma sağlıyormuşç En olumsuz yanı 1.5 tondaki 1000 gr kükürt... (euroda çok çok düşük)
Yani motora göre yakıt kullanın
Ekleme...
Bu arada euro lafı kalktı artık motorin ve kırsal motorin var... euro motorin oldu... alırken tereddüt etmeyin yani:)

kırsal motorinin kükürtü 1000 ppm, motorinin kükürtü 10 ppm aradaki farkı düşünün ..

adı üstünde kırsal zaten. çok iyi bişey olmadığı adından belli oluyor. anadoluda çok varda ben ist da nerdeyse hiç görmedim desem yeridir.
yanlıs bılıyosun yakıtın sadece etıketını goruyosun sen kotuyle kotunun ıyısını karsılastırıyosun ero dıye aldıgın cogu yakıt mazot bıle deyıl ınceltılmıs yag gebzeden yagcılar tenekelerı anadoluya varıllerı ıstanbula sevk edıyor sundan emın olun anadoludakı cogu vatandaş ıstanbuldakınden daha kalıtelı mazot kullanıyor

Geri