Forumumuzda kaç tane C'mon var bakalım. Tüm C'monlar buraya...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hi_cazz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hararet göstergesi yok. Ama kontağı ilk açtığında benzin göstergesinde ışığı yanıyor.
Tekrar hayırlı olsun.

sağol, teşekkür ederim. onu iyi yapmamışlar o zaman ya, anlık ısı değerini göremiyoruz yani. ışık ne anlatıyor peki, 90'ı geçince mi yanıyor?

Hararetide arıza gibi düşünüp problem olunca uyarı verecek şekilde yapmışlar. Artık 90'ı geçince mi yoksa başka bir sıcaklıkta mı yanar onu bilmiyorum. Ama şimdi düşününce ışık olması daha iyi olmuş galiba. Devamlı harareti takip etmekte gerekmiyor böylece. Göstergedeki değişiklikler daha çabuk algılanıyor. Bunun için yapılmış olabilir gibi geldi bana...

Hararetide arıza gibi düşünüp problem olunca uyarı verecek şekilde yapmışlar. Artık 90'ı geçince mi yoksa başka bir sıcaklıkta mı yanar onu bilmiyorum. Ama şimdi düşününce ışık olması daha iyi olmuş galiba. Devamlı harareti takip etmekte gerekmiyor böylece. Göstergedeki değişiklikler daha çabuk algılanıyor. Bunun için yapılmış olabilir gibi geldi bana...

polayanna gibi adamsın vesselam :) neresi iyi olmuş abi bunun? c kasadakinde anlık görüyorum ben kaç derecede o an. görüyosunda ne işine yarıyor dersen , fanın zamanında devreye girip girmediğini görebiliyorum, kaloriferi açış zamanımı ona göre ayarlıyorum. iyi olmamış yani bence. ne mantıkla böyle bişey yapılmış çözemedim.

Sabahlari ozellikle ilk calistirmada kaloriferi acamiyorum, soguk ufledigi icin camdaki donu veya bugulanmayi cozemiyor, iceriside isinmiyor.Belli bir sure onumu yarim yamalak gorerek gidiyorum. Hararet gostergeside olmadigi icin moturun ne zaman isindigini anlayamiyorum.
Acaba boyle durumlarda klimayi sicak tarafda calistirmak cozum olabilirmi?

Şartlar bizi polyannacılık yapmaya alıştırmış, haklısın. Belkide mühendis olduğumdan sebepsiz ve mantıksız birşey yapmamaya alıştığımdan herşeyin altında bir mantık ve sebep arıyor olabilirim. Kalorifer için iyi olmadı evet, açıyorum soğuk soğuk estiriyor... :))

Sabahlari ozellikle ilk calistirmada kaloriferi acamiyorum, soguk ufledigi icin camdaki donu veya bugulanmayi cozemiyor, iceriside isinmiyor.Belli bir sure onumu yarim yamalak gorerek gidiyorum. Hararet gostergeside olmadigi icin moturun ne zaman isindigini anlayamiyorum.

kalorifer düğmesini yalnızca cam konumuna getirip çalıştırdığında soğuk hava da olsa buğuyu gidermesi lazım. ben hiç yaşamadım bu sorunu. klima da giderir buğuyu.

Şartlar bizi polyannacılık yapmaya alıştırmış, haklısın. Belkide mühendis olduğumdan sebepsiz ve mantıksız birşey yapmamaya alıştığımdan herşeyin altında bir mantık ve sebep arıyor olabilirim. Kalorifer için iyi olmadı evet, açıyorum soğuk soğuk estiriyor... :))

bence de öyledir zaten. bi sebebi olması lazım. ama o nedir, işte ona bi yorum getiremiyorum. alakası yok ama kangooların benzinlilerinde devir saati yoktu! :) adam gereksiz görmüş :D

bence de öyledir zaten. bi sebebi olması lazım. ama o nedir, işte ona bi yorum getiremiyorum. alakası yok ama kangooların benzinlilerinde devir saati yoktu! :) adam gereksiz görmüş :D

eski mitsubishi kamyonetlerdede yoktu devir göstergesi. Sonradan eklediler.

kalariferi, soğuk konumda çalıştırdığında buğuyu hemen çözüyor.ben hep o şekilde kullanıyorum....
buğu çözülünce sıcak konumuna getirip kullanıyorum ve sorun çıkmıyor....

kalariferi, soğuk konumda çalıştırdığında buğuyu hemen çözüyor.ben hep o şekilde kullanıyorum....
buğu çözülünce sıcak konumuna getirip kullanıyorum ve sorun çıkmıyor....

adnan dogru söylüyor soguk hava daha iyi buguya....

halit gecmiş olsun bir rot balanscıya git bir baktır jantına
:good: :good: :good:

Geri