gerçekleri bilin acı ama idare edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu olaylar 1 veya 1,5 ay önce gerçekleşti sanırım o arada işlerimden dolayı 1 hafta falan girememiştim bi girdim baya kişi üyelik iptal ettirmiş hatta bunlardan biri Yiğit (nickini hatırlamıyorum Hondacı) galiba, buda bi Honda konusu geçiyodu nası sessiz kaldı die merak ettim arattım üyelik iptal ettirmiş.

Bi ara bi site yayınlandı sonra akşam Mod'lar sildi sanırım bahsi geçen o site. Ben sürekli sitedeyim ama sanırım fazla ileti yazmıyorum ondan bana pm atılmamış.

Niye ayrıldılar ne konu geçti bilmiyorum Mustafa abinin söylediklerindende tartışma neden geçti anlamadım ama bazen bu sitede bazı kişiler çok kırıcı olabiliyor maksadını aşan kelimeler çok kullanılıyor.

Senin siteye girmediğin o 1 hafta içinde ismini yazdğın kişinin - Ah ben dün o saatlerde ayakta olacaktım. Ahh. - bu mesajıyla başladı herşey Sercan.. Ayrılan gruptan bir kişinin sitede sürekli tahrik unsurları taşıyan mesajlar yazması,konular açması üzerine siteden uzaklaştırıldı.. plan akıllarınca iyi işliyordu ama bilmiyorlar ki hiçbiri opelim.net'in umurunda değil..( Kendi adıma yusuf hariç )

sadece gaza gelipte giden dostlarmız oldu onlara bi kaç soru sorduğumda tam oalrak bilmedikleri bi konu üzerinden kızdıklarını ve ara ara uğradıklarını söylediler bende buna sinirlenerek bu konuyu dile getirdim asıl sebebi bu şimdi ise o dostlarım bazı gerçekleri biliyor ve yakında o dostlarımla görüşüp bu konuyu aydınlatıcam ki dağ dağa küsmüş haberi olmamış kelimesini oluşturmamak için. saygılarrr

sadece gaza gelipte giden dostlarmız oldu onlara bi kaç soru sorduğumda tam oalrak bilmedikleri bi konu üzerinden kızdıklarını ve ara ara uğradıklarını söylediler bende buna sinirlenerek bu konuyu dile getirdim asıl sebebi bu şimdi ise o dostlarım bazı gerçekleri biliyor ve yakında o dostlarımla görüşüp bu konuyu aydınlatıcam ki dağ dağa küsmüş haberi olmamış kelimesini oluşturmamak için. saygılarrr

opelim.net yönetimini beğenmeyen,her fırsatta karışıklık yaratmaya ayılıp bayılan insanların nasıl bir yönetim tarzı sergilediklerini göreceğiz ;) Ki görmeye başladık.. Bu siteden oldukça fazla üye uzaklaştırıldı ama hiçbir üye tanıtım mesajı yazmadı diye uzaklaştırılmadı.. Hele ki herkesin tanıdığı bir üyeye asla böyle birşey yapılmadı ;)

çok basit hareketler, ne deyim :)

moderatörünün bile site kuralına uymadığı bir yerden böyle birşey beklenebilir :)

yazacaklarıma kimse kızmasın neden mi hepsi birer gerçek çünkü beni yanlış anlamayın diyede madde madde sıralıyorum

yaklaşım 1 ay önce bazı arkadaşlarımızın forum kuralları gereği gruplaşma haricinde ilginç istekleri, isim soyad yazma, ve kendilerini benimseyerek illegal olan buluşmalarını legal olarak farklı websitelerinde duyurarak hukuksal olarakta site yöneticilerini sıkıntıya sokmuşturlar fakat bunları bile bile herkes kendini haklı çıkarır gibi dedikodular yaparak şu şuna böyle dedi bu buna böyle dedi diyerek probaganda yaparak opelim.net forum üyesi gibi bi site yapabileceklerini düşünerek biz daha iyisini yaparız diyerek kendiklerini yapılandırdılar.

hoş olmayan ve casus bırakmanın bi anlamı olmayacağını düşünüyorum. neden o***c**c**b sitesinin yapılanmasında çok fazla admin tutup çalışmarını tamamen opelim.net üzerinden yaparak farkl nicklerle üye olunup sanki haberi yokmuşçasına sitenin tanıtınımı yapıp gittiler. baktılar zor oluyor admin ve sorumluluk verdikleri insanların sanan alemden çok insani duygusal olarak kullanarak burdaki üyeleri zorla olmasada mecburi bırakarak kendilerine üye etmişlerdir.
bazı arkadaşlarımızın bu site sayesinde bi ortamlarda tanıştıklarını biliyorlar oysa bu siteye girip artık biz bu sitedeyiz herkes seni çağırıyor senden bahsediyoruz gel sende aramıza deyip özel mesajlarla karşılaştık bu insanlar kendilerini çok iyi biliyor

evet ne kadar sanal alemde olsa sosyal hayatta görüştüğümüz o arkadaşlar daha düne kadar kendilerini astra team olarak adlandıran i-tec(aytekin abi) bu gruba bunşar çocuk daha ne yaptıklarını bilmiyorlar deyip yavuz ve oktay abi ile görüşerek siyasi bi konuşma geçmiştir ve 2 gün sonra kendisi forum sitesi sahibi olmaktadır tuhaf değil mi sizce?

bu olayların üstüne ben kimseyi dinlemeyip 2 gün sonrasına profilo alışverişmerkezinde buluşma yaparak sıkıntı çıkartmak isteyen arkadaşları yüzleştirmeye çalıştırdım ve kendileri gelmeyerek biz o buluşmayı yaptık. ve hala bu insanlar(opelim.net yönetimi) yüzleşmeye hazır beklemektedirler.

bu alem sanalsa olsada bu kadar olmaz iki oyun oynayip yeni sitenini yönetiminde bulunuyorlar. bazı arkadaşlarımızın olay çıkartan eski üyelere bunlar saçma insanlar çocuk insanlar ne yapıklarını bilmiyorlar dedikten sonra yeni kurulan sitenin yönetimine girmektedirler sizce nasıl oluyor bu iş

20 gün öncesine kadar bana gelen pm ile bana artık öbür sitedeyiz diyerek çağıran dostlarımız oraya vardığımızda bakttıki yönetim forum kuralları gereği isim soyad yazmamın gerektiğini ve talepte bulunan arkadaşlar daha dün mangala gelip buluşmalara gelipte sizli bizli konuşarak bana bişeyler ispatlamaya çalıştıklarını gördüm. ve o siteden uzakaştırdılar. ve site sahini olan aytekin abi bana önemli değil senin isim yazman sen bize takıl buluşmalarımıza gel öyle şeyleri takma salla gitsin dedikten 1 gün sonra uzaklaştırılıyorum bu mudur yönetim madem buysa neden siz bu sitenini kurallarına uymadınız? typ-r nickli arkdaşımız bu siteye üye olurken ismini dahi bağışlamayıp uzaklaştırılan üye o**c**c*** admin oluyor sizce bu ne?

ben araştırmamı devam ederek bazı dostlarıma neden buraya geçtiniz bianda dedim ve aldığım cevap osmanlı(osman hoca) nickli arkadaşımıza yanlış yaptılar bizde artık buraya takılıyoruz dediler ben ise yabancıydım bu konuya ve olay içinde geçen skyee nickli yönetimden erman abiye özür dilerek konunun aslını yüz yüze sordum ve cevabını seve seve verdi ve kanıt ister misin dedi bende utanarak gerek yok dedim ve akşam bi baktığımdan delil olarak yazıların hepsini gördüm ve okudum ve forum kuralları gereği osman hoca banlanarak uzaklaştırılmıştır. bu konunun bazı arkadaşlarımızın kullanarak opelim.net ailesine uzaklaştırılıyor.

bunları neden mi yazıyorum bu emeğe bu insanlara ayıp iki siteyi farklı duygusal yönlere çekerek ayırmaya çalışıyorlar ne kadar desekki dostluğumuz baki ama hani nerde demek kalıyor bana. ben herkese saygı duydum ve işim sanki yokmuşçasına bunları araştırdım ne oluyor ne bitiyor diye. ve bu yazdıklarımın hepsinin kanıtı ve yüzleşme olanağı vardır.

biliyorum casus gibi bu site girdiklerini takip ettiklerini yazdıklarımdan elbet rahatsız olurlar ve ben herkes yüzleşir ve eğer cesaretleri varsa sahip oldukları 30 kişilik herkesin birbirine karıştığı siteye bu yazdıklarımı yazarım. metin kar ve izmirli bi arkadaşın bana sizli bizli konuşarak forum kurallarını anlattılar madem kurallar baki buranında bir kuralı var ozaman daha önceden organize edilmiş bi organizsyonu duygusal ve suçlamalarla kimsenin üzerine atmayın...

herkes ile yüzleşilir bilginizeeeee

Sevgili Mustafa bende opelim net ve occ üyesiyim ve daha farklı sitelerde üyeliklerim var öncelikle herkes yorum veya dusuncesini soylemekte serbetse bende serbest oldugumu dusunuyorum opelim nettte ozellikle Mustafayı(opel team nickli uye ) yakın zamanda olsa belli bir arkadaşlığımız oldu araclarımı hala başkanın servisine götürüyorum ve inşallah götürecem yeni kurulan siteyede başkanla arkadaşlığımda keza oyle kısa zamanda ardaşlığımız ilerledi :;
yeni kurulan siteye çok yakın bir arkadaşımı çagırdım siteye ismini ve soyismini vermedi diye 3 msj sonra uyeliği iptal edildi bana dert yandı sende yassaydın ismini dedim.... ve uye ismini yazmadı gitti :;
casusu bırakma lafını ben ister istemez ustunme alındım çünkü bildiğim kadarıyla (sitelere pek fazla giremiyorum şu sıra) birtek ben varım bende 2 sitenin uyesiyim ben neden uyeliğimi iptal ettirmedim casusmuyum veya sen de siteye geldin sen niye iptal ettirmedin sen casusumusun herkes dusuncelerinde serbesttir merto nickli uye bu sitede bölüm sorumlusuder o sitede istediğini paylaşmaktadır.:;
siyasi konuşma nedir bilmiyorum ama devlet sırrı değil siteler devlet kurulmuyor mustafa internette, profiloda buluşmanın amacı barışma ortamı kurulup iptal edilen uyelerin tekrar siteye alınmasımıydı profilo olmayınca sinemayı atladın galibaa bunu merak ettim bunu açıklayabilirmisin benim bildiğim kadarıyla evet site 2 günde kuruldu uyeliklerin iptali oldugunu gun kurulmuş bir site
Çocuk insanlar derken kim demiş ve kime demiş bu tur kelamları merak ettim yaşlarından dolayıysa olabilir benim 12 yaşında kızım var 18 yaşında bu sitede uye var bana gore çocuk veya genç delikanlı
Belli kurallar heryerde var ama bu kurallar dert midir basıitmidir bunu sorgulamak lazım ilk once senden sadece ismini yazman istenmiş ismini atsaydın o zman Mustafa yerine Hasan Mehmet Ali deseydin sense metin usta bizi tanıyan tanıyor biz buralara boş gelmedik yani tanımayan birini söyle tamam diyeyim. opelim.netten gönül ve hatır konularak üye oldum dedinmi? ben tanımıyorum mesala seni... takıldığın nokta buysa sana başka nokta anlatayım ben geçen sene bir buluşma yapıldı illegal doğrudur sitenin haberi vardı veya yoktu bunun polemiğine girmeyecegim ama illegaldi daha sonra Nisan 13 une yanlış hatırlamıyorsam bir buluşma yapalım dedik legal olarak ok lendi ve son 2 gun kala buluşma iptal oldu gelecem diyen (site modlarından )kiçkimse gelmedi ve buluşma iptal edildi kural :legal olarak buluşulsun dedikten sonra ok lendikten sonra iptal edilmesimidir?
Kim siteye arkadaşı haricinde pm atmışşa biz o sitedeyiz gel dediyse bana ispatla bugun occ de uyelimi iptal ettireceğim bu site ve diğer site ekmek için kurulmuş sitedir kimsenin ,başkasının ekmeğiyle oynamaya hakkı yoktur ben dahil kim pm yoluyla gel occ ye demisse yanlış yapmıştır ve yine tekrarlıyorum ispatla occ de uyeliğimi iptal ettirecem.
Dostluklar baki dir evet bakidir daha 2 gunce site den bir kişiyle yaptığım konuşmanın sonda aynen şunları soyledim sizin için yardımcı olabileceğim bir durum olursa herzaman .... Senin dostluk anlayışında başka sitteye kaydılar diye dostlarını silmek varsa (o siteye gir demiyorum uye olda demiyorum yanlış anlaşılmasın ) o rasını biemem senin dostlukların baki değilmiş demek bugun combo Murat kopru altında yaptığınız mangala koşa koşa gelir keza ben yine aynı tanıdığım insan varsa 1 kişi yeter yine koşa koşa gelirim haaa bu iki yuzluluk depildir casusuluk hiç değildir
yazdığın başlığa istinaden gerçekleri bilin acı ama gerçek demissin :
sen bölüm sorumlusu olduğun siteyide beğenmiyosun kurallarından dolayı diğer siteyide beğenmiyosun işine geldiği gibi eleştirme hakkın nasıl oluyor o zman

Ben okuduklarımdan anladıklarımı yazdım kusura bakmayın...

Son düzenleme:
iki siteye de üyeliği olanları casus olarak mı görüyorsunuz bende casusum o zaman :D ilk açıldığında üye olmuştum ama konu yoktu hiç o zamandan beri siteye girmedim merak ettim şuan ne durumdalar biri sitenin adını özel msjla atabilir mi bana ??

Sevgili Mustafa bende opelim net ve occ üyesiyim ve daha farklı sitelerde üyeliklerim var öncelikle herkes yorum veya dusuncesini soylemekte serbetse bende serbest oldugumu dusunuyorum opelim nettte ozellikle Mustafayı(opel team nickli uye ) yakın zamanda olsa belli bir arkadaşlığımız oldu araclarımı hala başkanın servisine götürüyorum ve inşallah götürecem yeni kurulan siteyede başkanla arkadaşlığımda keza oyle kısa zamanda ardaşlığımız ilerledi :;
yeni kurulan siteye çok yakın bir arkadaşımı çagırdım siteye ismini ve soyismini vermedi diye 3 msj sonra uyeliği iptal edildi bana dert yandı sende yassaydın ismini dedim.... ve uye ismini yazmadı gitti :;
casusu bırakma lafını ben ister istemez ustunme alındım çünkü bildiğim kadarıyla (sitelere pek fazla giremiyorum şu sıra) birtek ben varım bende 2 sitenin uyesiyim ben neden uyeliğimi iptal ettirmedim casusmuyum veya sen de siteye geldin sen niye iptal ettirmedin sen casusumusun herkes dusuncelerinde serbesttir merto nickli uye bu sitede bölüm sorumlusuder o sitede istediğini paylaşmaktadır.:;
siyasi konuşma nedir bilmiyorum ama devlet sırrı değil siteler devlet kurulmuyor mustafa internette, profiloda buluşmanın amacı barışma ortamı kurulup iptal edilen uyelerin tekrar siteye alınmasımıydı profilo olmayınca sinemayı atladın galibaa bunu merak ettim bunu açıklayabilirmisin benim bildiğim kadarıyla evet site 2 günde kuruldu uyeliklerin iptali oldugunu gun kurulmuş bir site
Çocuk insanlar derken kim demiş ve kime demiş bu tur kelamları merak ettim yaşlarından dolayıysa olabilir benim 12 yaşında kızım var 18 yaşında bu sitede uye var bana gore çocuk veya genç delikanlı
Belli kurallar heryerde var ama bu kurallar dert midir basıitmidir bunu sorgulamak lazım ilk once senden sadece ismini yazman istenmiş ismini atsaydın o zman Mustafa yerine Hasan Mehmet Ali deseydin sense metin usta bizi tanıyan tanıyor biz buralara boş gelmedik yani tanımayan birini söyle tamam diyeyim. opelim.netten gönül ve hatır konularak üye oldum dedinmi? ben tanımıyorum mesala seni... takıldığın nokta buysa sana başka nokta anlatayım ben geçen sene bir buluşma yapıldı illegal doğrudur sitenin haberi vardı veya yoktu bunun polemiğine girmeyecegim ama illegaldi daha sonra Nisan 13 une yanlış hatırlamıyorsam bir buluşma yapalım dedik legal olarak ok lendi ve son 2 gun kala buluşma iptal oldu gelecem diyen (site modlarından )kiçkimse gelmedi ve buluşma iptal edildi kural :legal olarak buluşulsun dedikten sonra ok lendikten sonra iptal edilmesimidir?
Kim siteye arkadaşı haricinde pm atmışşa biz o sitedeyiz gel dediyse bana ispatla bugun occ de uyelimi iptal ettireceğim bu site ve diğer site ekmek için kurulmuş sitedir kimsenin ,başkasının ekmeğiyle oynamaya hakkı yoktur ben dahil kim pm yoluyla gel occ ye demisse yanlış yapmıştır ve yine tekrarlıyorum ispatla occ de uyeliğimi iptal ettirecem.
Dostluklar baki dir evet bakidir daha 2 gunce site den bir kişiyle yaptığım konuşmanın sonda aynen şunları soyledim sizin için yardımcı olabileceğim bir durum olursa herzaman .... Senin dostluk anlayışında başka sitteye kaydılar diye dostlarını silmek varsa (o siteye gir demiyorum uye olda demiyorum yanlış anlaşılmasın ) o rasını biemem senin dostlukların baki değilmiş demek bugun combo Murat kopru altında yaptığınız mangala koşa koşa gelir keza ben yine aynı tanıdığım insan varsa 1 kişi yeter yine koşa koşa gelirim haaa bu iki yuzluluk depildir casusuluk hiç değildir
yazdığın başlığa istinaden gerçekleri bilin acı ama gerçek demissin :
sen bölüm sorumlusu olduğun siteyide beğenmiyosun kurallarından dolayı diğer siteyide beğenmiyosun işine geldiği gibi eleştirme hakkın nasıl oluyor o zman

Ben okuduklarımdan anladıklarımı yazdım kusura bakmayın......

selam ya beni üye oldum... hiç birşey anlamadım !

Son düzenleme:
iyice kafam karıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri