Gökte ararken hakkaride buldum 2009 gt

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Gökay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kimse genelleme yapmıyor abi yada kimseyi suçlamıyoruz yanlış anlaşılma olmasın.genelleme maalesef bu tür olayların çoğunluğunun doğu illerinde gerçekleşmesinden dolayı oluyor.bazı gerçekler varki bunları kimse inkar edemez.hepsi istatistikler ile belirlenmiş yaşanılan olaylardır.

Ergenekon boyutu bambaşka bir olaydır.Bunlara yorum yapmaya benim sualim elvermiyor maalesef.Lütfen kimse yanlış anlamasın, kimse kimseyi karalamıyor.Hepimiz biriz...
sizlerden duymak istediğim cümleler bunlardı tşk ederim.doğuda tavsip etmediğimiz olaylar maalesef cereyan etmektedir bende bu olayları üzülerek izlemekteyim.Yaşca büyüklerimiz bilirler yıllarca doğuyu bazı sebeplerden dolayı geliştirmeme gibi politikalar vardı maalesef onun sıkıntısını şimdi yaşıyoruz ve bu sıkıntılara duyarlı vatandaş olarak kesinlikle katılmıyoruz aeo saygılar.

Sevgili kardeşim ne doğuyu eleştirenler, ne de batıyı eleştirenler buralarda birebir yaşamış insanlar olmayabilir. Bak hepimiz ABD eleştiriyoruz ama kaçımız ABD ye gittikki? Yani iş gene çoğunluğa geldi çattı işte. Doğu illerinde halen görev yapan ve yapıp dönen çok akrabam ve arkadaşım var. Hepsinden duyduklarım genel görüşü doğrular nitelikte. Yani yapılan yorumların % 80-90'ı duyduklarımızı destekler yönde olunca onlara inanmamak elde değil. Bir yerden sonra tıpkı İstanbul'un taşı toprağı altın benzetmesi misali. Siz olsanız inanmazmısınız? Anlatılırken; fakir fukaralık diz boyu, iş yok aş yok, ekilecek toprak yok, olanlar da su yok diye para etmezken 600.000-800.000 TL lik bu otobüsler nasıl kolayca alınabiliyor, bu insanların gelir kaynağı nedir? Bu gelirler legalse Allah daha fazlasını versin, gözüm varsa da gözüm çıksın. Bu olumsuz görünüşü yaratanlar ve bunun sonucunda rahatsız olanların yapması gereken tek şey bu görünüşten bir an evvel kurtulmak için el ele verip çalışmak ve üretmektir.
savaş abi yaş olarak büyüğümüzsünüz az çok doğunun çerçevesini bilirsiniz bazı yerler vardır suistimal edilen,orası bazı olaylara mahkum gibi olur yani şunu diyorum örnek bir hata yaparsınız onun elbette bir ceremesi olur ben orda yaşamış biri olarak böyle görüyorum ama kesinlikle tavsip etmiyorum,inanın 97'den beri burdayım ilk geldiğim zaman ev vermediler doğulu diye ama bizleri tanıdıktan sonra tamamen fikirleri değişti ha burdan doğuya yeni memur olupta çekinerek giden öğr,polis,asker kardeşlerimiz oldu ve gidipte gelmek istemeyenmi dersiniz orda evlenip yuva kuranımı istersiniz,ben çocukken bir alt katımızda öğrenciler vardı adanalı antepli ve kayseriliydiler inanın evde ne pişse ilk önce oraya gönderirlerdi babam bir gün yanlarına inmişti geri geldiğinde gözleri doluydu çünkü çoçukların çalışacak bir masası dahi yoktu sabah olunca babam ilk iş olarak çarşıya gidip masa sandalye kap kacak vb gibi şeyler alıp geldi şimdi biri doktor biri mühendis oldu bayramlarda ararlar anneme babama anne-baba derler bunları niye anlattım derseniz aslında görünenden yada gösterilmek istenenden farklı yaşayıp görmek lazım selamlar aeo

savaş abi yaş olarak büyüğümüzsünüz az çok doğunun çerçevesini bilirsiniz bazı yerler vardır suistimal edilen,orası bazı olaylara mahkum gibi olur yani şunu diyorum örnek bir hata yaparsınız onun elbette bir ceremesi olur ben orda yaşamış biri olarak böyle görüyorum ama kesinlikle tavsip etmiyorum,inanın 97'den beri burdayım ilk geldiğim zaman ev vermediler doğulu diye ama bizleri tanıdıktan sonra tamamen fikirleri değişti ha burdan doğuya yeni memur olupta çekinerek giden öğr,polis,asker kardeşlerimiz oldu ve gidipte gelmek istemeyenmi dersiniz orda evlenip yuva kuranımı istersiniz,ben çocukken bir alt katımızda öğrenciler vardı adanalı antepli ve kayseriliydiler inanın evde ne pişse ilk önce oraya gönderirlerdi babam bir gün yanlarına inmişti geri geldiğinde gözleri doluydu çünkü çoçukların çalışacak bir masası dahi yoktu sabah olunca babam ilk iş olarak çarşıya gidip masa sandalye kap kacak vb gibi şeyler alıp geldi şimdi biri doktor biri mühendis oldu bayramlarda ararlar anneme babama anne-baba derler bunları niye anlattım derseniz aslında görünenden yada gösterilmek istenenden farklı yaşayıp görmek lazım selamlar aeo
Sevgili kardeşim asla her doğulu aynıdır demiyoruz. Doğuya bu karayı çaldıranların yapması gerekenler çalışmak, emek vermek, üretmekken halen yoksulluk, acitasyon edebiyatı yapmalarına kızıyorum. Şöyle düşün herkes beni tembel, uyuşuk, kimseye hayrı dokunmayan bir kişi olarak suçlarsa benim hedefimin çalışmak ve üretmek olması gerekmez mi? Şunun da altını iyice çizelim her doğulu tembel, her batılı da çalışkan değildir. Bu nedenle dei yorumlarımızda genelleme yapamayız. Yapılması gerekenlerin en başında nufüs planlamasının yapılması gerekmez mi? Herkesin bakacağı, okutacağı, istikbal sağlayabileceği kadar çocuk sahibi olması gerekmez mi? Evet dediğini duyar gibiyim ama bu şu anki şartlarda mümkün de değil.

Genelleme çok ama çok yanlış. Doğulu lafı bile insanı geriyor. Ben doğulu değilim. Kayseri'den öteye de geçmedim en başta söyleyeyim.

Bizim yaptığımız en büyük hata genelleme yapmaz. O kadar saçma sapan şeyler ortaya atılmıştıki. Bundan en büyük pay sanırım medyanın. Doğulu terörist, doğulu bölücü, doğulu toz işi yapar, acıtasyonun kralını yapar, kaçak elektrik su kullanır. Bunların doğuda fazla olduğunu kimse inkar etmiyor ama böyle bir genelleme yapmak inanın kimseye yakışmıyor.

Doğu da durum böylede İstanbul çok mu anasının gözü. Yapmayın Allah aşkına. İstanbul'da bütün pislikler döner. Bütün güzelliklerde İstanbul'dadır o ayrı konu. Ama çıkıpta İstanbul'lular şöyledir diye bir genelleme çok çok yanlış olursa doğu için yapılan genelleme de o denli yanlış olur.

Doğuda eğitimli insan sayısı düşüktür. İnkar edilecek birşey değil bu. Hadi o adam cahil de akıllılarında cahil insanlardan bi farkı kalmamış. Sen akıllıysan, vatan seversen sen yardım et doğuya. Oraya ülke toprağı değil mi?

Allah korusun eğer birgün doğu vatanımızdan koparsa bende dahil kusura bakmayın kimse ağlamasın. Kimse de günah keçisi yapılmasın. Bu kadar dışlanan insanımız bir gün çareyi başka yerde ararsa inanın kaybeden ülkemizden başka kimse olmaz... Çok büyük yazık olur bu vatana...

Dediğim gibi ben gitmedim doğuya. Sen ne yaptın bu insanlar için diyorsanız Allah biliyor benim ne yaptığımı. Elimden gelen oydu, bende elimden geldiğince hep yardımda bulundum.

Bizim en çok yaptığımız şey ne biliyor musunuz? Eleştirmek, ön yargılı yaklaşmak. Öyleki artık en ufak şeylerde bile karşıma çıkar oldu bu 2 şey...

Doğunun şu halinden bende dahil biz sorumluyuz.
Biraz empati lütfen...

Allah sonumuzu hayır etsin.
(Söylediklerimi kimse üzerine alınmasın arkadaşlar, genele söylediğim şeyler.)
:alkis::good:

Genelleme çok ama çok yanlış. Doğulu lafı bile insanı geriyor. Ben doğulu değilim. Kayseri'den öteye de geçmedim en başta söyleyeyim.

Bizim yaptığımız en büyük hata genelleme yapmaz. O kadar saçma sapan şeyler ortaya atılmıştıki. Bundan en büyük pay sanırım medyanın. Doğulu terörist, doğulu bölücü, doğulu toz işi yapar, acıtasyonun kralını yapar, kaçak elektrik su kullanır. Bunların doğuda fazla olduğunu kimse inkar etmiyor ama böyle bir genelleme yapmak inanın kimseye yakışmıyor.

Doğu da durum böylede İstanbul çok mu anasının gözü. Yapmayın Allah aşkına. İstanbul'da bütün pislikler döner. Bütün güzelliklerde İstanbul'dadır o ayrı konu. Ama çıkıpta İstanbul'lular şöyledir diye bir genelleme çok çok yanlış olursa doğu için yapılan genelleme de o denli yanlış olur.

Doğuda eğitimli insan sayısı düşüktür. İnkar edilecek birşey değil bu. Hadi o adam cahil de akıllılarında cahil insanlardan bi farkı kalmamış. Sen akıllıysan, vatan seversen sen yardım et doğuya. Oraya ülke toprağı değil mi?

Allah korusun eğer birgün doğu vatanımızdan koparsa bende dahil kusura bakmayın kimse ağlamasın. Kimse de günah keçisi yapılmasın. Bu kadar dışlanan insanımız bir gün çareyi başka yerde ararsa inanın kaybeden ülkemizden başka kimse olmaz... Çok büyük yazık olur bu vatana...

Dediğim gibi ben gitmedim doğuya. Sen ne yaptın bu insanlar için diyorsanız Allah biliyor benim ne yaptığımı. Elimden gelen oydu, bende elimden geldiğince hep yardımda bulundum.

Bizim en çok yaptığımız şey ne biliyor musunuz? Eleştirmek, ön yargılı yaklaşmak. Öyleki artık en ufak şeylerde bile karşıma çıkar oldu bu 2 şey...

Doğunun şu halinden bende dahil biz sorumluyuz.
Biraz empati lütfen...

Allah sonumuzu hayır etsin.
(Söylediklerimi kimse üzerine alınmasın arkadaşlar, genele söylediğim şeyler.)

Nedense hep böyle. İnsanlara ben Doğuluyum diyince hemen akıllarına bu tür şeyler geliyor. Birisine ben Kürtüm diyince hemen insanlar Terörist sanıyor. Aslında burada Ne Kürtlerin ne de bütün kürtleri terörist sananların suçu var. Burada,Allah'ın belası Terör'ün suçu var ! O tür insanlar yüzünden,bizim gibilerin başı yanıyor. ;)

Geri