Hangi marka lpg taktırmalı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan jetimo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yok zaten bundan sonra LPG koyarsam araca bende bilmiyorum artık. LPG de bu kadar yakan aracım acep benzinde ne kadar yakar? onu merak ediyorum yeminle :)

abi aslında bi benzınde denesen belkı aynı yakar sonucta LPG de ayar tutmuyor aracın...

abi aslında bi benzınde denesen belkı aynı yakar sonucta LPG de ayar tutmuyor aracın...

İşin garip kısmı benzinde aracı deneme şansım yok desem yalan olmaz. Araç benzinde iken kalkış yaparken yığılıyor birden fırlıyor. Sorun nereden? Bilinmiyor. Çözemedik anlayacağın. Durum böyle olunca mecbur LPG de sürmeye devam. elimiz mahkum kaldı anlayacağın.

İşin garip kısmı benzinde aracı deneme şansım yok desem yalan olmaz. Araç benzinde iken kalkış yaparken yığılıyor birden fırlıyor. Sorun nereden? Bilinmiyor. Çözemedik anlayacağın. Durum böyle olunca mecbur LPG de sürmeye devam. elimiz mahkum kaldı anlayacağın.

Abi valla kotuymus o zaman :(
Degişme vaktide geliyor o zaman senın kaplumbaganın(Kaplumbaga benzetmesını evını sırtında tasıyor dıye yaptım baska sonuclar cıkmasın) :)
SW aracın konforu bambaska , bende senın gibi arabasının bagajında herseyını tasıyan mangal meraklısı , gezme meraklısı bırıyım corsamın bagajının alt tarafı full dolu biçimde , MDF kestirip 2. katı cıkacagım yakında hayırlısı bakalım :)

Aslında şu anda aracı değiştirmesine değiştireceğim de bir sıkıntı var ki... oda bu araç yurt dışından geldi. Yani yerli değil has Alman :D bu aracın Türkiye de satışını yapmam içinde belli bir sürenin geçmesi gerek. Aracımda hiç sorun yok aslında sadece hatayı ben baştan yaptım oda LPG konusunda ya değilse araç 1994 model ve 167 000 de birde ben bu aracın motorunu sıfır opel graj da yaptırdım daha 10 000 km anca gitti araç :)

Aslında şu anda aracı değiştirmesine değiştireceğim de bir sıkıntı var ki... oda bu araç yurt dışından geldi. Yani yerli değil has Alman :D bu aracın Türkiye de satışını yapmam içinde belli bir sürenin geçmesi gerek. Aracımda hiç sorun yok aslında sadece hatayı ben baştan yaptım oda LPG konusunda ya değilse araç 1994 model ve 167 000 de birde ben bu aracın motorunu sıfır opel graj da yaptırdım daha 10 000 km anca gitti araç :)

aracına alıcı rahat bulunurda , satış yapamama meselesı taş koyuyor gibi :/

aracına alıcı rahat bulunurda , satış yapamama meselesı taş koyuyor gibi :/

Aynen öyle şu anda sıfır alacak durumdayım ama bu araç üzerime tescilli olmasından dolayı bu şansımı da kullanamıyorum. Engelli araçlarında saçma sapan bir yasal düzenleme var. Bunu da bir türlü aşamadık. :(

merhaba,
1999 model astra cd araç sahibiyim. aracı alalı 2,5 ay oldu.Özellikle benzinli tercih ettim.Az kullandığımdan dolayı lpg takmayı düşünmedim.Şehir içi 0,340 krş şehirdışıda 0,250 krş yakıt hesapladım.etrafımdaki insanlar yakıtın çok iyi olduğunu lpg ye hiç bulaşmamam gerektiğini söylediler.Ancak malum benzinde de kullanmak şu şartlarda zor.Lpg kiti konusundaki önerileriniz öğrenmek istiyorum.Brc Mtm tercihlerim arasında şuan.

merhaba,
1999 model astra cd araç sahibiyim. aracı alalı 2,5 ay oldu.Özellikle benzinli tercih ettim.Az kullandığımdan dolayı lpg takmayı düşünmedim.Şehir içi 0,340 krş şehirdışıda 0,250 krş yakıt hesapladım.etrafımdaki insanlar yakıtın çok iyi olduğunu lpg ye hiç bulaşmamam gerektiğini söylediler.Ancak malum benzinde de kullanmak şu şartlarda zor.Lpg kiti konusundaki önerileriniz öğrenmek istiyorum.Brc Mtm tercihlerim arasında şuan.
bakin marka lpg kitlerindeki en onemsiz seydir onemli olan takan ustadir , dunyanin en iyi markasini getirin ustasi dandik ve kalitesiz olduktan sonra 2 gune her turlu problemle karsilasirsiniz, ben ailemin aracina Atiker taktirdim izmirin en kaliteli ustalarindan birinde , ve taktiktan sonra gercek anlamda arabaya binmeye basladik , takali 30 bin km oldu ve ayar yaptirmaya bile gerek yok cunku usta harbi ustaimis km de yakitimiz su anda guncel olarak sehirler arasi 14-15 kurus , oyuncak araba gibi bin heryere git , lpg 2.56 iken km de 12,5 kurus yakarak ispartadan-izmire gittim ve donem sonu oldugundan arabada 300 kg ye yakin yuk vardi :) dusunun artik :-) ve araba 2003 1.6 opel meriva...

Ben de 8 silindirli bir aracima cok hesapli olarak Atiker taktirmayi dusunuyordum, cok da iyi, manifoltu sokecek bir usta da buldum. Sozlestik, ama bugun randevumu iptal ettim.

Atiker enjektorleri, Italyan Valtek Typ 30 enjektorlerin kopyasi, ama iscilik kalitesi daha zayif. Valtek enjektorlerinin bir takimi 80TL, yani Atiker, bunu daha ucuza mal ediyor ki, kullanmiyor. Valtek te toleranslar +/- %10.

http://www.vwtr.net/forum/lpg-cng-v...iniz-hersey-t26610.0.html;msg407883#msg407883

Dusununki, kalibrasyon vs. yapiyorsunuz, tek bir O2 sensor kullaniyorsunuz. Bazi silindirler zenginken, digerleri fakir. Yukaridaki linkde sizin kapagi kaldirirsaniz bir surpriz ile karsilasacaginizi yaziyor....

Bu yuzden hem LPG enjektorlerinin daha kaliteli, ve mumkunse hizli olmasi, hem de diger parcalarin, mesela regulatorun daha kaliteli olmasi onemli. Bu yuzden, ben iki dort silindir aracimda Baykan kullanmistim. Valtek enjektor, belki eski teknoloji, karburatorlu modeli de olan 1993 Ford Sierra ma uyar da, elektronik enjeksiyonlu olarak uretilmis, toleranslari dusuk bir Opel vasita da problem cikabilir. O yuzden, 2000 Opel Astra X14XE motorda Matrix HS enjektor kullandik.

Her sey ustada bitiyor lafi sanki, durust usta bulun demek gibi bir sey. Usta dedigin zaten isini bilecek, diger turlu usta olmaz zaten.-)

bakin marka lpg kitlerindeki en onemsiz seydir onemli olan takan ustadir , dunyanin en iyi markasini getirin ustasi dandik ve kalitesiz olduktan sonra 2 gune her turlu problemle karsilasirsiniz, ben ailemin aracina Atiker taktirdim izmirin en kaliteli ustalarindan birinde , ve taktiktan sonra gercek anlamda arabaya binmeye basladik , takali 30 bin km oldu ve ayar yaptirmaya bile gerek yok cunku usta harbi ustaimis km de yakitimiz su anda guncel olarak sehirler arasi 14-15 kurus , oyuncak araba gibi bin heryere git , lpg 2.56 iken km de 12,5 kurus yakarak ispartadan-izmire gittim ve donem sonu oldugundan arabada 300 kg ye yakin yuk vardi :) dusunun artik :-) ve araba 2003 1.6 opel meriva...

Geri