Hangi marka lpg taktırmalı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan jetimo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
İşin garip kısmı benzinde aracı deneme şansım yok desem yalan olmaz. Araç benzinde iken kalkış yaparken yığılıyor birden fırlıyor. Sorun nereden? Bilinmiyor. Çözemedik anlayacağın. Durum böyle olunca mecbur LPG de sürmeye devam. elimiz mahkum kaldı anlayacağın.
nadir abi uzun süreli gazda kullanılan araçlar karbüratör tıkanması sonucu benzinde verim almazlar aynı sorun benim springde vardı karbüratörcü işini görür kısa mesafeli aracını zorlamayan yerlerde benzine alip gitmeni tavsiye ederim karbüratör ve moptor sağlığı acısından yemin ediyorum karbüratör ayar ve sibop ayarlarim muhtesem bozuktu 100 tl benzin ile 50 km zor gördü egzozdan zift atıyordu resmen 50 km sıcak asvalt yaptım :)

nadir abi uzun süreli gazda kullanılan araçlar karbüratör tıkanması sonucu benzinde verim almazlar aynı sorun benim springde vardı karbüratörcü işini görür kısa mesafeli aracını zorlamayan yerlerde benzine alip gitmeni tavsiye ederim karbüratör ve moptor sağlığı acısından yemin ediyorum karbüratör ayar ve sibop ayarlarim muhtesem bozuktu 100 tl benzin ile 50 km zor gördü egzozdan zift atıyordu resmen 50 km sıcak asvalt yaptım :)

Benim araç tek nokta yaw... onda ayar yok sanırım. Ama zaten benim araç sürekli benzin ile çalışmakta. İşin özü ne biliyor musun? LPG kapıya koyacak bir zımbırtı değil. :D

dün akşam itibari ile aracımda mtm kullanmaya başladım.şuan için bir sorun görünmüyor.çekişi benzinden farklı değil.yakıt ise henüz ölçme şansım olmadı.Ama servis 20tl bende aldığımda 20 tl gaz aldım.şuan 80 km bakalım daha ne kadar gidecek..

Orayı biliyorum da geçenlerde önünden geçtim ana baba günü aynı düzen orada da var ya... ver gazı sık vidayı ver yazı aç vidayı tamam oldu hadi git... hepsi bu kadar.
bunu neye göre söylüyorsunuz bilmiyorum. arabanıza ayar yaptırdınız mı?

ankarada birçok yere gaz ayarı yaptırdım, söylediğin gibi ayar yaptık diye milleti kandırıyorlar. karbüratörlü araçlar için sedat usta çok iyi ilk zamanlar yeri küçük v.s. diye küçümsemiştim. araba çok yakmaya başlayınca bir de oraya gittim. o zaman gerçekten sorunumu çözdü uzun süre de gitmeme gerek kalmadı.. sonra da arabayı sattım. şimdi 16v astra f aldım. onun da ayarlarını v.s. yaptı. gaz filtresini değiştirdi. bilgisayarda bişeyler yaptı. şimdi de gayet memnunum. o günden bugüne lpg ile hiç sıkıntım olmadı.

Arif abi LPG benim için sadece tek kelime baş belası başkada bir şey değil. Öyle yada böyle devam ediyorum. Zaten bundan sonra alacağım araç dizel aklımda dizel var... yok istediğim kasa da dizel olmazsa bile fabrika çıkışlı LPG olur onunda servis dışında kimseye götürmem... uyuz oldum olacağım kadar lpg ama şimsekotogaz diye bir yer var orada iyi adamlar telefonda bile yardımcı olmak için saatlerce konuşmaktan geri kalmadılar :)

Arif abi LPG benim için sadece tek kelime baş belası başkada bir şey değil. Öyle yada böyle devam ediyorum. Zaten bundan sonra alacağım araç dizel aklımda dizel var... yok istediğim kasa da dizel olmazsa bile fabrika çıkışlı LPG olur onunda servis dışında kimseye götürmem... uyuz oldum olacağım kadar lpg ama şimsekotogaz diye bir yer var orada iyi adamlar telefonda bile yardımcı olmak için saatlerce konuşmaktan geri kalmadılar :)
inşallah senin için en güzeli ne ise o olsun nadirciğim. bu LPG olayında sorunların kaynağı sistemin arabaya ilk montajında bence. (marka ne olursa olsun) senin arabada böyle bir sorun var sanırım.

inşallah senin için en güzeli ne ise o olsun nadirciğim. bu LPG olayında sorunların kaynağı sistemin arabaya ilk montajında bence. (marka ne olursa olsun) senin arabada böyle bir sorun var sanırım.

Sorma sorun çok ama çözüm yok :) olmuyor da.

Nadir abi aslında senin arabanın ciğerinde sorun var, benzinde bile ayar tutmayan motorda LPG karşıtı olmak biraz garip, verimli bir motor+lpg sistemiyle bir süreliğine vakit geçirseniz ön yargınızın tamamı yıkılır aslında, gerçi sıfır arabayı dizel alırsanız keyfinize diyecek yok :)

Nadir abi aslında senin arabanın ciğerinde sorun var, benzinde bile ayar tutmayan motorda LPG karşıtı olmak biraz garip, verimli bir motor+lpg sistemiyle bir süreliğine vakit geçirseniz ön yargınızın tamamı yıkılır aslında, gerçi sıfır arabayı dizel alırsanız keyfinize diyecek yok :)

Mert işin garip kısmı benim aracıma yapılmayan kalmadı sıfır motor da buna dahi :D

Hayırlı akşamlar abilerim.. yav ben cok sıkıntıdayım.benim zuzu 50 tl benzin ile 80 km yol yapıyor... günde 7-8 km falan yapıyorum ortalama. ancak cok yakıyor.servis normal dedi yeni araba falan.pek inandırıcı gelmedi.ögrenciyim zaten cepte para kalmıyor arabaya binelim derken :)

sizce normalmi napmam lazım :( birde aracıma en uygun lpg sistemi marka olarak nedir fiyatı nasıldır?

1,6 115 hp olan motor aracım.

Geri