hararet göstergesi ve çekiş gücü sorunu.. yardım. ??

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim araçta ısı göstergesi 90 c yi bile görmüyordu. 50-60 c gösteriyor ama motora el değmiyordu.

neyse ustaya gösterdim. termostat bozuk müşürde bişey yok dedi. termostadı söktü baktık ki ısınınca açmıyor. allahtan biraz kaçırıyormuş ki motor yanmamış. yani usta öle dedi. termostadı değiştirince sıcaklık 85 C ye kadar çıktı daha fazla çıkmadı. bunada usta fan erken açıyor fan müşürü değişecek dedi.genelde opeller 100 C civarında daha verimli çalışır ve motor ömrü uzun olur derler kafam iyice karıştı.
2. si ise araç 1800 cc olmasına rağmen rampalardaki performansı beni pek tatmin etmiyor. :mad: bunun sebebi motorun dengesiz ısınması olabilir mi yoksa lpg ayarlarından mı? alırken motor durumu normal demişlerdi. daha 140000 de yani.
:confused:

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buyuk ihtimalle lpg ayarlarında..benzinde denedin mi rampalari cıkmayı..benzndeyken sorun yoksa kafana takacak bırseyde yoktur.

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada lpg ayarlarından gibi geliyor. ancak şu sıcaklık sorunuda etki edermi acaba demiştim.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eder özellikle lpg ye eder ... fan erken açarsa motor normal çalışma sıcaklığından aşağıda olduğundan motordan verim tam alınamaz motor tam ideal ısınına gelicekki orada kalıcak devamlı . ısı olayı lpg dede etkendir ...

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eder özellikle lpg ye eder ... fan erken açarsa motor normal çalışma sıcaklığından aşağıda olduğundan motordan verim tam alınamaz motor tam ideal ısınına gelicekki orada kalıcak devamlı . ısı olayı lpg dede etkendir ...

fanın kaçta açması lazım ustam normalde. benimki 80-85 gibi açıyor. bu erken değil mi? gösterge 90 ı bile görmüyor. bugün fan müşürünü değiştireyim dedim elektrikçi yaz için bu şu an uygun dedi. ancak termostat 92 derecelik. bu çelişki oluşturmaz mı? bana öyle geliyor yani. yazda olsa fanın 90 sonrası açması gerekirki motor 90-100 C arası çalışsın. tabi bu nacizane benm görüşüm. doğrumudur?:confused:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yazlık kışlık termostat görmedim ama yazın erken açması tabiki güzel hava zaten sıcak. ortalama 85 90 arası normal bence...

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostat değil fan müşürü 80-85 gibi açan. termostat standart oluyor galiba ben yeni değiştirdim 92 C yazıyordu üstünde. tabi göstergede tam kaç derece olduğunuda çözemedim bir türlü. 90C yazısıyla altındaki çizginin ortasında oluyor ibre. her gittiğim usta farklı bişey söyledi kafamı iyice ağrıttı bu iş.

EFE_20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta kontrol etti onu sıcaklık müşürü normal çalışıyor. fan erken açtığı için termostat açmıyor yeteri derecede sıcaklığa ulaşmadığı için. fan 85 te açıyor termostat 92 derece. termostat açmayınca nasıl soğuyacak motor. zararlı olmaz mı termostat açmadan çalışması bu şekilde?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan kafasına göre açamazki termostat açmasa fan açmazdı zaten termostat açıyorki fan devreye giriyor. orjinal termostatmı takıldı termostat atmasa fan açılmazdı zaten ....fan müşirindede sorun olabilir ...