Hız Limitleri, Radar ve Van tipi araçlar

Bu durumda acaba kimi kandırmış olacağız? Kendimizi mi, trafik polislerini mi? Belki trafik polislerini kandırabiliriz ama kendimizi asla. Keşke eğitici amaçlı bir blog kursaymışsınız.

internette yapılmış bu tarz çalışmalar var..aslında navigsayon cihazlarında bu özellik var ve yurt dışında navigasyon aldıklarında hız kameralarının yerleri direkt içinde yüklü geliyor... türkiyede bu özellik nedense navigasyonlarda yüklü gelmiyor.. ama ben araştırma yapıp o özelliği navigasyonuma yükledim.. şu anda benim navigasyonda sabit radarların olduğu yerler yüklü..;)

Bunun için herkes de aynı yazılıma sahip GPS cihazı olması lazım. Buda ek masraf eder, biz daha uygun yollu yola çıkmadan önce internete girip 2 dakika bakmak lazım bu kadar basit hatta yazıcında varsa tadından yenmez.

Bu durumda acaba kimi kandırmış olacağız? Kendimizi mi, trafik polislerini mi? Belki trafik polislerini kandırabiliriz ama kendimizi asla. Keşke eğitici amaçlı bir blog kursaymışsınız.

Savaş abi doğrusun haklısın fakat şöyle bir durum var. Ben yediğim çoğu cezayı 100 veya 101'le yedim ya yokuş çıkarken araba bayılmasın diye. Yada yokuştan aşağı inerken 5. viteste ne gaza ne frene dokunarak inerken.

Okulla geziye gitmiştik ben kendi arabamla arkadan gitmiştim dönüşte de arabamı Aydına bırakıp okulun otobüsü ile Tekirdağ'a dönecektim. Otobüs şoförü "ben sana yetişirim sen bas önden git bizi bekletirsen almayız" dedi 140'e çıktım yokuş aşağı yine salmıştım arabayı 101 ile radara girdim abi. 140 ile girsem canım yanmayacaktı. Böyle durumlarda iş görebilir veya uzun yola çıkmış arkadaşlar olur tam yolları bilmiyordu bazen polislerde çok kötü yere pusu kuruyor 3 şeritli yol, tam araç sollayacaksın radar frene bassan bir türlü gaza bassan bir türlü.

Bu arada Telefonumdaki Yeni Nokia MAPS (OVİ MAPS) artık şehir içi yollarda ve şehir dışı yollarda hız limitini gösteriyor. Hatta o hız limitinde 1 kere alarm veriyor %10 geçtiğin anda uzun uzun alarm veriyor. Bu özelliğin gelmesi çok iyi oldu. Seviyorum ben bun Nokia'yi :)

Bazen polis arkadaşlar hız limitlerini aşmaya göz yumuyor. Bu durumu neye göre ayarlıyorlar bilmiyorum ama ben Ankara-Polatlı arasındaki bölünmüş yolda birinde 120 diğerinde 130 km :( hızla radarın menziline girdim, görür görmez frene bastım ama kesin yakalamıştır diye düşünürken birşey demediler. Sanırım 105-110 la gidenlerden onlar da bıktılar :). 33 senede üç kere radardan ceza yedim :(. 70 km sınırlaması olan yerde 90 (o hıza halen inanmıyorum ama hızımda 70 üzerindeydi), şehirler arası yolda 128 ve 112 km ile. Artık tahrikler kapılmıyorum, o nedenle uzun zamandır temizim :).

radarların yerini öğrenip radarsız bölgelerde gönlünüzce hız yapmak istiyorsunuz vve bunu sorun çözümü olarak niteliyorsunuz, ilginç...
kanunlarda bi tanımı yoksa da teorik olarak illegal bir hareket, kazalarda yakınlarımızı kaybedince hız yapanlara trafik canavarlarına lanet okurken de aynı şekilde düşünebilir misiniz?
kontrol noktalarını da paylaşıp haritalarda işaretleyelim alkollü olarak da istediğimiz gibi gezelim öyleyse
Bazen polis arkadaşlar hız limitlerini aşmaya göz yumuyor. Bu durumu neye göre ayarlıyorlar bilmiyorum ama ben Ankara-Polatlı arasındaki bölünmüş yolda birinde 120 diğerinde 130 km :( hızla radarın menziline girdim, görür görmez frene bastım ama kesin yakalamıştır diye düşünürken birşey demediler. Sanırım 105-110 la gidenlerden onlar da bıktılar :). 33 senede üç kere radardan ceza yedim :(. 70 km sınırlaması olan yerde 90 (o hıza halen inanmıyorum ama hızımda 70 üzerindeydi), şehirler arası yolda 128 ve 112 km ile. Artık tahrikler kapılmıyorum, o nedenle uzun zamandır temizim :).
o hareketi ben de tam anlamadım Savaş abi, hızlı dönemlerimde radarın önünden 160la geçtim, sol tarafta duruyordu ve bana sellektör yaptı adam :D ama çevirmediler ilerde.

uzun lafın kısası
- sürat felakettir
- trafikte dikkat 10bin hayat..

ben ankara istanbul otobanında berlingo ile 107 km hızla radara girdim diye ceza yedim?

devlet yolunamı güvenmiyo ozaman son model olan arabaya mı güvenmiyo?

sanırım bana güvenmiyorki öyle bir yolda böle bir hıza ceza kesiyor.

ben ankara istanbul otobanında berlingo ile 107 km hızla radara girdim diye ceza yedim?

devlet yolunamı güvenmiyo ozaman son model olan arabaya mı güvenmiyo?

sanırım bana güvenmiyorki öyle bir yolda böle bir hıza ceza kesiyor.

Berlingo kamyonet sınıfında değil mi, otobanda kamyonetlerin max. hızı 90 km Berat, ceza yemen normal

kural varsa uymak gerekiyor bence.
bizim milletçe sorunumuz bu bence, kuralı kendimize göre yorumluyoruz gereksiz bulunca da uymuyoruz.

Berlingo kamyonet sınıfında değil mi, otobanda kamyonetlerin max. hızı 90 km Berat, ceza yemen normal

bende onu söylüyorum abi işte yol teknolojisi aşmış araç teknolojisi aşmış ama hız sınırı sabit:D:D:D

Geri