İlk ABS Deneyimim.. :(

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 18XET01
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herşeyi Tekrar Elden Geçircek Olursak , Açıkçası Konuyu Açtığım İçin Biraz Pişman Oldum :( :( Neden Mi? Çünki bi azarlamadığınız kaldı ya allah aşkına siz köy yollarında sürerdik arabayı demişsiniz bende trafiğe kapalı bir alanda sürüyordum.. o 100 le giden Broadway da ki çocuk dediğim de 12 yaşındaydı ve kaza yapıp ölmüş zaten gazete haberlerinde okudum seneler önce. :(

Arkadaşlarımın Videolarını İzliyorum 2004 Model Kangoyla 150-160 basan arkadaşlarım var köy yollarında yanında kimse olmadan .. :S

Ben Niye Bu Kadar Eleştiri Aldım Onu Kavrayamadım , ANladık Ehliyet Yok Ama Yanımda Mantıklı , 18 Yaşını Geçmiş İnsan.. Ben 1 Km Uzunluğundaki YOlda 60 Yaptım , Kimsenin Canına da Kastedmedim, bu forumu bir okuyup bakın , çocukken uzun yol yapıp bir de üstüne hız yapanlar var, bakıyordum, taa 2006 yılında yazılmış..

He O Önüme Atlayan adam da 18-20 li yaşlarında o da babasının yanında direksiyon çalışması yapıyormuş , zaten babası da tekme tokat çocuğu içeri soktu iki taraf da da hasar var mı diye bakarken

yaş 17 olsa anlayacam da 14 yaşında pratik yapmanın hiçbir mantığı yok bence. haaa ehliyet yaşı 15'e düşecek diye bir duyum alınmadıysa tabii :)

1 yıllık deneyimle de kasap gibi trafiğe çıkmamak lazım:D
bu arada 6 yaşındayken araba kullandığını iddia eden arkadaşıma da yıllardır aklıma geldikçe gülüyorum:kop::kop:

aslında şuda var, küçük yaşta gerçekten araba sürebildiğini görünce helal olsun çocuğa vs. durumları oluyor (Kalle Rovanpera) ama bunlarda biner binmez profesyonel sürüşe başlamadı ya, acemilik evresi oldu.
uygun alanlarda bilinçli şekilde eğitilen gençleri de desteklemek lazım. yoksa bu konuyu açan arkadaşın durumunda olduğu gibi hep dalga geçmeye devam edersek tabiki bizden bir yetenek çıkmaz. sonrada yok nerde bizim F1 pilotumuz :) dalga geçmezsek olacak belki:)

Son düzenleme:
ilk esp deneyimini düşünemiyorum:D

Aman Allah Korusun ESP Deneyimim nasıl olur ki arabayı falan devirsem xD veya arabanın içinde takla atsak falan ölümden dönsek :S (şaka bir yana ESP nin Çalışmasını Gerektiren Durumlarda 3 Gulfü Bir Elham Okumak Lazım :D )

Son düzenleme:
Bence sen biraz iyi arabadan başlamışsın.1.8 turbo falan can yakabilir birşey olduğunda :D
Mesela benim acemiliğim 87 doğan kalfalık denebilecek dönemim 96 şahinde 3 ay
ustalığımda 93 vectrada geçiyo :D

Bu arada 17 çok geç abiler yapmayın. :D

cesur bir itiraf :kop::kop: :kop: komik ama ayıp değil. Beni güldürün ALLAH'da seni güldürün. :D

Sıfır aldığımız araçta Tekirdağa gittik, orda bayağı gezdik sonra ordan Antalyaya gittik toplam 4500 km yapıp eskişehire geldim ve sonunda bir şirket aracı önüme çıktı ve Astra'da ABS ilk kez devreye girdi:)

bence bu araba kullanmayı öğretme öğrenme işleri trafiğe kapalı alanlarda yapılmalı.Geçen yaz kadının teki yanında erkek arkadaşı araba kullanmayı öğreniyodu gaza fazla bastı kalkışta kaldırım üzerindeki elektrik direğine çarptı direğin 2 metre gerisinde biz yürüyoduk. yani bazı şeyler çok kolay,ucuz gerçekleşebiliyor.Emniyet kemerinin önemini de o kazada anladım 5 metrelik mesafeden kalkış yapıp direğe çarptı yolcu tarafında oturan adam kafasıyla ön camı kırmıştı.

Bence sen biraz iyi arabadan başlamışsın.1.8 turbo falan can yakabilir birşey olduğunda :D
Mesela benim acemiliğim 87 doğan kalfalık denebilecek dönemim 96 şahinde 3 ay
ustalığımda 93 vectrada geçiyo :D

Bu arada 17 çok geç abiler yapmayın. :D

17 geçekten geç olabilir :D

Ama Can Yakacak Bir Durum Yok , Çünki Tek Arabamız ve Trafiğe Kapalı Alan ;)

bence bu araba kullanmayı öğretme öğrenme işleri trafiğe kapalı alanlarda yapılmalı.Geçen yaz kadının teki yanında erkek arkadaşı araba kullanmayı öğreniyodu gaza fazla bastı kalkışta kaldırım üzerindeki elektrik direğine çarptı direğin 2 metre gerisinde biz yürüyoduk. yani bazı şeyler çok kolay,ucuz gerçekleşebiliyor.Emniyet kemerinin önemini de o kazada anladım 5 metrelik mesafeden kalkış yapıp direğe çarptı yolcu tarafında oturan adam kafasıyla ön camı kırmıştı.

Her Konuda Katılıyorum :rolleyes:

Allah Korusun.. Olur Mu Öyle Şey Okula Araba Götürmek Ne Demek NaN ! :D
konuşma stilini yaşına bağlıyorum... ama yinede biraz edebi dilde tutmak lazım.

bende araba kullanmasını 12 yaşına gelmeden öğrendim. çok da hevesliydim oldum olası. ehliyeti alana kadarki son 2 senede şehiriçi kısa mesafelerde ve şehirlerarası çok sık kullandım. ama o dediğin arkadaşların gibi videomuzu falan çekmedik. seninde bu heyecanını yeni öğrenmene bağlıyorum. sana tek tavsiyem dikkatli olman. çünkü trafikte her an bedelini ödeyemeyeceğin şeylerle karşılaşma riskin var. biz şanslıydık vukuatsız atlattık. aynı şans sende olmayabilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri