kasko fiyatı

Ben 2012 Model Corsa 1.2 essantia aracımı kasko değeri:30.000 TL aksesuar: 1200 TL

Yani toplamda 31200 TL değerindeki kaskomu ilk tescilim bu arada full olarak Aksigorta aracılığı ile 1050 TL ye yaptırdım. Aracı 0 aldım.

Corsa 1.3 CDTI 2013 aracın kaskosunu 800 TL'ye yaptırdım arkadaşlar (Güneş Sigorta, araç bedeli 45000 TL). 1. derece çalışan yakını olduğum için hatrı sayılır bir miktar indirim yapıldı ancak; indirim olmasa dahi anca 1200-1300 civarı olacaktı.

Full kasko, hemen hemen tüm firmalarda şartları aynı, klozlar birbirine çok yakın. Fakat A firması 1200 TL fiyat çekerken B firması 1800 TL diyebiliyor. Serbest piyasa, tutsak toplum...

icn_tic.png

icn_tic.png

icn_tic.png

Ferdi Kaza​
Vefat : 3.000 TL Sürekli sakatlık : 3.000 TL Ted. masrafları: 0 TL
Vefat : 5.000 TL Sürekli sakatlık : 5.000 TL Ted. masrafları : 500 TL
Vefat : 10.000 TL
Sürekli sakatlık : 10.000 TL
Ted. masrafları : 1.000 TL
İhtiyari Mali Mesuliyet​
Şahıs/ Bedeni: 15.000 TL Kaza / Bedeni: 30.000 TL
Kaza/Maddi: 15.000 TL
Manevi teminat dahil kombine yıllık limit: 10.000 TL
Kombine yıllık limit:50.000 TL
Hukuksal Koruma​
icn_min.png

Araç Azami: 2.000 TL Sürücü Azami: 1.000 TL
Yıllık limit: 5.000 TL
Araçtaki Özel Eşyalar​
icn_min.png

Yıllık limit: 1.000 TL
icn_min.png

0 Km'de Yeni ile Değiştirme​
6 aya kadar
1 yaşa kadar
Gerçek kişi sigortalılarda 3 yaşa kadar
Anahtar Kaybı​
5 yaşa kadar, yıllık 500 TL
Yıllık limit: 1.000 TL
Yıllık limit:1.000 TL
Yanlış Akaryakıt Doldurulması​
icn_min.png

icn_min.png

icn_min.png

Aracın Otopark vb. İşletmelerden Çalınması​
icn_min.png

%10 muafiyet
%10 Muafiyet
Mini Hasar​
• Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (5 cm çapa kadar)• Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (10 cm çapa kadar)• Boya Tamiri (Tampon sıyrıkları anahtar çizikleri kapı vurukları) • Döşeme Tamiri (Deri halı kumaş plastik üzerindeki yanık yırtık çizikler)
• Ön Cam Tamiri (manda gözü yıldız kombine gibi kırıklar ile 1 cm.ye kadar kırıklar)
• Leke çıkarma (Deri vinil döşeme kumaşları ve halı malzemelerdeki 5cm ye kadar lekeler)
• Plastik Tampon Tamiri (Göçük yırtık kopuk ve eksik parçalar)
• Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (5 cm çapa kadar)
• Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (10 cm çapa kadar)
• Boya Tamiri (Tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları)
• Döşeme Tamiri (Deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanık, yırtık, çizikler)
• Ön Cam Tamiri (manda gözü, yıldız, kombine gibi kırıklar ile 10 cm.''ye kadar çatlaklar)
• Leke çıkarma (Deri, vinil, döşeme kumaşları ve halı malzemelerdeki 5cm''ye kadar lekeler)
• Plastik Tampon Tamiri (Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar)
• Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (5 cm çapa kadar)
• Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (10 cm çapa kadar)
• Boya Tamiri (Tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları)
• Döşeme Tamiri (Deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanık, yırtık, çizikler)
• Ön Cam Tamiri (manda gözü, yıldız, kombine gibi kırıklar ile 10 cm.''ye kadar çatlaklar)
• Leke çıkarma (Deri, vinil, döşeme kumaşları ve halı malzemelerdeki 5cm''ye kadar lekeler)
• Plastik Tampon Tamiri (Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar)
Kiralık Araç​
Kullanım amacı hususi olan araçlara, 24 saati aşan tamirlerde, kaza başına 7 gün x 2 kaza
24 saati aşan tamirlerde, kaza başına 7 gün x 2 kaza
Kaza halinde, 48 saati aşan tamirlerde, kaza başına 7 gün x 2 kaza. Arıza halinde, 48 saati aşan tamirlerde 2 gün x 2 arıza
Muafiyet Durumu​
icn_min.png

icn_min.png

icn_min.png

Prim

203 TL 752 TL 729 TL

sizce hangisi arkadaşlar 203 tl bana uygun geldi

Bugün kasko ve trafik sigortasını yenilettim

Full genişletilmiş kasko 518 tl
Trafik sigortası 276 tl

2011 corsa d dayımın aracını geçen sene 670 tl kaskolatmış full kasko axa tarafından
yazın kilit takımı ve 3 tane dosya açıldı arka kapı boyandı tampon ve marşpiyel boyandı. arka tampon karşı tarafın sigortasından yapıldı gerçi ama bu sene 15 20 tl mi fazla çıkmış :D daha axa'dan ayrılmam diyo dayım :D

AK Sigorta tarafından kaskom yapıldı aracı 0 aldım araç kasko bedeli 41.200 TL aracı 31.500'e aldım , Kaskoda ekstradan teminat altında olan LPG var teminat bedeli 1.600 TL

Edit : Kaskoyu kaça yaptırdığımı yazmamışım :) 1.200 TL ye mal oldu toplam

Son düzenleme:
ben geçen hafta en düşük teklife burdan ulaştım tavsiye ederim
https://artiksirasende.avivasigorta.com.tr/default.aspx
dar yada geniş kapsam seçebiliyorsunuz, muafiyet ekeleyebiliyorsunuz, çekici ve ikame araç hizmetlerini ekleyip çıkarabiliyorsunuz 12 taksitte ödüyor brokere para kaptırmıyorsunuz :)

Direk avivanın sitesi öyle peşinize broker takılmıyor birde yanlış haıtorlamıyorsam alana kadar numarada istemişti :)

Geri