kışlık lastikle uzun yola çıkma

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 44kartal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yazlık lastiğe geçmenizi tavsiye ederim, zira o taraflarda artık yoğun kar yağışı olacağını sanmıyorum.Zincirinizi ve ekipmanlarınızıda alırsanız işi riske atmamış olursunuz.Kışlık lastikler 7 derecenin üstünde tutunma problemi yaşatıyorlar ayrıca sıcak havalarda aşırı ısınıp tehlike arz edebilir...

Lastikler yok yere bayatlamasın 6 ay birini 6 ay birini kullan öyle yapmadığım için 1 takım dişleri yerinde mıchelin kıslık lastiğim boşa gitti, 1 kere alacak yerde 2 kere normal lastik almam gerekti.hesabı buna görede yapabilrisin. Kasım başı kışlıkları takarsın nisan sonu çıkarırsın, her zaman karı sana olur. Hava şartları genelde 5-15 derece arasında oluyor zaten bu mevsimde.arabayı yoracak dedğil.

Lastikler yok yere bayatlamasın 6 ay birini 6 ay birini kullan öyle yapmadığım için 1 takım dişleri yerinde mıchelin kıslık lastiğim boşa gitti, 1 kere alacak yerde 2 kere normal lastik almam gerekti.hesabı buna görede yapabilrisin. Kasım başı kışlıkları takarsın nisan sonu çıkarırsın, her zaman karı sana olur. Hava şartları genelde 5-15 derece arasında oluyor zaten bu mevsimde.arabayı yoracak dedğil.

Yanlış anlaşılmak istemem bayatlamadan kastın nedir?Yani bunu nereden anladın yada ne gibi bayatlamaya dair emareler vardı?Tahminimce lastik üretim tarihini kastetmiyorsun.

Üretim tarihini göz ardı etmemek lazım 5-6 yıllık lastik zaten bitmiş oluyor balon yapıyor kolayca hele kışlıksa ve yatmaya bağlı olarak çatlaklar oluşuyor.

Üretim tarihini göz ardı etmemek lazım 5-6 yıllık lastik zaten bitmiş oluyor balon yapıyor kolayca hele kışlıksa ve yatmaya bağlı olarak çatlaklar oluşuyor.

Benim sorduğum farklı birşey.Üretim tarihi dışında başka bir emare den dolayımı anladınız lastiğin patladığını?

Güzergahı bilmiyorum ama Nisan ayının ortasında kış lastiğine hiç gerek olduğunu düşünmüyorum. Çok yüksek rakımlardan geçip karlı bir yolla karşılaşma ihtimaliniz varsa düşünülür. Ama onun dışında yaz lastiğiyle gitmelisiniz.
:bir:

Tavrımı ve tarzımı nasıl şakillendireceğim tamamen benim inisiyatifimde.Ben burada biraz daha halk diliyle konuşmayı tercih ediyorum ne mahsuru var?Ben sabahtan akşama kadar onlarca müşteriyle resmi konuşuyorum.Burayı samimi bir ortam olarak görüyorum ve günlük konuşma tarzıyla konuşuyorum bu kadar basit.

Lastiğe yazık etmekten korkanın kapısında arabanın işi ne?Yok hava ısınmış lastik aşınacakmış, yok başkasının arabası 100 km de 6 yakmış benimki 6.2 yaktı çok yakmış.Şu forumda bu tip çok çok ince hesapların yapıldığı hepsi de aynı sonuçlanan binlerce konu var.Herkesin takıntısı da aynı.Zevk için sigaraya rakıya bişraya para verilirken sadece arabanın masrafı mı insanları bu kadar geriyor ben anlayabilmiş değilim halen daha.Ben her yerde her zaman savundum yine savunacağım.Küçük hesaplara gireceksen araba almayacaksın.Bineceksin toplu taşımaya aldığın belli verdiğin belli olacak.Ben istanbuldayım mayıs ayına girene kadar da kar lastiklerini çıkartmayacağım.Parayula alınabilen hiç bir şey benim canımdan yada sevdiklerimin canından hiç bir zaman önemli olmadı olmayacak.

abi sanirim bugun bir musteriye canin cok SIKILMIS :)

Son düzenleme:
abi sanirim bugun bir musteriye canin cok SILIKMIS :)

Yok ondan değil.Müşterilerimle hiç can sıkıcı diyaloğum olmaz.Şimdi burada bir sürü teknik terim dökeceğime, normal bir arkadaş sohbetinde bu sorulduğunda nasıl karşılık veririm dedin aynı dille yazdım.Bunu farklı yere çekmeye çalışanlar var.Örneğin seninle bir restoranta oturduk yemek yiyoruz aynı soruyu sen sordun.Aynı burada yazdığım doğal bir dille sana cevap vereceğim için ve insanlar doğal konuşmalarıyla daha iyi anlaşabildiği için resmi bir konuşma yerine günlük konuşma dilini seçtim.Bu hemen kusur oldu.İlginç.

Yok ondan değil.Müşterilerimle hiç can sıkıcı diyaloğum olmaz.Şimdi burada bir sürü teknik terim dökeceğime, normal bir arkadaş sohbetinde bu sorulduğunda nasıl karşılık veririm dedin aynı dille yazdım.Bunu farklı yere çekmeye çalışanlar var.Örneğin seninle bir restoranta oturduk yemek yiyoruz aynı soruyu sen sordun.Aynı burada yazdığım doğal bir dille sana cevap vereceğim için ve insanlar doğal konuşmalarıyla daha iyi anlaşabildiği için resmi bir konuşma yerine günlük konuşma dilini seçtim.Bu hemen kusur oldu.İlginç.

aslında söylediklerinde haklısın. Ama bazı forumdaşlar anlamsız kaprisler yapıyor. Bir keresinde de birine arkadaşım dedim "ben seni tanımıyorum nasıl arkadaş olabiliriz bana böyle hitap etme" dedi. Buyur buradan yak...

Ankara son 10 gün içinde 19 dereceyi de gördü -3 dereceyi de.. Bence kış lastiklerini çıkarmak için erken. 15 Nisan'dan önce değiştirmem gibi geliyor..

Amaç güvenlikse sormak bile hata.Kışlık lastikler yeri geldiğinde kuru zeminde bile normal lastiklerden fazla performans veriyor.

sormak bile hata ifadesini kullanıyorsunuz ama ben arabayı sadece kullanmayı bilen birisi olarak sordum. yani parçalar ve ekipmanlarla ilgili bilgim son derece sınırlı.

üstelik daha önce de ifade ettiğim gibi sizin görüşlerinizin tam tersine belirli bir derecenin üstünde yazlık lastiklerin güvenilirliğinin daha yüksek olduğu görüşleri de var

Geri