Led Plaka Aydınlaması

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Led Plaka Aydınlaması

Aynen arkadasin dedigi gibi makarona sarili bendede

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olay bu abi.

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1366569085413.jpg
    uploadfromtaptalk1366569085413.jpg
    35.9 KB · Görüntüleme: 11

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

FredericKapuska link' Alıntı:

Ledlerin aydınlatması nasıl, parlaklığı iyi mi?

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gayet iyi bence tabi sizin nasıl bi aydınlatma istediğinize de bağlı.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

decoder dedikleri direnc.direncin yanmasi demek yanlıs secim yapılmış demektir.yani o yanan decoderlerdeki direncler hatalı.uygun direncle iş çözülür.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi o dinamit gibi bişey olmuş ya.Hem ses yapmıyormu takır tukur.Elektrikçilerde makaron diye bir malzeme var.Ampülü söküp bir elektrikçiye git bunun girebileceği bir makaron istiyorum demen yeterli. Bağlantıyı yapmışsın zaten ilaç şişesini çıkar ampülü makaronun içine sok.Sonra çakmakla makaronu ısıtıyorsun ve o ampülün seklini almaya başlıyor yapışıyor üstüne.Sıcakken penseyle uçlarını sık fazlalıklarını kes tamamdır.Akşam fotoğraflarını çeker koyarım.

Makron'u biliyorum GOLF V'imde kullanmıştım, bunu acele ile önceki aracım için yapmıştım hazır elimde varken de koydum. Tam türk işi oldu.  Ses yapmıyor ama direnç almayı planlıyorum.

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu işlemi dirençle yapanlar nasıl bir direnç kullandıklarını anlatırsa o da faydalı olacaktır.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olay bu abi.

v0mfz.png

REC link' Alıntı:
Ben de aynı sistemi yapmıştım. . Tamponu eritmesin diye orijinal ampulleri çok minik, kalın ilaç şişesine koyarak (yeri aydınlatmaması için de dışını sararak) tamponun içine sabitlemiştim. Sen nasıl izole ettin orijinal ampulleri?

38656510150434701269798.jpg

37851810150434699359798.jpg

FredericKapuska arkadaşımızın önerisinin aynısını bende yaptım ama inanılmaz ısınma yapıyordu beni tedirgin etti kabloları veya tamponu eritebilir diye güvenemedim.

REC arkadaşımızın taktiğe yöneldim ancak cam tüp bulamadım psikopata bağladım etrafıma baktım bir su borusu birde sıcak silikon buldum boruyu kesip içine ampulu koydum ve boşlukları silikonladım :)

Şimdi size sorum acaba bu ampul hava almadığı için herhangi bir sorun çıkar mı :) Evde 12 V ile test edip öyle takacağım ama yine de sorayım dedim, birde bendeki ya da bizdeki ampul yuvası o resimdeki gibi değil kabloyu sıyırarak mı bağlamak gerek astraya yapan REC nasıl yapınız bunu :)

[img=800x449]http://l1311.hizliresim.com/1h/y/v0m8w.jpg[/img]

[img=800x449]http://l1311.hizliresim.com/1h/y/v0mhv.jpg[/img]

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben, ilaç şişesi kullandım. Hani şu şırıngaya çekilen tozların sulandırıldığı şişe. Eczaneye gidip şırınga için olan şişelerden isterseniz verirler(di).

Bağlantıyı ise şöyle yaptım:

Matkabın minik  ucuyla 2. fotoğrafta görünen kablonun aydınlatma yuvasına giriş yaptığı yerden minik bir delik açtım ve kabloyu oradan geçirip ucunu  led ampulün metal ayaklarına bağlayarak duya oturttum. ևok sıkı oturduğu için asla çıkmıyor. Hiçbir şekilde kablo kesmedim / sıyırmadım.

Yerleştirirken de önce duyu aydınlatma yuvasına taktım. Deldiğim yeri üstten silikonladım (toz vb. girmesin diye) önce şişeyi tamponun içine saldım, ardından aydınlatma yuvasını yerine oturttum.

Ses yapıyor mu?

KAblosunu kısa tuttuğum için şişe aşağı salınamıyor ve dışını ışık geçirmemesi için çift taraflı bantla sardığım için sallansa da ses yapmıyor.

Evde 12V ile 10 saat kadar denedim, bu haliyle de aracın üzerinde yaklaşık 1 yıldır var. ֖nceki Astram'da da 1 yıl sorunsuz kullanmıştım.

Bu arada bu kadar zahmete gerek yoktu, makaron ısınsa da yanmaz. Ben elimde hazır var diye şişeleri taktım. GOLF V'imde uzun süre makaronu sorunsuz kullanmıştım :)

Bir de su borusu eriyebilir, ben bu yüzden özellikle cam kullandım.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Detaylandırdığın için +1 teşekkürler, makaron yanmıyor doğru diyorsun ancak bütün ısıyı dışına veriyor bant vardı üzerinde az bişey eritmiş onu, sonra dedim onu eriten kabloya denk gelse kabloyu da eritir. Bir de silikon tamamen donduktan sonra bağladım elektriğe silikonu resmen su etti :D Deney fos çıktı cam şişe bulmak şart oldu :)