Led Plaka Aydınlaması

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Led Plaka Aydınlaması

peki bu uygulamayı birde gündüz farına led olarak yapamazmıyız. çift duy olarak mı çalışacak yoksa dirençlimi? direnç olayına açıklık getirebilirmisiniz?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
peki bu uygulamayı birde gündüz farına led olarak yapamazmıyız. çift duy olarak mı çalışacak yoksa dirençlimi? direnç olayına açıklık getirebilirmisiniz?

Gündüz farı olayına da yapılır ama kapağın delinmesi ve duyun dibinden giriş yapılması zahmetli olacağı için, oraya giden kabloyu sıyırıp araya direnç takıyorlar.

Ya bir de bu ampulle, şişeyle, makaronla vb. filan hiç uğraşmaya gerek gerek yok. Biz illa ''Türk işi''  yapıyoruz ama 3-5 tl'ye aynı işi gören ve ısınma problemi olmayan dirençler var. şuan bulamıyorum ama bir ara cirit atıyordu forumda :)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Gündüz farı olayına da yapılır ama kapağın delinmesi ve duyun dibinden giriş yapılması zahmetli olacağı için, oraya giden kabloyu sıyırıp araya direnç takıyorlar.

Ya bir de bu ampulle, şişeyle, makaronla vb. filan hiç uğraşmaya gerek gerek yok. Biz illa ''Türk işi''  yapıyoruz ama 3-5 tl'ye aynı işi gören ve ısınma problemi olmayan dirençler var. şuan bulamıyorum ama bir ara cirit atıyordu forumda :)

Aslında en sağlıklısı o ama oraya takılan doğru devre elemanları nedir onu nasıl bulacağız

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
Aslında en sağlıklısı o ama oraya takılan doğru devre elemanları nedir onu nasıl bulacağız

Gündüz farı için mi diyorsun?

Elektrikçi hemen buluyor, hatta forumumuzda da böyle bir uygulama vardı ve fotoğrafı eklenmişti. İlla ki kendim yapacağım dersen arar bulurum :)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Gündüz farı için mi diyorsun?

Elektrikçi hemen buluyor, hatta forumumuzda da böyle bir uygulama vardı ve fotoğrafı eklenmişti. İlla ki kendim yapacağım dersen arar bulurum :)

Gündüz farında turuncu seviyorum onun için ihtiyacım yok şuan ama devrenin bulunmasında fayda var. Ben esas plaka ledi için istiyorum onu bulabilirseniz minnettar kalırım :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Montajı aynı yukarıda tarif ettiğim gibi yapabilirsin.(18. mesajda) İçinde ampul olan şişe yerine dirençler takılacak hepsi bu. mantık aynı...  Ledler de fiyata dahil bu arada...

Montaj ile ilgili sıkıntı olursa PM ile ulaşman durumunda telden yardımcı olabilirim  :)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Montajı aynı yukarıda tarif ettiğim gibi yapabilirsin. Şişe yerine dirençleri ekleyeceksin hepsi bu. Ledler de fiyata dahil bu arada...

Teşekkür ederim :) De tam olarak o siyah makaronun altındaki şeyi merak ediyorum bu ölücülere 25 Tl vermek içime sinmiyor :)

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonuçta o decoderler de ısınma yapıyor.Isınma yapmıyo diyemezler.Ampülü makaron içine gizlediğinde alınan ısıyla hemen hemen aynı.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

FredericKapuska link' Alıntı:
Sonuçta o decoderler de ısınma yapıyor.Isınma yapmıyo diyemezler.Ampülü makaron içine gizlediğinde alınan ısıyla hemen hemen aynı.

Halojen ampul kadar ısınacağını sanmıyorum ben onun. Bir plastiği eritecek nitelikte ısı çıkarıyor ampul.