lpg de aracınız ne kadar yakıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ufuk_06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
karışık kullanımla 90-100-110 km hızlarla ilk brc gaz depom 170 krş yaktı, yine benzer kullanım ikinci 180 krş yaktı 3.depo 165 krş yaktı,cüzi bir miktar benzin değeri eklenmiş ve yuvarlanmış olarak tabi.gaz lt si 1920 tl, bu kullanımlarda araç çoğunlukla yüklüydü.

Dün Gaziantep yapıp geldim.4 kişi gittik geldik.Adıyaman-Gaziantep arası yol kötü diyebilirim.Ayrıca giderken klima tamamen açıktı.Şehir içindede klima kapanmadı.Değerler şöyle:

Kullanım:%50 agresif(yokuşlarda baya sıkıştırdım)

Toplam km(Menzil): 310km (230km şehirler arası,80km şehir içi))

Yol bilgisayarındaki harcanan litre: 26lt

Yol bilgisayarındaki ortalama yakıt: 7.1lt/100km

Lpg litre fiyatı: 2.00 TL

56TL ye doldu depo(28 litre)

Şu duruma göre 180krş yaktı.
(Brc sequental)

Açıkçası ben daha çok yakacağını düşünüyordum zira dediğim gibi hem klima açıktı hemde yokuşlarda araca çok yüklendim,yol bozuktu ayrıca araç doluydu. 2.0 vectra kullanan arkadaşlar değerlerini paylaşırsa memnun olurum...

7,1lt çok iyi bir tüketim ;)
ben bu yüzden bu arabaları seviyorum hem 2 lt hem çok yakmıyor uzun yolda :D
geçenlerde bende uzun yol yaptığımda yol bilgisayarında 6,7lt gibi bir değer vardı.:)

ben bu gün gene denedim 9.5lt gaz tüketiyorum 100km de . bunun 20km şehir içi geri kalan e-5 üstü yol

slm arkadaşlar 2 gün önce tartarini tüp taktırdım 2000 astra g ye.ilk yakıt deneyimim şöyle şehir içi 11 lt ile 100 km gidiyor.hiç fena değil bence yani buda lpg ye 2.0 tl/lt dersek km de 220 krş demek benzinde iken bu değer 350 krş idi.Yaklaşık %38 gibi bir tasarruf sağladı.Bunu da zevkli sürüşten hiçbir taviz vermeden sağladı.biraz daha devirsiz kullansan %45 gibi olacak sanırım.Ama gerçekten performanstan hiçbirşey kaybetmedi arabam,bu yüzden bence tartarini taktırın arkadaşlar.1300 tl 10 ay taksit.

32 lt ile 360km gitti :(

Geri