lpg icin bilgi ve tecrubelerinize ihtiyac duydum

Yorumlardan cikardigim sonuca gore sanki daha cok"BRC" den memnunluk var
Ben aslinda landirenzo dusunuyodum bilemiyorum markadan once
Saglam bi usta bulmak lazim

siz hangi markayı takarsanız takın, benim dediğim noktalara dikkat edin başınız ağrımaz. Diğer tavsiyem takılan kit OBD li olmasın, ayarlar fakir karışım olmasın o LPG den başınız ağrımaz. Bir diğer husus,

Z16XEP motorlarda LPG dönüşümü yapılmamış yüksek km de bir aracın LPG dönüşümü öncesi aşağıdaki bakımlar yapılmalı bence:

-EGR valfi ve endüksiyon (emme) manifoldu bağlantı borusu temizliği
-Twinport flenci ve emme manifoldu temizliği
-Boğaz kelebeği temizliği

Birde LPG dönüşümü sonrası P0300 serisi arızalar alma ihtimali oluyor, bununda sebebi üst kapaktaki kurumlanma oluyor onunda tedavisi carbon clean...

Yorumlardan cikardigim sonuca gore sanki daha cok"BRC" den memnunluk var
Ben aslinda landirenzo dusunuyodum bilemiyorum markadan once
Saglam bi usta bulmak lazim
Akdeniz sanayide Hba otogaz var. ibrahim usta,
google da hba otogaz diye aratirsaniz bilgileri çıkar. fikir alırsınız en kötü

siz hangi markayı takarsanız takın, benim dediğim noktalara dikkat edin başınız ağrımaz. Diğer tavsiyem takılan kit OBD li olmasın, ayarlar fakir karışım olmasın o LPG den başınız ağrımaz. Bir diğer husus,

Z16XEP motorlarda LPG dönüşümü yapılmamış yüksek km de bir aracın LPG dönüşümü öncesi aşağıdaki bakımlar yapılmalı bence:

-EGR valfi ve endüksiyon (emme) manifoldu bağlantı borusu temizliği
-Twinport flenci ve emme manifoldu temizliği
-Boğaz kelebeği temizliği

Birde LPG dönüşümü sonrası P0300 serisi arızalar alma ihtimali oluyor, bununda sebebi üst kapaktaki kurumlanma oluyor onunda tedavisi carbon clean...

170binde km yüksek sayılır, bugun iki tane lpg servisine gittim, birisi ısrarla D.T marka bir lpg önerdi herşeyine garanti veriyomuş hatta sorun olursa lpg yi söker paranı iade ederim dedi, astra da filan asla sorun olmazmış, ama nedense güven vermedi adı şanı duyulmamış bi marka sanırım, öbürü de malum brc o biraz daha samimi konuştu "ecotech" motorlarda subap erimesi oldugunu ve bu sorun opel de değil tüm "ecotech" motorlarda oluyomuş, buna çözüm olarakda ayrıca kablo ve yağlama sistemi ile bu erimeyi geciktiriyolarmış, ben sorun istemiyorum beni uğraştırmasın dedim, bizden kaynaklı sorun olmaz, ama lpg de ateşleme sisteminin çok iyi olması lazım buji bobin felan filan sorun bunlardan olurmuş, ben en sonunda arabayı satacam galiba :)

benim çözemediğim servisin biri, brc için 1430, öbürü 1850 tl, fiyat çıkardı aradaki uçurum neyin nesi ya

BRC de işler nasıl yürüyor bilmiyorum ama kullanılan kit farkı olabilir.
Örneğin LandiRenzo'da üç farklı kitten bahsediliyor. Evo,Omegas ve Omegas Plus. Bunlar arası 200civarı farklara rastlanabilir..

ben daha lpg taktırmadan bu kadar stres yaşıyorsam taktırdıktan sonra ne olur bilemem

Geri