lpg icin bilgi ve tecrubelerinize ihtiyac duydum

ceostyle' ın yorumu değerli. Şöyle ki bende lpg yi araştırıyorum bir zamandır bu konuda da çoğu kişinin söylediği gibi uyumlu kitten sonra en önemli şey iyi bir usta bulmak. Ben 2marka üzerine karar verdim.İlki malum bizim araçlarda vakti zamanında garantiyi bozmayan Opelle anlaşması olan Landirenzo bir diğeri de çoğu kişinin beğenerek kullandığı BRC.. Ankara'da yaşıyor olsaydım şimdiye kadar çoktan montaj yaptırmış olurdum, BRC bayisinin o kadar çok olumlu geribildirim veren müşterisi varki aklınız hiç arkada kalmıyor. Landirenzo ise o kadar çok astra classic III'e montaj yapıyorki adamlar artık işi gözü kapalı yapar diyorsunuz. :) Başa dönersek Isparta landirenzoya gittim genç çocuklar ağzında sigarayla motora eğilmiş lpg kit montajı yapıyordu :) allah aşkına ben arabamı oraya nasıl teslim edeyim.. Antalya'da ise landirenzo bayisi Uludağ Otogaz. BRC de ise en büyük bayi Uysal Otogaz diyebilirim. Ancak bunların işçilikleri hakkında çok kullanıcı yorumuna ulaşamadım.Bu iki marka ve bayiyi bir araştırın hocam, motor garantisi sorun, subap erimesi olursa ne olacağını sorun hangisi içinize siniyorsa değerlendirin derim.. Sonuçları bizle de paylaşırsanız seviriz ;)

PrestiJ_o7 bende antalyada LPG taktırdım Ax16ER motor kodlu 2012 model opel astra h kasa aracım var taktıralı 1 ayı geçti 2 depo tam boşalttım 3. depodayım uludağ otogazdan landirenzo taktırdım sırf garantisi bozulmasın diye başta çok şüphelerim vardı. acıkcası 35000 tl verdiğim arabayı mahvetmek istemiordum ama yakıt 27-28krşa düştü gürültü var ama arabanın yalıtımı sayesinde içeriye almıo eğer subapların çelikse (ki 2010 öncesi astralarda çelik subap kullanılır) hiç kafanı ağrıtmadan taktır bin derim landirenzodan memnunum açıkcası hatta landirenzodan memnun olmayan adam tanımıyorum sana öyle söyleyeyim... tüm 1. lpg kitlerini araştırdım senn arabana lpg takıldığında arıza lambası yanar bunu söndürmek sıkıntı olabilir bnm arabada da yandı ama landirenzo kitin içinde obd sistem mevcut lambayı yaktırmıo tartarini sisteminde obd sistemini sonradan ekliyorlar zavolide aynı şekilde BRC takan ustaya güvenmedm taktırmadım ben

1.sınıf lpg kitleri : landirenzo tartarini zavoli Brc bunların hepsi aynı ekonomiyi sağlar farkları yok ama obd sistemini taktırmak zorundasın ben landirenzo taktırdım uludağ otogaz merkezinde... bi sorun olunca servis imkanlarıda cok iyi umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Gayet aciklayici tskler.. Daha once yazmistim okudunuzmu bilmiyorum onceki aracta landirezzo vardi uludag takmisti hatta uludag da kardesimin bir arkadasi calisiyodu pekde sorun olmamisti.. Ama daha sonraki bakimlarda cok yuksek meblag cikarmislardi.. Ayni bakimi veya ayni parcayi baska yerde 3 te bir fiyatina alinca uludagdan sogudum.. peki kaca mal oldu size bide soyle bisey duydum lpg taktirinca ruhsata isletmek lazim yoksa trafik arabayi bagliyomus yeni yasa cikmis galiba bilgisi olan varmi acaba

ceostyle' ın yorumu değerli. Şöyle ki bende lpg yi araştırıyorum bir zamandır bu konuda da çoğu kişinin söylediği gibi uyumlu kitten sonra en önemli şey iyi bir usta bulmak. Ben 2marka üzerine karar verdim.İlki malum bizim araçlarda vakti zamanında garantiyi bozmayan Opelle anlaşması olan Landirenzo bir diğeri de çoğu kişinin beğenerek kullandığı BRC.. Ankara'da yaşıyor olsaydım şimdiye kadar çoktan montaj yaptırmış olurdum, BRC bayisinin o kadar çok olumlu geribildirim veren müşterisi varki aklınız hiç arkada kalmıyor. Landirenzo ise o kadar çok astra classic III'e montaj yapıyorki adamlar artık işi gözü kapalı yapar diyorsunuz. :) Başa dönersek Isparta landirenzoya gittim genç çocuklar ağzında sigarayla motora eğilmiş lpg kit montajı yapıyordu :) allah aşkına ben arabamı oraya nasıl teslim edeyim.. Antalya'da ise landirenzo bayisi Uludağ Otogaz. BRC de ise en büyük bayi Uysal Otogaz diyebilirim. Ancak bunların işçilikleri hakkında çok kullanıcı yorumuna ulaşamadım.Bu iki marka ve bayiyi bir araştırın hocam, motor garantisi sorun, subap erimesi olursa ne olacağını sorun hangisi içinize siniyorsa değerlendirin derim.. Sonuçları bizle de paylaşırsanız seviriz ;)

Tabiki paylasirim brc konusunda pek bilgim yok prins yada landirezzo dusunuyordum
prins sanirim fiyat olarak yuksek onuda eledim sanki

Son düzenleme:
2006 astra H kasa aracım var. 6 ay oldu alalı. üstünde atiker kit takılı bi şekilde aldım. öncelikle şunu söyleyeyim lpg %40 tassaruf sağlamıyor yani en azından benim aracımda bu böyle. defalarca hesaplatım ortalama %25-30 arası bi tassaruf sağlıyor. bunda kitinde etkisi olabilir.
tüketim değerlerim ortalama
Ş.dışı:24 krş. 90-100 Km hızla
ş.içi:32-35 krş. civarı oluyo.sakin kullanımda.

ben ne olursa olsun benzinli arabaya binmem. 90 tl depoyu fullemek var. 250 liraya fullemek. insan psikolojik olarak bile rahatlıyo. yani ufak tefek problemler yaşanasa bile lpg iyidir diye düşünüyorum. 15000 km dir aracım lpgli ve ben çok büyük bi sıkıntı yaşamadım. Ben dizel araç kullanmaktan haz duymadığım için dizele pek ısınamadım. tabi karar sizin....

dizele geçmenin ne mantığı kaldıki ayrıca ?
benzin 4.60 dizel 4.27. arada fark kalmadı. alırken 3-5 bin tl fark vereceksiniz hemde yakıttan aman aman tasarruf olmayacak ;)
astrama atiker taktırmıştım hiç sorun yaşamadık sadece lpg'ye geçmedi 1 kere o da garnati kapsamında yapıldı.vectramda zavolli vardı aldığımda yeni takılmıştı. hiç sıkıntımız yok yakıt tasarrufuda cabası. 110 tl ile 340 250 km arası yapıyorum ve motor ısınmadan iş yerine gelip gidiyoruz babamın. yani dur kalk yapa yapa. uzun yolda 400 km devirdiğim oluyor 35 lt gazla :D ayrıca lpg tankı benzin tankına göre daha sağlam yapılıyormuş. ve delindiği andan itibaren anında kristalleşiyor lpg öyle patlama falan olmuyor. önceden şahin doğan gibi arabalardaydı o olaylar.

dizele geçmenin ne mantığı kaldıki ayrıca ?
benzin 4.60 dizel 4.27. arada fark kalmadı. alırken 3-5 bin tl fark vereceksiniz hemde yakıttan aman aman tasarruf olmayacak ;)
haklısınız dizel ile benzin arasında fiyat farkı kalmadı, ama yakıt farkı şöyle çıkıyor
benim arac astra 1.6 benzinde ş. içi 100 km de 9 lt yakıyo aynı özelliklere sahip dizel astra cdti ş. içi 100 km de 6.5 lt yakıyo fark burdan çıkıyo

2006 astra H kasa aracım var. 6 ay oldu alalı. üstünde atiker kit takılı bi şekilde aldım. öncelikle şunu söyleyeyim lpg %40 tassaruf sağlamıyor yani en azından benim aracımda bu böyle. defalarca hesaplatım ortalama %25-30 arası bi tassaruf sağlıyor. bunda kitinde etkisi olabilir.
tüketim değerlerim ortalama
Ş.dışı:24 krş. 90-100 Km hızla
ş.içi:32-35 krş. civarı oluyo.sakin kullanımda.

ben ne olursa olsun benzinli arabaya binmem. 90 tl depoyu fullemek var. 250 liraya fullemek. insan psikolojik olarak bile rahatlıyo. yani ufak tefek problemler yaşanasa bile lpg iyidir diye düşünüyorum. 15000 km dir aracım lpgli ve ben çok büyük bi sıkıntı yaşamadım. Ben dizel araç kullanmaktan haz duymadığım için dizele pek ısınamadım. tabi karar sizin....

benim tek çekindiğim nokta montajdan sonra başımı ağrıtacak ihtimalinin yüksek olması yoksa bi dk düşünmem lep taktırcam
çok sorun yaşanyanda var hiç yaşamayanda buda neden kaynaklanıyo bilemiyorum.. memur arkadaş vardı problemsiz biniyodu arabasına lpg taktırdı ondan sonra başladı sorunlar hergün sanayi, bitmedi en son bıktı sattı arabayı hani bunu yaşamak istemiyorum

Aslında hesap basit.Bir risk var mı elbette var.Maddi gücünüz size bu riski almaya zorluyor mu zorlamıyor mu? Benzine para yetiştirebildikten sonra kimse keyfinden gidip lpg montajı yaptırmaz zaten şartlar zorluyor insanı :)
Ha buna karar verdikten sonra marka ve usta ön plana çıkıyor. Antalya Uludağ Otogaz'la (landi renzo için) bir görüşün.Siteleri ve iletişim bilgileri mevcut. Gene aynı şekilde sanırım kalitede ön plana çıkan BRC var onun içinde Akdeniz Sanayide Uysal Otogaz var BRCnin bayi listesinde adres ve iletişimi mevcut.Aklınızdaki tüm soruları ancak onlar giderebilir.

bende zavoli var aldığımda üstündeydi 10 bin km bindim tık yok, geçen gün filtre vs değiştirdim ayarı tuttıramadı lamba yaktırdı, ama geçti iyi montal ve ayarda lamba görmezsin ekonomi tavan yapar, yüzde 4o ı şehir içi ortalamam 22 kuruş şu anda ,bezin olsaydı en az 35 kuruş olurdu. twinport motora en iyi zawoli landirenzo akıllı kitleri gidiyor,brc,lavato sonradan takılmaya baŞLANDI.

bende zavoli var aldığımda üstündeydi 10 bin km bindim tık yok, geçen gün filtre vs değiştirdim ayarı tuttıramadı lamba yaktırdı, ama geçti iyi montal ve ayarda lamba görmezsin ekonomi tavan yapar, yüzde 4o ı şehir içi ortalamam 22 kuruş şu anda ,bezin olsaydı en az 35 kuruş olurdu. twinport motora en iyi zawoli landirenzo akıllı kitleri gidiyor,brc,lavato sonradan takılmaya baŞLANDI.

Twinport motorlar lpg de sorun oluyo ama benim twinport degil cosmo

Geri