Marş basmıyor. Araba çalışmıyor.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bulunduğum yerde usta sıkıntısından dolayı buralardan yardım arıyoruz. Özelden anlayan zaten yok. Galiba Sivasa çektireceğim arabayı. Yarın bir hakan ustayı da arayayım.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İl dışına çıktım. Eşim kullanıyor aracı. Araç ısınınca stop ediyor çalışmıyormuş. Ben gidince Sivasa çektireceğim.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç hareket halindeykenmi stop ediyor. Stop edip 15dakka çalışmıyor sonramı çalışıyor. Öleyse eğer senin arabanda krank devir sensörü veya eksantirik devir sensörü arızalı. ben de de aynı sorun olmuştu bir aralar, sonradan eksantrik devir sensörünü değiştirdim düzeldi. Onlara bir baktır

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araç hareket halindeykenmi stop ediyor. Stop edip 15dakka çalışmıyor sonramı çalışıyor. Öleyse eğer senin arabanda krank devir sensörü veya eksantirik devir sensörü arızalı. ben de de aynı sorun olmuştu bir aralar, sonradan eksantrik devir sensörünü değiştirdim düzeldi. Onlara bir baktır
Hareket halinde stop etme yeni başlamış. Gitmeden birşey diyemeyeceğim. Ben değişebilirmiyim bu sensörleri. Hiç bir arıza kaydı yok.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fikir verme açısından: Ben de bir tane de sıralı sistem LPG'li Astra F var. Motor soğukken veya fazla ısınmamışken araç sorunsuzca çalışıyor, fakat motor ısındığında stop edince genelde tekrar çalıştırmak istediğimde araç ya zor çalışıyor ya da marş bastığı halde çalışmıyor, aracı benzinden LGP'ye alınca kolayca çalışıyor. LPG konusunda tecrübem olmadığı için bir şey diyemeyeceğim. Bazıları benzin otomatiğinden yapar diyor ama benzin otomatiği arızalı olsa araç her zaman zor çalışır diye düşünüyorum.