megane alacagim fikrinize ihtiyacim var

tourer araçlarda arazi yeteneğide olur unutalım meganı focusu ben gerçek touringden bahsediyorum biz meganda focusda takılırsak zaten tourer aracı anlayamayız touring araçların çoğunda 4x4 yada 4x2 sürerken seçme şansınız vardır çoğunda güçlü torklu motorlar kullanılır çoğunun alt yürüyeni normal binek araçlardaki gibi değil suv sınıfındaki araçlar gibi daha yüksekdir ve kaportasındada suv araçlardaki gibi koruma barları olur..

ben size anlatamıyroum en iyisi resimlerle izah ediyim touring araç nedir..

tc-xc70-1.jpg

volvo-xc70-l.jpg

0506_05z+Volvo_XC70+Wide_Rear_Climbing_Dirt_Hill.jpg

2005_volvo_xc70_cross_country-pic-4831312265744325633.jpeg

01volvoxcountryawd.jpg

2008-volvo-xc70-leftjpg.jpg

siz hayla ben yukardaki toruing aracın yapdığı her şeyi o focusla yada normal bir sw araçla yaparım diyorsanız bende pes diyorum ve susuyorum...

Ali arkadaşımızda zaten bu volvonun arabasının toring ismiyle satılmasına birşey dememişki renaultun megane ı sport tourer adında satmasının kulağa hoş gelmesi için yapıldığını söylemiş siz bunları megane sport tourerla yapabilir misiniz?Gerçek tourerleri oda göstermiş zaten resimlerle.O meganın tourer olmadığını savunuyor yanlış anlamadıysam:)

Ali arkadaşımızda zaten bu volvonun arabasının toring ismiyle satılmasına birşey dememişki renaultun megane ı sport tourer adında satmasının kulağa hoş gelmesi için yapıldığını söylemiş siz bunları megane sport tourerla yapabilir misiniz?Gerçek tourerleri oda göstermiş zaten resimlerle.O meganın tourer olmadığını savunuyor yanlış anlamadıysam:)

yok o tourer diye bir segment yada kavram olmadığını tourer denen şeyin normal sw araçdanda farkı olmadığını firmaların sadece araçları süsleyip püsleyip touring adıyla satış pazarlama taktiği olarak sattığını savunuyor..

evet bende buna bener bişey demek istedim ki burdaki araç da megane volvo yada audi gibi sürekli 4*4 işiyle uğraşan ekstrem araçlar dan değiller ve bu araçlarında altında sw vardır siz öğle bir anlatıyorsunuz ki sport tourer gibi araçlar sw yerine geldi hatta alt yapısında sw hiç yok neyse bu konu çok uzadı istedikleri isimleri koysunlar ister elma ister armut desinler bu araçların sw yapısı üzerine geliştirlmiş araçlardır

Son düzenleme:
kemer takılı olmadan hiçbir arabada airbaglar açılmaz. zaten açılsada bir işe yaramaz ayrıca kemeri takılı olmayan birisi sabit olmaz ve uygun olmayan pozisyonda kaza gerçekleşirse airbag o kişinin boynunu kırıp öldürebilir. kemersiz airbag çok tehlikelidir

peki neden airbag lerin kemerden bağımsız çalışmasını istiyorsunuz? yarardan ziyade zarara yol açacağını biliyorken??
ben chevrolet kalos ile megane ye arkadan ve vectra b ile corolla ya yandan çarpma olaylarına karıştım ama ikisindede kemer takılı değildi ve airbagler açılmadı..
kemeri takılı bir arkadaşta kaza sırasında direksiyonu orta kısmından tuttuğu için airbag açılırken bir parmağını kırmıştı

Ben airbag ile emniyet kemerlerinin birbirinden bağımsız çalışmasını isteyenlerden değilim. Yapılan yanlış bilgilendirmeye vurgu yapmak istedim. Yaptığımız yorumları birçok kişi okuyor. Verdiğim linglerin birinde "doğru bilinen yanlışlar" diye bir bölüm vardı. Orada da yazıyor arkadan ve yandan çarpmalarda şoför ve yolcu airbagleri kemer bağlı olsun veya olmasız zaten açılmaz.

Konu hepten çorba oldu

Arkadaslar
Vectrami sattim yeni bir arac alacagim opel degil ama baska kimse olmadigi icin size sorma ihtiyaci duydum gercekten yorumlariniz benim icin cok degerli

Bugun sarilar otodan Aralik 5 teslim tarihli Megane Sport Tourer 1,5 dci 85bg Teknoloji paket dahil icin 41.500 tl fiyat aldim pazartesi gunu 5000 tl kapora yatiracagim ve kalanini ay sonuna kadar odeyecegim
sizce nasil ?

Tesekkurler

ne kadar da çok touring varmış ..hepside alımlı ve çok güçlü motorları var..bizdekilere bakarsak sanki bir pazarlama stratejisi gibi duruyor..yani aslında sw..yanlışım varsa kusura bakmayın..ben böyle anladım..

Son düzenleme:
Halilibrahim bey kusura bakmayın konuyu biraz şakşuka durumuna getirdik
bu arada 8. ataptaki megane sw testini seyredin derimm ama ilk önce aracı kullanıp test edin gerisi yalan

aşağıdaki linktede fors tv nin megane sw testi var
http://www.forstv.com/bolum_detay.asp?bolum_adi=Renault_Megane_Sport_Tourer&bolum_id=90
yok sorun degil ogrenmis oluyoruz boylece
araci test ettim ama uyuslar privilege'yi test ettiriyorlar ee tabi ondan inince digeri cok sade geliyor buseferde seytan durtuyor lan ver 4 fazla al sonunu diye sonra yataga yatiyorum 4000 tl kardesim az para degil diyorum vesselam yarin sabaha kadar kaporayi vericem bu gece karari vermek zorundayim artik

Geri