megane alacagim fikrinize ihtiyacim var

Arkadaslar gercekten hepinize cok tesekkur ederim
uyus renocularin sitesindede yardim istedim ha bir allahin kulu bisey desinya ya.
oncelikle bagzi konulara aciklik getireyim
arac meganeIII , meganeII lerde sizlerinde soyledigi gibi cok sorun varmis benim alacagim 2010 yilnda piyasa cikti ve henuz yani simdiye kadar bir sikayet gelmemis tabi bu az lullanildigi icinde olabilir.
85lik yine soylediginiz gibi tutlumamis herkes 105lik tercih etmis ama soyle bir avantaj var zaten ayni motorlar ve eger memun kalmazsan bir sure sonra parasiyla chipmi ne ekliyorlarmis ve 105lik oluyormus.ama bir kisi haricinde bu araci kullanan birini bulamadim oda cok garip, ben dun test surusu yaptim ama testdeki arac 105likti bana gore mukemmeldi satis temsilcisi ralli yapmiyacaksan bunun aynisi fark bile etmeyeceksin dedi ama durumu biliyosunuz.
ben araca allah kaza bela vermezse an az 8 yil binmeyi planliyorum ve ufak cocuk oldugu icin onun arabasi ati valla yetmiyor sedanlar.yani performansda ne isteyebilirimki varsin isiktan kalkarken yavas kalksin fisek gibi firlamasin.ben 2001 vectra1,6 tuplu aracimi sattim bunu almayi planliyorum ee o sanki kilma acikken isiktan kalkarken felan cokmu seriydi yoo hatta totosunu toplayana kadar 50-100 mt gidiyodum memmun degilmiydim hasaaa super bir aracti varsinbuda oyle olsun 4000 tl kolay kazanilmiyorki arkadasimin biri cok iyi bir yorum yapmis 1 yillik mazot paran demis hesapladim valla dogru
ama ikinci el konusunda gercekten tedirginim ama arac gercekten swgibi durmuyor sanki sorun yasamayiz gibi diyorum ama bir yandanda ikinci el sitelerinde bakiyorum aylardir bekleyen araclarda yok degil.
yarin renonun bir servisine gidip birde onlardan dinleyecegim araci ona gore son kararimi verecegim
gercekten herkese cok tesekkur ederim

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun çok yakar diye sakın düşünme 85hp.lik 1.5 dci.lerin torkları gayet iyi seni üzmez anladığım kadarıyla az yaksın aile arabası olsun diye düşünmüşsün agresiflik aramıyorsan ideal bir karar işyerinde var aynısı mazotu kokluyor adeta gidişi yeterince iyi doğru bi karar hayırlı olsun;)

ustam aynen oyle ben cekirdek ailem icin uygun bir arac istiyorum, yorum icin cok tesekkur ederim diger arkadaslarda sagolsunlar yardimci oluyorlar ama sen bu araci kullaniyorsan hepimizden daha bilgilisin demektir. dusuncende galiba pozitif.
size cok sorun cikardimi simdiye kadar servis bakimindan felan ? kronik bir sikintisi varmi? sagindan solundan sese felan geliyormu ? sizi mutlu eden ve gicik eden yonlerinden biraz bahsedebilirmisiniz?
tesekkurler

4000 tl lik fiyat farkı var demişsiniz ama sizin baktığınız galiba Mégane Sport Tourer Expression 1.5 dCi 85 bg
105lik sadece Mégane Sport Tourer Privilège 1.5 dCi 105 bg donanımı ile satılıyor aradaki 4000 tl lik fark hem güç hemde donanım farkından kaynaklanıyor
müzik sistemi privalage daha iyi 140w 4 tweter 3d sound diğer,nde 60 w 2 tweter
deri direksiyon ve bej döşeme exp. ise gri döşeme
bluetooth var priv da
elektronik park freni var priv
aslında daha farklarda var ma o farkları sizteknoloji paketi alıyorsunuz

reno sitesinden aldığım fiyata göre
Mégane Sport Tourer Expression 1.5 dCi 85 bg teknoloji paketli 43.400
Mégane Sport Tourer Privilège 1.5 dCi 105 bg 46900

aradaki fark 3500tl civarı
artı güç elektronik park freni deri direksiyon bluetooth bej döşeme müzük sistemi gibi farkları var

şu an corsa da 70 ile 95 bg arasındaki fiyat farkı 2000 tl

ben hala söylüyorum aralarındaki fark sadece markaların sw yerine başka isim koymalarından başka bişey değil
vw variant diyor reno sport tourer demiş

yüksek performanslı otomobillerdir demişsin buna çok şaşırdım :kop:
bir karşılaştırma
ford focus sw 1.6 dizel 109 bg 0-100 11sn de azami sürat 190 olarak belirlenmiş
megane 1.5 sw (sport tourer) 105 bg 0-100 11.2 sn azami sürat 190 olarak belirlenmiş
senin demiş olduğun gibi gerekten performanslı araçmış normal bir sw göre

şimdi bu işlerle bizden daha çok ilgilenen ve işi otomobil olan kişilerin bu araç için kullandıkları kelimeleri dikkat etmeni istiyorum dakika olarak 1.09 ile 1.14 sn lere dikkatlice dinlersen ne demek istediğimizi anlayacaksın

http://www.youtube.com/watch?v=58FztI_gryA

benim dediğim gerçek tourer renaultun yapdığı bu araç tourer ama klasik renault işi yapmış zaten renaultnun gidipde 2.5 motor koymasını beklemiyoruz herhalde.. ben sana gerçek tourerın nasıl olması gerekdiğini ve anlamını yazdım o kadar yoksa skoda nın bile 1.4 tourer ı var..

bu gidipde piyasada bir markanın suv yani jeep sınıfında bir araç üretip 1.2 yada 1.4 motor koymasına benzer neticede jeepdir herşeyiyle tasarımıyla işleviyle ama gerçek bir 3.0 -4.0 jeep gibi dağı bayırı dim dik tepeleri aşamaz olduğu yerde sayar ama bu onun jeep olması gerçeğinide değiştirmez..

ben sana gerçek tourer araçlar gösteriyim

Audi Tourer RS6
Engine: V10 TFSI, 4991cc engine capacity
Performance upgrade: ABT Power
Performance: 700hp/515kW (series: 580hp/426kW)
Rated torque: 800Nm between 2400 and 6100 rpm (series: 650Nm between 1500 and 6250 rpm)
Top speed: 310km/h (series: 250km/h, limited)

242id8o.jpg

595195163a8cc821eaha6.jpg

Opel Insignia Sports Tourer
four-wheel drive
2.8-liter V6 equipped twin-scroll turbo cranking
325 horsepower / 400Nm or 295-lbs/ft of torque.

opel-insignia-opc-sports-tourer-1.jpg

opel-insignia-opc-sports-tourer-2.jpg

opel-insignia-opc-sports-tourer-4.jpg

opel-insignia-opc-sports-tourer-5.jpg

Volvo V60 Tourer
3.0-litre, 304hp, four-wheel driveThere's also a 240hp T5 2.0-litre four and the familiar 2.4-litre 205hp D5 diesel or 163hp 2.0-litre D3 diesel.

Volvo-V60-side.jpg

VolvoV60-side1.jpg

4409_2.jpg

BMW 5-Series Touring

bmw-m5-touring-37.jpg

5.0-litre V-10 cylinder
8,250rpm. 507hp and 520Nm

Mercedes-Benz C-Class Estate Touring

2010-PIECHA-Mercedes-Benz-C-Class-Estate-Front-Side-View-588x413.jpg

carlsson_mercedes-benz_c-class_estate.jpg

0-62mph: 8.1 seconds
Top speed: 160mph
Combined economy: 47.1mpg

Subaru Outback Touring

2010%20Subaru%20Outback%204.jpg

2010%20Subaru%20Outback%205.jpg

170 horsepower at 5600 rpm and 170 lb-ft of twist at 4000 rpm

Saab 9-3 SportTourer

19571.jpg

New-Saab-9-3-Sportwagon-2-lg.jpg

276bhp 2.8 V6 turbocharged petrol unit
2.0-litre turbo petrol unit produces 210bhp and 300Nm of torque from 2,500rpm for the XWD all wheel drive

sw karoserli araçlar ister 1.2 ister 2.0 ister 5.0 olsun bu araçlar sw dur

aracın üzerine eklenen bir kaç aksesuar ile 4*4 benzer hale getirmeye çalışıp müşteriyi çekme amaçlı olarak isimlweini sw yerine sport tourer yada cross country isimler almıştırr

hatta şimdiki dönemlerde van tarzı araçların önüne gri bir koruma koyarak birkaç ekleme ile arazi formunda satmaya başlandı örnek olarak peugeot teppe outdoor adı altında satılmaya başlandı

aslında biz burda beyaz neden ak diyosun gibi bişeyi konuşuyoruz hepsi sw ama başka isimlerle tanıtılıyor

kemer takılı olmadan hiçbir arabada airbaglar açılmaz. zaten açılsada bir işe yaramaz ayrıca kemeri takılı olmayan birisi sabit olmaz ve uygun olmayan pozisyonda kaza gerçekleşirse airbag o kişinin boynunu kırıp öldürebilir. kemersiz airbag çok tehlikelidir

Kırmızı renkli bilgi yanlış, mavi renkli bilgi ise doğrudur.

http://blog.milliyet.com.tr/Emniyet_kemeri_ve_hava_yastigi/Blog/?BlogNo=8868

http://www.opelim.net/forums/archive/index.php/t-9676.html

http://www.egm.gov.tr/teadb/modulzip/modulhtml/Emniyetkemeri.html

bu konu ile ilgili daha pek çok bilgi mevcut.

sw karoserli araçlar ister 1.2 ister 2.0 ister 5.0 olsun bu araçlar sw dur

aracın üzerine eklenen bir kaç aksesuar ile 4*4 benzer hale getirmeye çalışıp müşteriyi çekme amaçlı olarak isimlweini sw yerine sport tourer yada cross country isimler almıştırr

hatta şimdiki dönemlerde van tarzı araçların önüne gri bir koruma koyarak birkaç ekleme ile arazi formunda satmaya başlandı örnek olarak peugeot teppe outdoor adı altında satılmaya başlandı

aslında biz burda beyaz neden ak diyosun gibi bişeyi konuşuyoruz hepsi sw ama başka isimlerle tanıtılıyor

şimdi bak en başda anlam kargaşası yaşadığın şey şu bu araçlara sw değil diyen yok ama bu araçlar normal sedandan bozma klasik sedan aracın arkasına wagon eklenmiş sw araçlardan değil bunda bir anlaşırsak sorun yok..

sport ve arazi yeteneğide eklenmiş ve kasasında büyük değişimler yapılmış ve içide sıfırdan touring yani uzun yol kullanımına göre tasarlanmış sw araçlardır ve haliyle ortaya bildiğimiz sw araçdan bambaşka bir araç çıkıyor gerek dış görüntüsü gerek içi gerek motoru gerek yürüyeni ile farklı bir segment çıkarmışlar adamlar ve bu segmentede touring demiş bütün firmalar..

normal sw araçların ne kasasında ne içinde oynama bile yapılmaz alırlar sedanı arkasını uzatır wagon eklerler o kadar.. o yüzden pek çok sw aracın arkası emanet gibi çok çirkin durur..

bunda anlaşırsak zaten touring ne olduğunu anlamışsın demekdir..

bunun dışında dediğin diğer tepee fiorino qashqai tarzı araçlar mpv veya mini mpv sınıfında araçlardır yani açılımı multi porpose van çoklu kullanım vanı demek bu bambaşka bir konu bambaşka yeni çıkmış bir segment bunu ayrı bir konuda tartışırız..

şimdi bak en başda anlam kargaşası yaşadığın şey şu bu araçlara sw değil diyen yok ama bu araçlar normal sedandan bozma klasik sedan aracın arkasına wagon eklenmiş sw araçlardan değil bunda bir anlaşırsak sorun yok..

sport ve arazi yeteneğide eklenmiş ve kasasında büyük değişimler yapılmış ve içide sıfırdan touring yani uzun yol kullanımına göre tasarlanmış sw araçlardır ve haliyle ortaya bildiğimiz sw araçdan bambaşka bir araç çıkıyor gerek dış görüntüsü gerek içi gerek motoru gerek yürüyeni ile farklı bir segment çıkarmışlar adamlar ve bu segmentede touring demiş bütün firmalar..

normal sw araçların ne kasasında ne içinde oynama bile yapılmaz alırlar sedanı arkasını uzatır wagon eklerler o kadar.. o yüzden pek çok sw aracın arkası emanet gibi çok çirkin durur..

bunda anlaşırsak zaten touring ne olduğunu anlamışsın demekdir..

bunun dışında dediğin diğer tepee fiorino qashqai tarzı araçlar mpv veya mini mpv sınıfında araçlardır yani açılımı multi porpose van çoklu kullanım vanı demek bu bambaşka bir konu bambaşka yeni çıkmış bir segment bunu ayrı bir konuda tartışırız..

ben de bu araçların temelinde sw olduğunu kabullendiğiniz için teşekkür ederim bide şunu kabul etsenizz bu sw karakterli araçları müşteriye daha hoş gelmesi adı altında isimlerini değiştirip biraz makyajla ve estetik ile daha çekici hale getirmek için isimlerinin değiştiğidir
uzun yolda rahatlıktan bahsetmişsiniz focus sw ile megane sport tourer arasında fark var mıdır?? ki focusların yol tutuşu daha üstündürr

Son zamanlarda artık estetik kaygıları giderilmiş gayet şık araçlar üretiliyor sizin bahsetmiş olduğunuz sonradan ekleme gibi duran sw artık pek ortada kalmadı ve bununla birlikte isimleride değişti mesela focos sw ceed sw gibi araçların da adı sport tourer yada ona benzer bişey konabilirdi ama asıl isimler sw dur

[URL=http://www.yukle.tc]
9982kia20ceed20sw20niot_net203.jpg
[/URL]

bu aracın sport tourer dan ne farkı varr ???? isim haricinde

peki neden airbag lerin kemerden bağımsız çalışmasını istiyorsunuz? yarardan ziyade zarara yol açacağını biliyorken??
ben chevrolet kalos ile megane ye arkadan ve vectra b ile corolla ya yandan çarpma olaylarına karıştım ama ikisindede kemer takılı değildi ve airbagler açılmadı..

kemeri takılı bir arkadaşta kaza sırasında direksiyonu orta kısmından tuttuğu için airbag açılırken bir parmağını kırmıştı

tourer araçlarda arazi yeteneğide olur unutalım meganı focusu ben gerçek touringden bahsediyorum biz meganda focusda takılırsak zaten tourer aracı anlayamayız touring araçların çoğunda 4x4 yada 4x2 sürerken seçme şansınız vardır çoğunda güçlü torklu motorlar kullanılır çoğunun alt yürüyeni normal binek araçlardaki gibi değil suv sınıfındaki araçlar gibi daha yüksekdir ve kaportasındada suv araçlardaki gibi koruma barları olur..

ben size anlatamıyroum en iyisi resimlerle izah ediyim touring araç nedir..

tc-xc70-1.jpg

volvo-xc70-l.jpg

0506_05z+Volvo_XC70+Wide_Rear_Climbing_Dirt_Hill.jpg

2005_volvo_xc70_cross_country-pic-4831312265744325633.jpeg

01volvoxcountryawd.jpg

2008-volvo-xc70-leftjpg.jpg

siz hayla ben yukardaki toruing aracın yapdığı her şeyi o focusla yada normal bir sw araçla yaparım diyorsanız bende pes diyorum ve susuyorum...

Geri