Mercedes,Bmw,Audi

Mercedes/Bmw/Audi

• Mercedes E Serisi

Oy: 59 50.9%
  • Bmw 5 Serisi

Oy: 41 35.3%
  • Audi A6

Oy: 16 13.8%

• Kullanılan toplam oy
    116

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllardır kırroo arabası diye mercedeslerin adı çıkmıstı ama saolsun bmw520d o tahtı mercedesten aldı.

(kıroluk durumu yanlıs anlasılmasın bahsettigim kişiler dogru düzgün konusmayı bilmeyen ayagında ayakkabısı olmayıp gösteriş için yada ihale almak için varını yogunu satıp lüks arabaya binen insanlar vardır bunlar eskiden mercedes alıyodu şimdi 520d özellikle 2. elde falan cazip geldi bu kişlere)

bende mercedes sevmezdim gıcık olurdum ama yeni E serisi mükemmel bi alet

özellikle E250 CDI i inceledim 204hp 500NM tork ara 2143cc ve yakıt tüketimi gercekten çok düşük blueeffincy teknolojisimi ne çıakrmıs merceds.

merceds benzinli modellerdede galiba kompressorden turboya geçiş yapmıs CGI yazıyor onu arastırmaktayım:)

mercedes in bi olumsuz yanı amg paket nerdeyse 5000 euro e serisinde
bmw de m paket cogu web sitesinde 2-3 bintl ye satılıyor

en güzel yorumuda mercedes ve bmw ye aynı anda sahip kişiler yapacaktır az rastlansada görüşlerini aldıalrım mercedsten daga memnun olduklarını hep söylerler

Son düzenleme:

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllardır kırroo arabası diye mercedeslerin adı çıkmıstı ama saolsun bmw520d o tahtı mercedesten aldı.

(kıroluk durumu yanlıs anlasılmasın bahsettigim kişiler dogru düzgün konusmayı bilmeyen ayagında ayakkabısı olmayıp gösteriş için yada ihale almak için varını yogunu satıp lüks arabaya binen insanlar vardır bunlar eskiden mercedes alıyodu şimdi 520d özellikle 2. elde falan cazip geldi bu kişlere)

bende mercedes sevmezdim gıcık olurdum ama yeni E serisi mükemmel bi alet

özellikle E250 CDI i inceledim 204hp 500NM tork ara 2143cc ve yakıt tüketimi gercekten çok düşük blueeffincy teknolojisimi ne çıakrmıs merceds.

merceds benzinli modellerdede galiba kompressorden turboya geçiş yapmıs CGI yazıyor onu arastırmaktayım:)

mercedes in bi olumsuz yanı amg paket nerdeyse 5000 euro e serisinde
bmw de m paket cogu web sitesinde 2-3 bintl ye satılıyor

en güzel yorumuda mercedes ve bmw ye aynı anda sahip kişiler yapacaktır az rastlansada görüşlerini aldıalrım mercedsten daga memnun olduklarını hep söylerler
ben fikrimi bir kez daha söyleyim o zaman her ikisinide kullanmis biri olarak mercedes harika bir araba ama BMW nin yeri baska o anlatilmaz yasanir yeterlidir saniyorum..pardon bir seyi söylemeden gecemiyecegim e250 cdi ler gerecekten benimde ilgimi cekiyor.. ama yine de..BMW..

Son düzenleme:

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedesin motoru o kadar kötüki F1 de millet mercedes motoru alacağım diye birbirini yiyor...Adamların motoru şimdiden şampiyon oldu..
mclaren_mp2-24_2009f1car-22-470x313.jpg

Bmw de F1 den nasıl kaçacağını bilemedi.:D Yıllardır onca yatırım tık yok.. Pistler Olmadı Caddeler yeter bize hesabı..

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedesin motoru o kadar kötüki F1 de millet mercedes motoru alacağım diye birbirini yiyor...Adamların motoru şimdiden şampiyon oldu..
mclaren_mp2-24_2009f1car-22-470x313.jpg

Bmw de F1 den nasıl kaçacağını bilemedi.:D Yıllardır onca yatırım tık yok.. Pistler Olmadı Caddeler yeter bize hesabı..

Daha açık bir cevap verilemezdi. Bmw'cilere duyrulur :D

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yılın Uluslararası Motoru Ödülü kapsamındaki üç kategoride olağanüstü zaferler elde eden BMW Group, son derece güçlü ve aynı zamanda da, verimli motorlar üreticisi olarak bu yılki en üst düzey konumunu bir kez daha vurguluyor. Dünyanın en önemli motor yarışmasında, BMW M3'te kullanılan V8 motor, BMW 3 Serisi, BMW 1 Serisi ve BMW X6 otomobillerinde hayran kalınan Twin Turbo Teknolojisine sahip sıralı altı silindirli motor ve bunların yanı sıra MINI Cooper S modelinde kullanılan dört silindirli ikiz turboya sahip motor kendi sınıflarında olağanüstü zaferler elde ettiler.

Bu üçlü zafer BMW Group firmasının Yılın Uluslararası Motoru Ödülü kapsamındaki başarı hikâyesini devam ettiriyor. 1999 yılından bu yana düzenlenen bu yarışma dâhilinde, BMW motorları, dördünü geçen dört yıl içerisinde art arda elde ettiği, toplam 6 zaferle evine döndü.

Bu yıl, kazanan üç motor bir kez daha jüriyi sahip oldukları büyüleyici güç gelişimi ve modern verimlilik özellikleri ile de etkisi altına aldılar. Bu tür üstün değerlerin bu şekilde bir araya getirilmesi, BMW M GmbH’nin sekiz silindirli motorunu, BMW'nin sıralı altı silindirli motorunu ve MINI’nin dört silindirli motorunu karakterize eden BMW EfficientDynamics geliştirme stratejisinin sonucudur.

3.0 - 4.0 litre arası motor kategorisinde, BMW M3’te kullanılan V8 motor geçen yıl elde ettiği unvanı başarılı bir şekilde korudu. Şüphesiz, artık BMW M3 Coupé, BMW M3 Sedan ve BMW M3 Cabrio adı altında alıcı karşısına çıkan bu 420 bg gücündeki 4.0 litrelik motor, BMW’nin pazardaki yüksek performanslı spor otomobilinin elde ettiği başarıya muazzam bir katkı sağlıyor.

Twin Turbo ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon özelliklerine sahip olan 3.0 litrelik 306 bg gücündeki altı silindirli motor ise, bu yıl 2.5 - 3.0 litre arası motor kategorisinde art arda üçüncü yılda da egemenliğini koruyor.

Süreklilik terimi de yine 1.4 - 1.8 litre arası motor kategorisinde 2007 yılından bu yana BMW Group’un oldu; MINI Cooper S modelinde kullanılan, ikiz turbo motora, doğrudan yakıt enjeksiyonuna ve 175 bg maksimum güce sahip olan 1.6 litrelik dört silindirli güç ünitesi hala standardı belirliyor.

Yılın Uluslararası Motoru Ödülü ile ilgili kararlar, tanınmış otomobil gazetecilerinden oluşan uluslararası bir jüri tarafından alındı. Bu yıl 32 ülkeden gelen 65 uzmandan oluşan bu takım, genel klasman galibi özel ödülü ile birlikte boyut ve üç özel kategorideki sekiz motor sınıfına ait ödülleri dağıttı.

1999 yılından bu yana düzenlenen on bir yarışmada, BMW Group şimdiye kadar evine 40’tan fazla ödül getirdi. Dünyanın en önemli motor yarışmasında elde edilen bu sürekli başarı, BMW Group firmasının dünya genelinde yürüyen aksam geliştirme alanında göstermiş olduğu benzersiz yetkinliğin etkileyici bir kanıtıdır.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En iyi motor
BMW 3.0L Twin-turbo (335i)

En performanslı motor
BMW 5.0L V10 (M5, M6)

En tasarruflu motor
Toyota 1.5L Hybrid (Prius)

1.0 L
Toyota 1.0L (Aygo, Yaris, Peugeot 107, Citroën C1)

1.0 – 1.4L
Volkswagen 1.4L TSI (Golf, Touran, Jetta)

1.4 – 1.8L
BMW-PSA 1.6LTurbo (MINI, Peugeot 207)

1.8 – 2.0L
Volkswagen 2.0L Turbo (Golf, Audi A3, A6, SEAT Leon, Skoda Octavia)

2.0 – 2.5L
BMW 2.5L (325, 525, X3, Z4)

2.5 – 3.0L
BMW 3L Twin-Turbo (335i)

3.0 – 4.0L
Porsche 3.6L Turbo (911 Turbo)

4.0L üzeri
BMW 5.0L V10 (M5, M6)

Mercedes' i ben mi göremiyorum ne....

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyi motor
BMW 3.0L Twin-turbo (335i)

En performanslı motor
BMW 5.0L V10 (M5, M6)

En tasarruflu motor
Toyota 1.5L Hybrid (Prius)

1.0 L
Toyota 1.0L (Aygo, Yaris, Peugeot 107, Citroën C1)

1.0 – 1.4L
Volkswagen 1.4L TSI (Golf, Touran, Jetta)

1.4 – 1.8L
BMW-PSA 1.6LTurbo (MINI, Peugeot 207)

1.8 – 2.0L
Volkswagen 2.0L Turbo (Golf, Audi A3, A6, SEAT Leon, Skoda Octavia)

2.0 – 2.5L
BMW 2.5L (325, 525, X3, Z4)

2.5 – 3.0L
BMW 3L Twin-Turbo (335i)

3.0 – 4.0L
Porsche 3.6L Turbo (911 Turbo)

4.0L üzeri
BMW 5.0L V10 (M5, M6)

Mercedes' i ben mi göremiyorum ne....

Sana tavsiyem 1980 ve hatta 1970 öncesi günümüzde hala dolaşan arabalara bak o zaman aradığını görürsün bundan 30 sene sonrada piyasada gezecek olanlar şimdidin güncel modelleri olacaktır..
dipnot:
Daha geçen Kayserili bi amca 73 w115 kasa 200D ile geziyordu biraz sohbet ettik arabasından oldukça memnundu..

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bana tavsiye vermene gerek yok Burak, sağol yeterince bilgim var bu konuda.. sen sadece Türkiye içine bak, dünya BMW diyor motor konusunda... dolaşan arabaları da görüyoruz 30 sene evvelden kalan nice toroslar nice 124 ler taunuslar...

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya şimdi karşılaştırma hatta atışma bile olabilri bu mevzularda hatta Gs-Fb muhabbetinede dönebilir. Bazı markaların aşırı fanatikleri vardır, Aynen tekrarladığım Gs-Fb olayı gibi. En iyi motor ödüllerini almış ama yukarıda bahsedildiği gibi araçlar sorunsuzca yıllarca binlerce km götüren araçlar en azından bugüne kadar yapamamışlar. En azından ben öyle 1970 model 80 model Bmw'ler göremiyorum çevremde ki bu tür araçlara eğimli hafiften klasikleşmiş bir yerde yaşıyorum diyebilirim. Ama dediğim gibi herkesin fikri kendime. ama derseniz ki Hiç Mercedes,Bmw Kullandınmıda konuşuyosun kardeşim diye hayır derim. Benimki sadece sempatizanlık!