Motor sıcaklığından bağımsız ısıtma!

valla ben şu aralar koltuk ısıtma yapmak ıstıyorum aracıma arkadasın 630 da var super bısı anında ısınıosun :)

Arkadaşlar az önce eve doğru gelince aklıma geldi de, (gerçi motor sıcaktı) aracı kışın sabahları ilk çalıştırdığınızda motor soğuk olsa bile kullanım klavuzundan hatırladığım kadarı ile dereceyi HI konumuna ve fan hızını da 3 numaralı kademeye getirdiğinizde bilmem ne heat diye bi sistem devreye girip motor soğuk olsa bile aracın içinin ayrı bi kaynak tarafından ısıtılmasını sağlıyor gibi bişey hatırlıyorum.

Bu konu hakkında fikri olan var mı acaba?

Bu dediğinizi dün motor tamamen soğukken denedim ve dediğiniz gibi 3-5 saniye sonra sıcak hava gelmeye başladı. Bunu daha önce bilmiyordum, teşekkür ederim. :saplak:

o webasto diye bır markanın arac ıcın akuden bagımsız olarak ısıtmak ıcın uretılen bı sıstem bıgece transporterda uyumustum ordan bılıyorum yakıt azalsada -1 derecede sıcacık mısıl mısıl uyumustum valla bu webasto sunroof ta uretiyor dıye bılıyorum

aracinda radio acik iken setting dügmesine 3-5 saniye bas...dit diye ses gelince bc dügmesi ile yol biligisayari sayfalarini cevir....
önüne:
Ice - enabel: On quickhead vardir of yok
ice - aktive :quickhead on veya of
yaziyorsa aracinda sicak hava veren 800-1000watlik isitici vardir...
Bu isiyi hi ye getir,havlandirmayi 3 e,motoru calistir dis sicakli 6 derecede ise motorda soguk ilk calismasi ise mesela sabah devreye giriyor...hemen kisa sürede ilik hava geliyor

klimatronik dizellerde seri de olmasi lazim

şimdi bende de ayni boyle gorunuyor
hic ayarlarinin ellemeden
sicakligi :hi
fan ayarinida:3

yapiyorum sabah sogukta bosu bosuna 5 dakka titremeden aracimizi isitiyoruz oyle mi

cok iyiymis cunku bugun bindigimde dis sicaklik :+1 dereceydi

Colantin karsisindaki ICE-Enable ON bu Quickheat in senin arabanda var oldugunu gösterir OF ise yok demektir...
ICE-AKTIVE= of su an calsmiyor demektir..

soguk havada motor soguk iken calsitridiginizda isiyi 28 veya HI getirin devreye otomatik olarak giriyor ve motor isininca kapaniyor...cünkü 800watt güc aliyor..

Bu dediğinizi dün motor tamamen soğukken denedim ve dediğiniz gibi 3-5 saniye sonra sıcak hava gelmeye başladı. Bunu daha önce bilmiyordum, teşekkür ederim. :saplak:

Rica ederim...hani herkez diyor opelde yok diger arabalarda var :D
opelde olmazmi yanliz herkez bilmiyor...sonucta bu aslinda 350 euroluk ekstra...ama bagzi araclarda seri...

Abi gençliğin de hızlıymış yani, desene yılların opelcisiymişsin

colantin karsisindaki ice-enable on bu quickheat in senin arabanda var oldugunu gösterir of ise yok demektir...
Ice-aktive= of su an calsmiyor demektir..

Soguk havada motor soguk iken calsitridiginizda isiyi 28 veya hi getirin devreye otomatik olarak giriyor ve motor isininca kapaniyor...cünkü 800watt güc aliyor..

sağolasin selim abi dur bakayim varmiymis yokmuymus
:) fotonda pek fiyakali ama haa :)

Geri