Motor sıcaklığından bağımsız ısıtma!

Tasekürler arkadaslar,
Ikinci arabam bu ondan önceki ascona B 1.6 idi
BMW mercedes her arabam oldu ama opel bende baska yerde :D

motordan bağımsız ısıtma sistemi olarak motor suyunu aracın mevcut yakıtından yakıt çekerek içinde yanma oluşturan ve içerdeki deşpotlardan(üfleme yerlerinden) araç çalışırmış gibi sıcak hava üfleten küçükbir üründür.bu cihaz sonradan ilave ısıtıcı takılabiliyor avrupada biçok araçlarda fabrikasyon olarak bu sistem zaten var ama maalesef türkiyeye gönderilen araçların çoğunda yok. türkiye distribütörü eberspacher firması olarak biz bu sistemi birçok araca uyguluyoruz daha detaylı bilgi için linke göz atın.

www.acsagroup.com

aracinda radio acik iken setting dügmesine 3-5 saniye bas...dit diye ses gelince bc dügmesi ile yol biligisayari sayfalarini cevir....
önüne:
ICE - Enabel: On Quickhead vardir OF yok
ICE - Aktive :QUickhead ON veya OF
yaziyorsa aracinda sicak hava veren 800-1000watlik isitici vardir...
bu isiyi HI ye getir,havlandirmayi 3 e,motoru calistir dis sicakli 6 derecede ise motorda soguk ilk calismasi ise mesela sabah devreye giriyor...hemen kisa sürede ilik hava geliyor

klimatronik dizellerde seri de olmasi lazim

Abi tam anlayamadım? Quickhead falan ne oluyor:confused:

Abi tam anlayamadım? Quickhead falan ne oluyor:confused:

Quickheat bagzi opellerde opsion olarak veya 350 euro ekstra olarak takilan soguk havalarda aracin icini isitmak icin takilan isitici rezistans...yani bir nevi(fön) 800-1000watt isitici...motor soguk disari 6-7 derece altina gelince isiyi 28 veya Hi ayarina getirince otomatik devreye giriyor...motor suyu isininca otomatik kapaniyor...yani ilk calistirmada iceri ilik hava veriyor havalandirmadan...

attachment.php

Gizli menüye girdiğimde bu ekran aynı benimkiyle.

yani bendede bu özellik var mı :)

kapalı otopark+koltuk ısıtmam sağolsun hiç üşümüyorum :-)

Astra G'de yokmu bu özellik :) Sabahlar yaklaşık 15-20 dakika donuyorum

siz şanslısınız vallahi ya ben napıyım :D
koltuklar deri araba dışarda soğuğu yiyio vede 10 dk da hafiften ısıtmaya başlıo o zamana kadar arabanın içinde tir tir titreyenlerden birisi ben :D

Geri