navigasyon kullanan arkadaşlardan yardım..

7" çok büyük olur.. 4,3 inç fazlasıyla yeter. çok büyük olursa dikkat dağıtır. prof.kemal'inde dediği gibi işlemcisi, harici hafıza girişleri, işletim sistemi ve ekran boyu çok önemli. işletim sistemini açığa çıkartabilen yazılımlar var, bunları kullanarak birden fazla map kullanabilir, windowsun pek çok özelliğini kullanabilirsiniz..

Bir de 7 inç kullananlara sormak lazım bence. ya da deneyip yorum yapmak. 4.3 küçük ekranda yol cadde sokak isimleri poiler okunurken oldukça büyü bir dikkat dağınıklığı olacağı kaçınılmaz bir gerçek. ben cep telefonu, 4.3 ve 7 inç hepsini denedim. arabada kimse yoksa ve navigasyon yardımına ihtiyacınız varsa 7 inç kullanmak, yanınızda biri varsa cep telefonu navigasyonu kullanmak yeterli

ben 4.3 kullanıorum evet gündüz gerçekten bazen görmek sıkıntı olsada yeterli die düşünüyorum

Bir de 7 inç kullananlara sormak lazım bence. ya da deneyip yorum yapmak. 4.3 küçük ekranda yol cadde sokak isimleri poiler okunurken oldukça büyü bir dikkat dağınıklığı olacağı kaçınılmaz bir gerçek. ben cep telefonu, 4.3 ve 7 inç hepsini denedim. arabada kimse yoksa ve navigasyon yardımına ihtiyacınız varsa 7 inç kullanmak, yanınızda biri varsa cep telefonu navigasyonu kullanmak yeterli

ne kadar büyükse detay o kadar iyi ama siz kullanmış biri olarak daha iyi bilirsiniz, 7" ön tarafta görüş alanında darlık oluşturuyor mu? ölü nokta problemi yaşadınız mı?

bende 4.3 bile kör nokta oluşturuyor.. sonuçta camda bir yer kaplıyor yani... ayrıca detay görmek isterseniz istediğiniz kadar navigasyonu yakınlaştırabiliyorsunuz.. ben şehir içine girdiğim zaman yakınlaştırıyorum sokak ayrıntılarını daha iyi görmek için.. 1 hafta oldu bir sorun yaşamadım..

zaten hareket halindeyken navigasyon ekranından rotaya bakmak büyük bir risk çok dikkat dağıtıyor.. onun için ben sadece sesini dinliyorum ve yola çıkmadan önce adresi ayarlayıp ilk önce bakıyorum nasıl bir rota izliceğime zaten kafamda canlanıyor onun için sesli yönlendirme yetiyor yolda...

img4763x.jpg

img4722q.jpg

img4717d.jpg

Biraz aceleyle yerleştirdiğim için tam olmadı ama konsolun üstünde bu. yola denk gelmiyor. o yüzden ölü nokta diye bir şey söz konusu değil. zaten gps cihazını görüşü engelleyecek biçimde kullanmak yanlıştır. yanlış kullanılırsa bırakın ekranı oradaki küçücük bir leke bile ölü nokta oluşturur.

Son düzenleme:
Bu arada arkadaşlar her türlü gps sorunu ve program-harita güncellemesi işiniz halledebilirim.

Geri