NİSSAN QASHQAİ mi İNSİGNA MI??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Gökhan_55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hangi araba alinir sorusuna bircok farkli cevap verilebilr ama hangisi alinmaz sorusunun favori cevabi " Nissan" bencede....

Daha oncede yazmistim, bircok Nissan sahibi arkadasim var, cogu memnun degil. Ben memnunum diyenede bir sormak lazim bence daha once hangi arabalara sahip oldugunu, neyle kiyaslayipta Nissan dan memnunum dedigini. Marka olarak aslinda Opel ide o kadar tutmamama ragmen genede Nissan mi yoksa Opel mi dersen, Opel derim. Ama Insigna nin buyuk bir eksisi var, oda daha yeni bir model olusu.En azindan ilk bir sene sacma sapan problemler cikarir genelde bircok arabada oldugu gibi. Eger illada Nissan olsun diyorsan ( eger Tr de varsa) X-trial al. Benim yardimcim karisina aldi, en azindan Qashqai den daha iyi.......

Daha oncede yazmistim, bircok Nissan sahibi arkadasim var, cogu memnun degil. Ben memnunum diyenede bir sormak lazim bence daha once hangi arabalara sahip oldugunu, neyle kiyaslayipta Nissan dan memnunum dedigini. Marka olarak aslinda Opel ide o kadar tutmamama ragmen genede Nissan mi yoksa Opel mi dersen, Opel derim. Ama Insigna nin buyuk bir eksisi var, oda daha yeni bir model olusu.En azindan ilk bir sene sacma sapan problemler cikarir genelde bircok arabada oldugu gibi. Eger illada Nissan olsun diyorsan ( eger Tr de varsa) X-trial al. Benim yardimcim karisina aldi, en azindan Qashqai den daha iyi.......

evet ben memnunum, sırasıyla ...
daha önce hangi arabaları kullandığım : buraya yazmaya kalksak sayfalar yetmeyebilir .. bilen bilir neleri kullandığımı, sadece şöyle söyleyeyim A segmentinden G segmentine kadar hatta süper spor otomobil sınıfından bi dolu markanın bir çok modelini test ettim..

neyle kıyaslandığı konusu ise : segmentindeki rakipleri neler sunuyor, motor güç/performans/kullanım ömrü/yakıt vs durumları nelerdir, donanım özellikleri nedir, garanti süresi/garanti kapsamında neler sunar.. tasarım / işcilik üretim kalitesi ne durumdadır ... vs vs çoğu kritere bakarım..

bunlar neticesinde Nissan markası oldukça başarılı puan alır benim gözümde.. ama illaki ondan iyileri de var, kötüleri de..

ama buradaki karşılaştırmaya gelirsek sınıfları falan alakasız ama arkadaş bu ikisi arasında kalmış madem... Qashqai alınacağına Insignia alınmalı elbette.

sunduğu donanım / kalite / iç hacim / kullanım rahatlığı ( kuzenimde var Almanyada-onun söylediği bir bilgi ben henüz kullanmadım :) ) / motor verileri ve tasarım olarak Insignia çok ağır basıyor...

yorumlar için çok teşekkürler.. uygun bi zamanda gidip qaşqainin dizelini ve insigna çıkınca onu bi deneyeceğim..

Arkadaşlar bende cuma günü qasqai ile bir deneme sürüşü yaptım.
Genel olarak çok memnun kaldım.
Özellikle yakıt tüketimi beni etkiledi yaklaşık 70 km civarı kullandım ş.içi ve 6.1/100 gibi bir deger elde ettim.
120 de yan aynalar büyük oldugu için rüzgar sesi yapıyordu.
Malzeme kalitesi fena değil bence.
Motor yeterli alt devirlerde hiç de hantal değil benim aracıma göre iyi diye bilirim 3000 devirden sonra benim araçda 6500 devire kadar müthiş bir hızlanma var. ama qashqai de bir motor homurtusuna dönüşüyor bir süre sonra.
Sonuç olarak ben beğendim inşallah yakın bir zamanda alırım.

farkli katagorilerde arabalarin kiyaslanmasina bende bir anlam veremiyorum..

insignia ben begenmiyorum.. bi GTC ile bi A3 ü yanyana koydugunuzda opel cok sırıtmıyor.. ama bi A4 le bi insigna yı koyun bakiyim bi yanyana.. Qashqai alırdım.. yada bütceyi zorlar 2.el e razı olur Nitro alırdım.. Amerikana binerdim..

insigniaya birkaç kere bindim.çok güzel araba.qashqai a hiç binmedim ama emekli birisi için qashqai daha iyi bence.yakıt tüketimi yeter zaten.yerden yüksek ve unutmayalımki euroncapta en yüksek sonucu qashqai aldı.

Geri