Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sohayli
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

opel servislerinde bi sorumsuzluk oldugu konusunda sizinle femfikirim ama odak içlerinde en kalitelisidir iyisidir ben her zaman memnun kalmışımdır yağ konusunda general motorun yağinin kullanılmasinin sakıncasi olucagını düşünmüyorum sonuçta üreticinin kendi yaği.

yağ konusunda odak serviste garanti ile ilgili bana söylenen faturası olmak koşulu ile istediğim marka yağı kendim getirip aracımda kullanabiliyorum garantiyide etkilemiyor gerçi ben gm ile yaptırdım ama edge kullanmak istemiştim herhangi bir problem yoktu görüşmemizde bence yanlış anlaşılma olmuş olabilir yoksa dizel araç için gm yağ bence aşırı derecede vasat benzinli olsa her türlü giderde dizelde gm zor yakın zamanda garanti bittiğinde direk içindeki yağı döküp edgeye geçiş yapıcam

tunc link' Alıntı:
Arkadaşlar, Bu kadar yorumlara açıklık getirmek istedim.
Hiç bir şekilde savunma değildir.Ne amaçla bu kadar yargısız infaz yaptığınızı bilmiyorum.beni arayıp mobil yağını sorduğunuzda kullanmadığımız için yorum yapmadım ve biz opel in yollamış olduğu gm yağı kullandığımızı ilettim.sorun varmı yok.Başka yağ kullanıldığı zaman müşterimize araç garanti süresinde iken motorda oluşabilecek arızalarda yağ kaynaklı olması durumunda garantiye giremeyebileceğini ilettim.Bu aramızda geçen konuşmalarda yanlış veya yalan birşey varmı?
İndirim konusu ise opel in yedekparça numaraları
Türkiye nin heryerinde aynıdır fiyat konusunda değişme olasılığı yoktur.Sadece il olarak çalışma ve yaşam sıtandartları arasında farklılık gösterir.

Yukarıda teknik özelliklerin verdiğim yağın bakımda kullanılması halinde garantinin bozulabileceğini mi söylüyorsunuz? Hala mı?
Ya bilgisizsiniz ya da müşteriyi yanlış yönlendirmek istiyorsunuz, en son aşamada da garanti bozulur deyip gözünü korkutmak var.

Parça fiyatları Türkiyenin heryerinde aynı olabilir, burada bahsedilen bakımın fiyatı değil yapıyoruz deyip de Opelsizasla üyelerine yapmadığınız indirim.yada şöyle diyelim aslında herkese yaptığınız indirim. :)

Ben sana söylüyorum 500 tl ye yaptırıyorum diyorum hem de Opelsizasla üyelerine indirim yaptırmayan bir bayide. Hem de yaşam standartı farkı da yok İstanbul'da. Buyrun siz de söyleyin siz kaça yapıyorsunuz indirimli ?

Lütfen kişisel olarak algılamayın bunu, zaten kişiselleştirecek olsaydım sizi şikayet ederdim. Ama siz sadece bir çalışansınız ve size söyleneni yapıyorsunuz bunu biliyorum.

BÜLENT link' Alıntı:
Arkadaslar servisin kullanmadigi urunu siz kendiniz servise goturup bu urunu kullanin derseniz sorumluluk kabul etmemekte dogal olarak haklilar.
Hatta cogu servis disardan getirilen urunu kullanmaz.
Firmanin onay verdigi orjinal urunu kullanirlar aksi takdirde fabrika araci garanti disina cikarabilir. Servislerde kendini garantiye almak icin boyle bir prosudur uygulamasi normaldir.

Bahsettiğim yağ firmanın onay verdiği orjinal üründür. Okursanız anlarsınız. İlk mesajda açıklayıcı ekleri koydum. Ben kendim alayım da demedim fiyat farkı ne kadar diye sordum direk.

tolgakeser link' Alıntı:
opel servislerinde bi sorumsuzluk oldugu konusunda sizinle femfikirim ama odak içlerinde en kalitelisidir iyisidir ben her zaman memnun kalmışımdır yağ konusunda general motorun yağinin kullanılmasinin sakıncasi olucagını düşünmüyorum sonuçta üreticinin kendi yaği.

Arkadaşım çok da önemli değil benim için hangi yağ olduğu. İyidir veya değildir GM yağ sorun değil.
Opel'in kullanılmasında sakınca görmediği bir ürünün Odak servisi tarafından  garantiyi bozar denilerek koyulmak istenmemesi.
Opel onaylıyor sen kim oluyorsun.
Kendi kafalarına göre kural koyuyorlar. Kağıt falan imzalatıyorlarmış motorla ilgili sorun olursa diye.

Ben telefonda dediğimi tekrarlıyorum.Ben birçok arkadaşıma tekrarladığım gibi ve onlarada artık ağız alışkanlığı olduğu için anllattığım gibi.Bizde opel in yağını kullanmaktayız.Bunun  haricinde kullandığımız yağ markası yoktur.eğer başka yağ kullanmak isterseniz getirmiş olduğunuz yağın faturası gerekmektedir ve faturada yağın numarasının yazması gerekmektedir.Ayrıca faturanın iş emrinenin arkasına eklenmesi gerekmektedir.Aslında hepiniz yanlış anlıyorsunuz bu işlemin yapılma aşaması şöyledir.servis sizin getirmiş olduğunuz yağı kontrol edip araca uygun olduğunu gördü ve yetkili biryerden aldığını da teyid etti ve zaman aşımı olmaması açısından faturayı da iş emrine ekledi. Ve gerektiğinde bu olayı opel e sorumluluğu kabul ederek motor ile ilgili sorun çıktığında bu belgeler ile garanti talebinde bulunur ve bu işlemi kimin bilgisi ile müşterinin onayı ile yapıldığını anlatır.

Ayrıca gerçekten olay servisin 3 , 5 kuruş fazla kazanması değildir.Onlar küçük hesaplardır.

Odak  hiçbir zaman küçük hesap yapmadığı için Türkiye de  sayılı yerlerdedir.

Biz fazla para alarak değil vermiş olduğumuz hizmetin karşılığını alıyoruz.

şu anda telefonda dediğinizi tekrarlamıyorsunuz.

Fatura ile alınmış yağın koyulabileceğine dair hiçbirşey söylemediniz. Bunu ilk defa şimdi söylüyorsunuz.֖yle olsa ben yağımı alır gelir bakımımı sizde yaptırrıdım.

Hatta telefonda GM yağı kullandığınızı, başka bir yağ kullanırsanız  garanti ile ilgili problem olabileceğini söylediniz.

İstediğiniz işi istediğiniz fiyata yapmakta özgürsünüz. Fakat Gm yağından 3 -5 kuruş daha fazla kazanacaksınız diye "Garantinizde sorun olur" diye insanları korkutmak küçük hesaplardır.

Neden arkadaşların dediği gibi 3.2 litrelik kapasite varken 4lt yağ koyduğunuzu, ya da koyduğunuz yağın litresine kaç lira yazdığınızı söylerseniz daha sonra konuşuruz.

Asıl biz 3 kuruşun hesabını yapsak Opel'e binmezdik. Sürekli para veren biziz ama 3-5 kuruşun hesabını yapmayan sizsiniz nasıl oluyorsa?
50 bin lira para verip araba alıyoruz 500 liranın üstünde bakım ücreti ödüyoruz servis hala 3 kuruşluk yağdan para kazanmaya çalışıyor.

sohayli link' Alıntı:
şu anda telefonda dediğinizi tekrarlamıyorsunuz.

Fatura ile alınmış yağın koyulabileceğine dair hiçbirşey söylemediniz. Bunu ilk defa şimdi söylüyorsunuz.֖yle olsa ben yağımı alır gelir bakımımı sizde yaptırrıdım.

Hatta telefonda GM yağı kullandığınızı, başka bir yağ kullanırsanız  garanti ile ilgili problem olabileceğini söylediniz.

İstediğiniz işi istediğiniz fiyata yapmakta özgürsünüz. Fakat Gm yağından 3 -5 kuruş daha fazla kazanacaksınız diye "Garantinizde sorun olur" diye insanları korkutmak küçük hesaplardır.

Neden arkadaşların dediği gibi 3.2 litrelik kapasite varken 4lt yağ koyduğunuzu, ya da koyduğunuz yağın litresine kaç lira yazdığınızı söylerseniz daha sonra konuşuruz.

Asıl biz 3 kuruşun hesabını yapsak Opel'e binmezdik. Sürekli para veren biziz ama 3-5 kuruşun hesabını yapmayan sizsiniz nasıl oluyorsa?
50 bin lira para verip araba alıyoruz 500 liranın üstünde bakım ücreti ödüyoruz servis hala 3 kuruşluk yağdan para kazanmaya çalışıyor.

hocam bu iş için demiyorum genel konusuyorum servisçiler soyguncudur benim gözümde benim aracımın garantisi bittiği an sanayide tanıdıgıma götürürüm servis 200 e yağ değiştirir sanayide ki tanıdıgım70-100 tl allahtan para kazanmıyo servisler ya bide kazansalar allah muhafaza diyo insan haksızmıyım hocam

tunc link' Alıntı:
Ayrıca gerçekten olay servisin 3 , 5 kuruş fazla kazanması değildir.Onlar küçük hesaplardır.

Odak  hiçbir zaman küçük hesap yapmadığı için Türkiye de  sayılı yerlerdedir.

Biz fazla para alarak değil vermiş olduğumuz hizmetin karşılığını alıyoruz.

damlaya damlaya göl olur

yağmur06 link' Alıntı:
hocam bu iş için demiyorum genel konusuyorum servisçiler soyguncudur benim gözümde benim aracımın garantisi bittiği an sanayide tanıdıgıma götürürüm servis 200 e yağ değiştirir sanayide ki tanıdıgım70-100 tl allahtan para kazanmıyo servisler ya bide kazansalar allah muhafaza diyo insan haksızmıyım hocam

Haklısın arkadaşım.
Parayı aldıkları yetmiyor bir de yalandan kurumsal işletmeymiş gibi takılıyorlar ya çok gülüyorum.

Sanki ben aracıma uyumsuz yağ koyup zarar vermek isterim. Araç garanti dışı kalır deniyordu şimdi faturayla oluyor deniyor.

Umarım servisler kullanıcıları sadece parası alınacak insanlar olarak görmekten vazgeçer ve biraz daha samimi davranır.
İşte ozaman fazla para da alınsa helal olsun aldığın para deriz arkamıza bakmadan gideriz.

Geri